Tajemné okno

• USA Secret Window (více)

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiální text distributora)

mysz

Zjevně přeceněný film. Čekala jsem, že se budu alespoň bát, ale ani to ne. Celek nějak nedrží pohromadě, přestože Depp je dobrý a Torturro dokonce moc dobrý. Škoda, byť je ústřední zápletka poněkud ohraná, určitě šla zpracovat lépe. Depp „po proměně“ je v několika sekundách přesně takový, jakého bych ho chtěla v nějakém thrilleru/horroru vidět (a krásně se u toho bát) – ale po těch několika málo vteřinách už se jen rozmachuje lopatou… ()

leon66

Původně jsem chtěl dát hvězdičky čtyři,nakonec jen tři paradoxně právě kvůli Johnnymu Deppovi.Ač mám tohoto herce rád,v této roli mi prostě nesedí.Tu jeho přeměnu jsem mu nevěřil ani vteřinu.Otázkou ovšem zůstává,je-li to chyba herce,režiséra nebo scénáristy. ()

aeen

Zajímavý film a tolik zvláštní role spisovatele. Myslím, že nikdo jiný, než Depp by to zdaleka nezahrál tak, aby člověku v některých chvilkách běhal mráz po zádech. ()

Two.Swallow

Jedno z dostatečně věrných děl podle Kingovy předlohy. Nebudu skrývat, že Johnny Depp je jedním z mých oblíbených herců a vychvaluji ho, kde jen to jde, ale v téhle roli si to oprávněně zaslouží. Uvadající spisovatel na dně, v roztrhaném županu, zarostlou tváří a s typickými brýlemi - jedinečné. Jak v předchozích komentářím čtu, moc lidí mu nevěřilo konečnou proměnu ve vraha, ale pardon, já tedy ano. Jeho výraz se dostatečně změnil a scéna umlácení lopatou už to jen dotáhla k dokonalosti. Film má převážně temnou atmosféru (až na slunečnou scénu s hozením auta do vody), což ke mi do toho sedí. ()

JARDAHONDA

Spisovatel Mort se rozvádí a okolnosti,které rozvod doprovázejí mu brání dát dohromady byt´ jednoduchou větu.A do toho se objeví psychologický cizinec obvińující Raineyho z krádeže příběhu..Zajímavý psychologický thriller s neobvyklým námětem....závěrem u mě : **** ()

subo.psycho

Zase sa nepodarila adaptácia S.Kinga . Mono to má všetko čo potrebuje thriller, odohráva sa to na opustenom mieste,vystupuje tam tajomný záporak v podobe skvelého Johna Turtura a hlavný hrdina stráca kontrolu nad všetkým a nakoniec aj nad sebou. Možno keby ,že nie je v hlavnej úlohe Johnny Depp,lebo väčšine sa v spojení s ním a thrillerom vybaví buď http://www.csfd.cz/film/13286-z-pekla/ alebo http://www.csfd.cz/film/224930-sweeney-todd-dabelsky-holic-z-fleet-street/ a to sú fakt thrilleri na úrovni. Toto je skôr taká povídačka na večer na ktorý sa kuknete tak v kruhu svojich najbližších. Takže žiadna sklamanie ale ani prekvapenie. ()

baronGrga

Prvních pár zjevení hypnotického rednecka v klobouku slibovalo celkem příjemně strávený večer u strašidelného příběhu. Bohužel Johnny Shooter Turturro se začal pomalu opakovat a jeho naléhání, které nebralo konce, se časem omrzelo natolik, že poněkud nešťavnatou dějovou linii s Deppem už nemělo co zvedat. Ze Secret Window se tak vyklubal průměrný thriller, jehož pointa už opravdu dnes spíše jednoho otráví. 60% ()

megadony

Přiznám se, že jsem Kinga nečetla, takže nemůžu porovnávat film s knihou, což se někdy ani nedá... Během první třetiny filmu mi došlo, že "vrahem je zahradník", ale ani to mě neodradilo, abych v napjetí očekávala, kam až je bláznivá postava Johnnyho Deppa schopná zajít, a že jemu ti opravdu divní chlápci jdou. Jen, řekněme, že na konci to bylo fakt dost brutální. ()

anettl

Musím uznat, že Deppovi tato role vyloženě sedla, neumím si v ní představit někoho jiného. Dal filmu to nejdůležitější-duši! ()

1p1100

Tenhle film jsem si pouštěla dvakrát a jednou jsem na něj narazila i v televizi. Nedokoukala jsem ho ani jednou. Nevím proč, ale nějak to nešlo, a to i navzdory mému oblíbenci Deppovi. Třeba to jednou přijde. ()

Eviel

Vždy si rád pozriem Deppa v akcií a ako obvykle neľutoval som ...Koniec ma dosť zarazil , obrátil o 180 hrozne rýchlo a neprirodzene , ale aspon to nemalo klasický happy end :) ()

Rathe

Film se mi moc líbil, ale i rozhněval. Vše začínalo nádherně. Krásná chata u jezera, daleko od města... nádherná idylka k žití. Pak přišel tedy ten problém - John Shooter. Úplně jsem toužil, aby ho Johnny Depp zabil za to, co udělal jeho psovi a jeho kamarádům. Pak ale zase přijde ten nesmyslný moment, jako u spoustu filmů, že pan spisovatel má rozdvojenou osobnost a vlastně všechno co se tam stalo udělal on a jeho "druhé já" mu něco diktuje. Nechápu, proč strašně moc filmů tam dá takovou zápletku. Tím si všechno vyřeší a nemusí nad tím víc přemýšlet. Je to pro ně to nejjednodušší a mě to už začíná štvát. Po tomhle zklamání jsem byl rád alespoň za ty vraždy. Dá se říct, že zde dobro nevyhrálo. ()

k.rakonos

Deppa celkem můžu, charismatický herec. Chybělo tomu možná větší napětí, ale celkem slušný mysteriózní thriller, nebylo tam extra nic moc přehnaného, tak původní úmysl 3* ještě o jednu přidávám.. ()

vankmi03

Komedie! Omlouvám se, ale nedalo se u spousty situací neusmát. Ale právě proto mě to bavilo, pochopte. :D Námět je jednoduchý; thrilleroví, detektivní a hororoví bardi nemohou tento film brát vážně. Možná kdybych doma navodila temnější atmosféru, vypnula se elektřina a já neměla ani kousek trávy, pak by mě možná film zasáhl hlouběji. ()

TylerD.

Obvykle kroutím očima když čtu zase další "film se vůbec nedrží předlohy". Mám pocit, že bych musel mít život navíc abych přečel tolik knížek co někteří, nechápu to :) Nicméně kdysi dávno jsem pár kníže přečetl, převážně starou klasiku ale i pár knížek od Stephena Kinga a Skryté okno do skryté zahrady byla z těch lepších. A ano, byl to daleko lepší zážitek než film. Možná je to ale i trochu tím, že jsem tehdy neznal pointu :) Bez ní si jistě užijete i film. U Deppa si nikdy nejsem jistý, jestli je to geniální herec nebo jestli má naučeno pár zábavnáých grimas a pohledů :) Každopádně se na něj vždy dívá dobře. Mimochodem - nevím, jestli si šéf ČSFD a mnoho dalších zdejších recenzentů uvědomuje, že ta povídka byla vydaná v roce 1990, v té době to zas tak otřepaná pointa, předpokládám nebyla. ()