Tajemné okno

• USA Secret Window (více)

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiální text distributora)

TomasKotlant

Zajímavý film stojící na dobrém scénáři a vynikajícím výkonu Johnnyho Deppa. Ze začátku to vypadá na nevinnou zápletku s jednoduchým rozuzlením, která se však rozepne do nečekané šíře. Ten poetický konec je úžasný! Napětí mohlo být asi vystupňováno mnohem více, ale jinak tomu není moc co vytknout. *** Ve zkratce: Závěr je důležitý, takže prosím další kukuřičný klas... ()

KOZEL84

Ta pointa je Kingova vina a né tvůrců filmu.Tahle jeho povídka si film sice nezasloužila,ale díky dvojici Depp-Turturro to celkem jde. ()

111tom111

Nevim jak je to možné ale film sem do poslední chvíle neprokoukl.Velké překvapení.Film kolem kterého jsem chodil jako kolem horké kaše ale po shlédnutí jsem si řekl že to stálo za to...Johnny vynikající jako vždy.Zahrál si zde podivína který si plete smyšlené věci v jeho hlavě s realitou.Johnny se nedokáže smířit z rozvodem a začne blouznit....odstěhuje se na chatu kde ho nikdo nemůže vyrušovat a začne číst knihu.Neustále si myslí že ho někdo pronásleduje a přitom ani netušíže je to on sám.Tento film by se asi nejlépe dal srovnat s Prokletým Ostrovem. ()

Bozvav

Nebýt Deppa, tak jdu z hodnocením o jednu níže. Ten i ze vyčpělého a uschlé exkremenu udělá vcelku koukatelnou a atmosférickou podívanou. Kinga a ani jeho filmové podoby já prostě nemusím, ale toto se mi líbilo více než knuha. Za mne 50%. ()

Puol

Dost verný prepis Kingovho kratsieho románu Tajomné okno, tajomná záhrada až nato že je značne upravený záver aj záverečná pointa. Je to škoda, lebo takýto záver je značne odhadnutelný (až na ten vačší počet mtrvol oproti knihe). Z hercov zaujme samozrejme Johnny Depp, John Turturro a aj Maria Bello (ktorú som si veľmi obľúbil hlavne v Historií násilia D.Cronenberga) ()

#47

Pro J.Deppa mám sice určitou slabost...ale Tajemné okno mě příliš nenadchlo. Jedná se o průměrný thriller, s vyvrcholením, ktreré jak už podotkl sám POMO dnes nikoho nepřekvapí... ()

tragos

Jak píše Kleopatra, na Johnnyho Deppa se člověk vždycky rád podívá. Ale to, že příběh není nikterak originální, že postrádá překvapivou pointu a ještě více atmosféru, to jaksi přehlédnout nelze... A ruku na srdce, Johnny v tomhle filmu odvádí pouze standard. ()

crha

SPOILER! Teda jen trošku...Škatulka horor mi tady moc nesedí, ale to je fuk. Především jsem se ani chvíli nenudil a užil si to, i když jsem pointu vytušil dost brzy. O pointě bych se vůbec nezmiňoval, kdyby to tady již několik expertů nepropáilo. Nebylo by na škodu, kdyby někteří uživatelé alespoň dopředu napsali, že spoilerují. ()

bangee

Knížkou neposkvrněn hodnotím nadprůměrně - už jenom kvůli chytrýmu námětu (sic možná né tolik originální) a kvůli atmosféře (podpořená umem Deppa)... Navíc ten závěr... ()

Rokle

Pointu jsem odhadl po půlce filmu, pak jsem se jen utvrzoval v tom, že mám pravdu a bohužel ta výplň nebyla dostatečně zajímavá. Radši Ozvěny mrtvých od stejného režiséra. ()

Lyžař

Johnny Depp mě málokdy zklame. Tenhle filmek jsem si poprvé pustil v jedné chatě na samotě a musím říct, že ve mně zanechal dojem. Pointu jsem do poslední chvíle netušil, i když mohla být zřejmá daleko dříve. A za to jsem vlastně i rád. Prostě jsem se nechal unášet dějem, který nejde ani naznačit. Všem fandům J. Deppa nelze než doporučit. Občasná "slepá/hluchá místa" mi tentokrát vůbec nevadila. ()

Andronikos

Nejaké to napätie mi to prinášalo. Teda do okamihu, v ktorom som začal byť presvedčený, že to bude mať pointu, akú to malo. A to pointu, ktorú som už videl, síce vo filme neskoršom, ale mnou skôr zhliadnutom (a na CSFD samozrejme omnoho horšie hodnoteným: Devil's Chair). Depp ma ako vždy nechal chladným, a to som si na jeho údajné herecké excelovanie dával tentokrát vcelku pozor. ()

kkarx

Po Déváté bráně další "modrý film" který se mi líbí podstatně více než některé "červené". Asi to také bude tím, že oba filmy mají skvělý hudební podkres, který je u mysteriózního/thrilleru/hororu jeden ze stěžejních prvků. Co jinak zábavné dílko trochu sráží je flashback zařazený na úplný začátek příběhu, který dává tušit o co jde. (Ten bych osobně úplně vystřihl, nebo ho zařadil až na konec příběhu) Prvně jsem film viděl právě bez začátku a pointu jsem vážně dopředu nevytušil. Jinak si jednoznačně myslím, že tahle verze je přijatelnější, než na překombinovaný Kingův originál. ()

BOURQUE

Priemerný scenár k známemu príbehu od S. Kinga. Herecky veľmi dobre zahraný (J. Depp a J. Turturro), ale na pointu sa dá prísť pred záverom. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Raziel_cz

"Konec je nejdůležitější část příběhu. A tenhle..." Tenhle perfektní není. Johnny Depp od Pirátů z Karibiku hraje Jacka Sparrowa, ale tady to tolik nevadí. Mort Rainey je vtipná karikatura a postupující schizoidní tiky k němu vzhledem k ději sednou. Největší hvězdou je ale John Turturro, jenž perfektně zmákl stoického zabijáka ještě před Javierem Bardemem. A k tomu konci... Možná King nevěděl, jak svázat všechny ty nahozené motivy. Možná má jenom rád Chucka Palahniuka. Každopádně zvrat, který odhalíte dlouho před jeho uvedením, je klišé, až to mlátí dveřmi. Ve výsledku sice tolik nevadí, protože finální půlhodinka je tak amorální, pulpová, ironická a prostě zábavná, že by s přehledem stačila na epizodu Tales from the Crypt, ale byl tu potenciál pro něco chytřejšího. Přesto jde ale o jednu z top adaptací Stephena Kinga, a to i co do technické stránky. Práce s kamerou je hlavně ke konci naprosto famózní. A předpokládám, že s dalšími zhlédnutími bude film jenom lepší. ()