Tajemné okno

• USA Secret Window (více)

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiální text distributora)

Goumen

Slušný thriller s dobrou a zpočátku dost hutnou atmosférou, zajímavým rozuzlením (které není až tak předvídatelné a jednoznačné od prvních minut, jak tady někteří experti tvrdí) a perfektním J.Deppem v hlavní roli ()

Delmondo

Povedený thriller kterej przní jen nadmíru pitomej konec. Bylo opravdu nezbytně nutný to ukončit právě takhle?? Vždyť to tak je v každým podobným filmu. No naštěstí je tam Johnny Depp kterej odvedl svůj klasicky výbornej výkon a taky John Turturro v dost odpudivý záporný kreaci. Sečteno podtrženo převládají ve mě spíše pozitivní pocity z filmu a tak nevidím důvod proč bych se na něj nepodíval znovu. ()

Kozlowski8

Vcelku příjemná adaptace Stephena Kinga, která má svůj styl a atmosféru, dva charismatické chlapy v ústředních postavách a hezkou hudbu. Jenom škoda toho rádoby šokujícího ale spíš divného konce. 65%. ()

gpx

Skoro začínám mít pocit, že natočit špatný film podle předlohy Stephena Kinga snad ani není možné. A okno do kukuřičného záhona to jen potvrzuje. ()

cerv

V krátké době po sobě jsem viděl tři zfilmované adaptace Stephana Kinga, Pavučinu snů ** Tajemné okno *** a Nadaného žáka ****.Tajemné okno je slušný (průměrný) thriller s několika lekačkami a dobrým výkonam Johnyho Deppa , ale ten závěr už mi přišel takovej ohranej v podstatě jsem ho čekal. ()

bobbec

Jeden z nižších rozpočtových adaptacií knihy S. Kinga. Určite nepatrí k tomu najhoršiemu čo vyšlo. Zaujimavý je aj herecký výkon J. Depp. ()

ostre_pero

Vynikajúci film. Ako vždy - skvelý Johnny Depp. Je taký dobrý, že zakryje aj mierne trápne - áno, trápne - rozuzlenie príbehu... ()

llollita

Nemyslím si, že by filmu chybělo napětí a náboj. Většina filmu je celkem příjemné zjištění toho, že ne každý se snaží být za každou cenu inovátor a jede prostě podle starého, ale funkčního systému thrillerů. Přesto píšu většina, protože konec Tajemné okno bohužel naprosto degraduje do hlubin trapných teenagerských vybíječek. Škoda zajímavě nastartované atmosféry... ()

aronofsky

Nechápu proč všichni zbožňují Stephena Kinga. Má pár dobrých knih (např. The Dark Tower) a tři perfektně zfilmované knihy (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle, Stůj při mně), ale to je tak asi všechno. Není to génius. A to dokazuje i Tajemné okno. Rádoby hororová povídka s rádoby šokujícím koncem. Ani Depp to nevytáhne nahoru. 50% ()

jjituska

Vůbec nechápu to nízké hodnocení!!! Já jsem nadšená! Nemá smysl hodnotit Johnnyho Deppa a Johna Turturra - to byla prostě fantazie. Ale výborný byl i scénář - pochvala pro Davida Koeppa. Možná je to tím, že Kingovu předlohu jsem nečetla. I proto taky jsem byla k obrazovce přilepená celou dobu a dost mi trvalo, než jsem se odlepila. Vážně super. Nechápu ty výhrady. Když pominu Shining (a dobře, možná Misery) tak podle mě nejlepší z Kingových zpracování. A i když závěrečná pointa je trochu obehraná, přiznám se, že mě překvapila. Mít seznam top filmů víc položek, Tajemné okno by u mě mělo své místo. Ovšem nedovedu si představit, jak by film vypadal, kdyby ho Johnny netáhl.... ()

vernerka

Tvůrci dovedli udržet mojí pozornost až do konce a zpracování se mi taky líbilo, nicméně pointa mě zklamala. Je až příliš mnoho filmů, které vystaví svůj děj na líbivé zápletce a nakonec vše vysvětlí schizofrenií hlavního hrdiny. A pak taky: co s tím vším mělo společné to "tajemné okno"? ()

Entity

Největším mínusem tohoto filmu je, že po cca čtvrthodině už víte, jak dopadne. Nemuselo by to tak být, ale díky všem rádoby nenápadným náznakům vám ,,překvapivý“ konec opravdu rychle dojde. Kdo mě ale opravdu překvapil, byl skvělý John Turturro s parádním hlasem a neuvěřitelným přízvukem. Ale dokonce i mě, člověku, který se bojí horrorů a thrillerů, chyběla v závěrečné scéně s lopatou trochu více napětí a strachu. A je zvláštní, že nejvíc jsem se Johnnyho bála ve chvíli, kdy držel napichovátka na kukuřici, hádám že nejspíš díky tomu děsivě uspokojenému výrazu a kulatým brýlím, hraje jako vždy skvěle. Prostě průměrný film s dvěma vynikajícími herci, který ale v blízké době nemusím znovu vidět. ()

TOPmoovie

zaujimave, nepodobajuce sa na nic. depp hra trochu ako v divadle..nie ako vo filme. nieje to rozhodne nuda, ale ked mate naladu na film bez umeleckoho spracovania, tak to odlozte az ked naladu budete mat:) ()

Timy68

Tak jestli tohle byl mysteriózní thriller, pak já jsem čínský bůh srandy v Americe. Mysteriózní byl možná konec, napínavej jako trenky. I když bych to víc popsala jako psycho, ale do tý doby to byla leda tak komedie. 'Pomohlo by situaci, kdybych se prošel kolem bloku ?' 'Ano, díky.' 'Ó, rozšoupni se. Obejdi dva.' :-DD Je zajímavý vidět, že ani v 'mysteriózním thrilleru' neupouští filmaři od toho typyckýho Deppovskýho temperamentu (za to dávám body navíc:) Ale zase nemůžu říct, že bych se nebavila nebo že by mě děj nevtáhnul. Škoda jen toho konce, protože ten mě trochu zmátnul. Pochopila jsem to tak, že za všechny vraždy mohl JD trpící schýzou... Možná druhá projekce mi to trochu objasní a možná se moje hodnocení změní. Prozatím 80% ()

zero_zelo

johnny tak nějak prostě průměr, dobrej... ostatně on je dobrej pořád, člověk nemá moc tendence to nějak hodnotit :) ale tak nějak to jako uteklo a nic. co chcete. vy víte, co chci. ja sem to neopsal. ale opsal. ale neopsal. ale opsal. a najednou šup šup, bum prásk, holka se bojí, vyšívající šerif najednou ví a konec. úplná sračka to neni, ale že by mi u toho bylo zle jako u jinejch s.kingu, to teda taky ne :))) ()