John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

kombajn

Měl jsem od filmu celkem silná očekávání a kupodivu se vyplnilo. Dost nezvyklý film podle comicsové předlohy, řekl bych. Připomínal mi občas detektivní noir příběhy svojí atmosférou, efektů možná bylo moc, ale v rámci zkousnutelnosti. Fantastická kamera, spousta detailních záběrů, standardně skvělý Reeves a výborný děj. Film, podle mého gusta. Navíc s protikuřáckou kampaní - na tu cigaretu típlou do vlastní krve se nedá zapomenout... ()

raffspIn

Žádný příběh, nic hlubšího, to je velká chyba. I když se nudit nebudete, toto je film který vám v mysli moc dlouho nezůstane. Keanu Reeves hraje dobře, podle mého vkusu, ale v podstatě nemá co hrát. ()

balba

A Stormareův satan je opravdu štramák.Komiksový film , který mi připomíná více filmů najednou do sebe splácaných.K.Reeves v hlavní roli byl báječný.Nekuřte jinak přijdete do pekla !!!!! ()

Morloth

Musím říct, že mne Constantine mile překvapil, čekal jsem nějakou ultra akční záležitost, trochu slizkou, prostě něco jako Blade, i když vlastně jedničku mám celkem rád, ale ono se to nekoná. Jojo, je fakt, že sem tam je to trochu o slizu, scéna v blázinci je dokonce dosti Bladeovitá, řekněme vykradenější, ale je to snesitelné. Plusem pro mne byl poměrně dobrý scénář, co se týká mluvy, pár úletů se najde, ale i tak mi to připomínalo takový slabší ale příjemný odvar z Vymítače ďábla, první scéna je vlastně celá dost... No, ale dál. Soubojů bylo, hm, málo a překvapivě to beru jako plus. A co se týká atmosféry, moc se mi líbila. I jednotlivé postavy mi seděly. Prostě povedený komiks na plátně. ()

Hees

Constantine je naozaj dobrý film.Keanu Reeves a jeho pomocník Shia LaBeouf spolu usmrcujú démonov.Na scénu potom prichádza Rachel Weisz,ktorá perfektne zapadne.Výborne natočené s množstvom zaujímavých scén.Čo je hlavné celý film plynie tak,že nuda nemá šancu.Čím sa blíži koniec tým film viac graduje a posledné minúty sú fakt naj. ()

lekr

Dokonalost sama!! Vynikající story propracovaná do nejmenších detailů plná dějových zvratů, mrazivých mometů, skvělé akce a hlavně vynikajícího Keanu Reevese, která mě jako diváka naprosto smetla a nedovolila mě ani na minutu vydechnout. Jeden z nejlepších comicsových filmů jaký kdy vznikl!! ()

rakovnik

Vynikající film, který mi v kině naprosto unikl. Shlédl jsem ho až doma a byl jsem u vytržení. Podle mě nejlepší ztvárnění Satana. Film má vynikající dějovou zápletku a závěr je vygradovaný do neskutečných výší. Ty dvě hodiny utečou jako nic, nenudil jsem se ani chvíli. A hlavní hrdina je fakt "cool". ()

Lischai

Atmosféru to má, ale spolu s ní základní neduh komiksových adaptací. Film se na krátkém prostoru snaží povědět příběh, který původně vyprávěl mnohem rozsáhlejší komiks. Divák je tak zahlcen přemírou faktů o světě (které nejsou tak rozehrané, jak by si zasloužily) a přemírou dějových zvratů a zrad, které přicházejí zcela náhodně, když příběhu dochází šťáva. Stručně a jasně: Jak mám být překvapen, že postava XY zradí, když jediné místo, kde se o postavě XY mohu něco dozvědět, je komiks? ()

SallyZen

Být anděl či ďábel? Pocházet z nebe či z pekla?? Je to vůbec možné? Ano? Ne? Možná? Na to si musí každý odpovědět sám. Jóo, ale tohle zpracování jsem opravdu nečekal. Byl jsem docela zaskočen, když se projevily ty "pravé osoby" skrývající se za obyčejným člověkem. Myslel jsem si, že to bude spojené s aurami kolem člověka. Možná to dělá knížka "Nespavost", kterou teď čtu, kde lidi ty aury kolem sebe mají, ale tady bych to očekával. Bohužel jsem se zmýlil a dostalo se mi něco jiného. Horšího. To mě štve. Určitě je to skvělý nápad na film, ale to převedení do příběhu se mi nelíbilo. Zastávám názor, že tenhle film chce vidět víckrát, protože kolikrát jsem ani nevěděl, proč udělal tohle a tamto. Tento snímek svým způsobem je docela dobré drama. Přišlo mi to, že Constantine je dosti rozpolcená osoba, která do doby než potká Angelu nemá větší smysl života. Ano možná to "vymýtání ďábla". Ale to není nic velkého. Jen práce. Bylo mi celkem jasné, jak to dopadne poté, co potkal okouzlující Rachel Weisz a konec také tak dopadl ikdyž jsem tam čekal nějakou epickou bitvu. Jenže moc se tam kecalo a málo akce. Keanu na mě tady nezapůsobil. Měl tu pořád stejný výraz. V Matrixu ho měl taky, ale tam mi docela seděl. Tady ne. Postava Gabriela určitě dobrý nápad a ikdyž Tildu Swinton nemusím, tak se na to přesně hodila. LaBeouf se mi líbil a nakonci ta extra scéna velice povedená. Koukám, že se chystá dvojka, tak jsem na ni zvědav, ale určitě si předtím tu jedničku ještě zopakuju. Kdo ví.. Třeba se mi bude líbit více, než na poprvé. 40% ()

Havaj8

Thriller na téma nebe-peklo a realita. Podle mě je to hodnocení celkem slušně přestřelený, u mě by si to vysloužilo těch 60-70 %, ale očividně sem jeden z mála. Překouřenej Keanu Reeves, Gabriela tam zobrazili jako ženskou, Lucifer naprostej pohodář. No nebylo to nic extra, nicméně po titulková scéna potěšila... ()

Martin741

Dalsie sfilmovany komiks tentokrat na cele s Reevesom a na reziserskej stolicke najdeme Francis Lawrenca. Film ma vybornu atmosferu a nadupany scenar, no a satan v podani Petra Stormera bol fakt hrozostrasny. K tomu kvalitne akcne sceny, tazko predvidatelna zapletka, humor a pacila sa mi aj abscencia casto zbytocnej romantickej linie. Podareny film : 80 % ()

Wiikii

Vizuál lascivní, vymýtání zábavné, příběh zajímavý, ale přesto jako by v celém filmu byla jen půlka toho, co by zde mělo být a já jsem zklamán tím, že zde chybý třeba i hoďka dalšího obsahu, který by se mi zaryl pod kůži a dala mi možnost víc prožít celé to story. .... HODNOCENÍ: 77.5% (4*) ()

Jino

Celý obraz zvráceného světa plného démonů a jejich jediného protivníka Constantina mi zůstane v hlavě hodně dlouho. A kašlu na nějaké komiksové kritiky, že Reeves nevypadá jako Constantin z komiksu. Hlavně, že je na co koukat a tahle akce je po všech čertech dobrá. ()

marcek

Nijak zvlášť velkolepý kousek. Ale Satan to nádherně okořenil. Podruhe jsem se na to podival a o jednu hvezdu povysil ()

bogomira

Temná atmosféra, katolická mytologie, skvělej Reeves, famózní Satan, efekty, hlášky, muzika výborná, inteligentní zakončení, co víc chtít? ()

DrBuznička

Proč sakra John Constantine zachraňuje svět? John Constantine na svět sere! Filmu naprosto chybí komornější ráz, který si udržují komiksy... A to ani nemluvím o jeho závěrečném obětování pro Rachel Weisz. John Consatntina by řekl: Mrdám na tebe. A stylově by típl o její mrtvolu cigaretu. ()

Elyssea

Já se tak moc těšila, až se mi to vyplatilo:-)) Reeves je úplně skvělý. Když si típně cigaretu ve své krvi, uááá:D Tilda Swinton jako bezpohlavný Gabriel exceluje. Rachel Weisz si mě získala už v Mumii, takže byla jako vždy dokonalá. Možná je to nějak moc superlativů, ale mě se to opravdu líbilo. Konečně něco, co nebyla hloupá vyvražďovačka uječených, polonahých teenagerek. Constantine není klasický filmeček, ale podívaná, která velice potěší hlavně díky silnému hereckému obsazení. Chtělo by to další díl:-)) P.S: Je hodně poznat, jak moc jsem z tohoto filmu nadšená?? :D ()

Mefistofelle

Já vím, že tohle je film, který spousta lidí žere, ale mě zase neupoutal tolik, abych ho považovala za nadprůměrný. Příběhově na tom Constantine sice není nejhůr a Keanu Reeves jako už klasiky odvádí dobrý výkon, ale celek mi přišel děsně přeplácaný a až moc zde byla vidět snaha o jakousi "bombastičnost", která se v mém případě zcela minula efektem. Zobrazení pekla se mi na druhou stranu docela líbilo a trikově to není špatné, ale co mě silně obtěžovalo bylo věčné moralizování stylu: "Vidíte, děti, co se stane, když budete kouřit...." Od filmu očekávám dobrou zábavu a ne morální poučky. ()

ad

Opravdu dobré, ale během celého filmu je znát, že to mohlo (mělo) být mnohem, mnohem lepší!!! 3 1/2* ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)