John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

topi

Constantine je natočený podle předlohy komiksu Hellblazer,který jsem bohužel nečetl, musím se zdokonalit. Můj kamarád Raimík je komiksovej fajnšmekr a ten mě říkal, že komiks je lepší, tak bohužel nemůžu hodnotit, jestli se film vyloženě povedl. Každopádně film jsem ted viděl po delší době po druhé a zapůsobil na mě víc, než dobře. Uchvátila mě hlavně temná stilizace snímku a hlavně apokalyptický peklo bylo hodně dobře udělaný. Navíc perfektní příšerky, dáblové a taky Peter Stormare v roli Lucifera byl "boží". Keanu Reeves mě do role Constantina sedl víc než dobře a užíval jsem si jeho vymítání dáblů a postupnou cestu k vykoupení do nebe. Shia LaBeouf mě tady kupodivu vůbec nevadil a dokonce mě ho pak bylo líto. Rachel Weisz v dvojroli byla k nakousnutí. Ještě si seženu komiks a uvidíme. ()

movieband

Strhující, cynický, vizuálně dokonalý, charismatický a perfektní. Lawrencovo\Reevsův Constantine člověka přiková do křesla a projede s ním skrz všech devět kruhů pekla tou nejzábavnější formou. ()

slunicko2

Inu, komiks. 1)  Na film mě nalákal 40letý Keanu Reeves a 18letý Shia LaBeouf, tehdy i nyní při opětovném zhlédnutí. A musím říci, že jsem si svůj původní dojem potvrdil._____ 2)  Vlastně je to tak na jednu hvězdičku, ale bizarní nápady tvůrců mě (trochu) bavily, takže hvězdičku přidám. Spoiler. Třeba takového Lucifera, který táhne za nohu po podlaze mrtvé tělo do pekla, hned tak někde neuvidíte._____ 3)  Věk protagonistů uveden k roku ukončení natáčení, tj. 2004._____ 4)  Výstižný koment: liborek_**. ()

MATADOR

Filmový debut režiséra Francise Lawrence se docela povedl. Efekty parádní,ale akce poskromnu.Keanu zachraňuje,Shia řídí svůj taxík a Rachel je pěkná jako vždy. Finální akce mohla být na můj vkus rozsáhlejší, co do zabitých mohlo být více rozstřílených "hajzlíků",ale i tak pěkný snímek,který nezklamal. ()

Easykk

Constantine...tak kvůli tomuhle chlápkovi přestanu snad i kouřit...vlastně já už přestal, ale zase začnu jen abych kvůli němu mohl přestat :) Tenhle film je geniální, nemusí sice mít a nemá kdovíjak výbušné scény..ale díkybohu pane režisére!!! V tomhle filmu má snad každá scéna svůj význam, svoji důležitost, a dohromady dávají tak komplexní a při sobě držící film, že se mi nechce věřit, že jsem tenhle skvost míjel dobré čtyři roky. Nedýchá sice kdovíjak hutnou atmosférou, jenže budete stejně slintat po celý film blahem, protože ono to do sebe zapadá, ono to funguje a to strhující finále s nejlepším Luciferem všech dob (mimochodem ta pátá hvězdička je za něj) mě opravdu dostalo. P.S.: Tak Shia se nám povznesl :) ()

swed

Keanu Reeves kouří jednu za druhou, přitom stihne likvidovat démony a to všechno za doprovodu cynických hlášek a krásné Rachel Weisz. Constantin není typickým hrdinou, stejně jako "Constantin" není klasickým komiksovým filmem, což je paradoxně důvod, proč se mi film líbil. Tím méně zdařilým je mytologie, která je prakticky bez pravidel, což má za následek menší podvod na divácích (prakticky se může stát cokoliv, logika jde totiž stranou). Za zcela zbytečné pak považuji postavu Shia LeBeoufa, pro které není v ději místo ani opodstatnění. Kdybych nebral závěrečnou vteřinu jako vtip, možná bych ještě jednu hvězdu srazil. 7/10 ()

Rosalinda

"Kdo svírá v rukou kopí osudu, svírá v rukou osud celého světa. Kopí osudu zmizelo během druhé světové války." Toť úvod filmu. OK, ale tím asi tak končím. Já vím, že na tyhle filmy nejsem stavěná, ale léta jsem to držela v makovici, že toto chci vidět. Alegorie dobrá, jen jsem měla stále pocit, že jsem vstoupila na scestí a když to nepřijmu, dostanu se do zatracenýho pekla. V tom už jsem, takže si snad můžu dovolit prskat. Keanu Reeves jako vymítač ďábla funguje stejně dobře jako vymejvač mozků, a to prosím jeho herectví oceňuji. Dobře natočená pohádka. A pohádková bible snad? Vyhozený prachy. ()

Aiax

Na začátek jedno povzdechnutí - kam se řítí vkus čtenářů ČSFD? Ale k věci. Constantine je jen další blábolivá báchorka o andělech a démonech ála Konec světa nebo Ďáblův advokát, které bigotní Američané tolik milují - a co Amerika tak chtivě poptává, to samozřejmě Hollywood ochotně nabízí. Často a pravidelně. Typicky hollywoodské je tady snad úplně všechno, včetně obvyklého výrobního postupu - vzít charismatickou předlohu, zploštit ji, zjednodušit, zklišovatět, popřípadě zestupidnit a tadá, máme tady další trhák. Ani nevím, co mě na tomhle výrobku štvalo nejvíc - jestli nepokrytá katolická agitka, otravná protikuřácká propaganda, klasické rutinní, banální a zoufale nenápadité představy pekla, Satana, andělů a ostatních figurek z křesťanského panteonu, profláklé CGI triky nebo Reeves, který se promátožil další svou nevýraznou a unylou rolí. A jestli má tahle únavná a nudná slátanina nějaká plus? Inu, snad krásnou Rachel, na kterou se fakt dobře dívá, a možná i kamera a hudba stojí za zmínku. Důrazně proto radím - nebrat. Tohle musí nudit (a možná dokonce i urážet) i ty diváky, kteří od návštěvy kina nevyžadují prakticky nic víc než barevné pozadí pro konzumaci popkornu. ()

Falconica

Vzalo mi to tak trošku slova.........no dobře, nebudu dělat skoupou a nějaký najdu...no co, taky co byste chtěli, když píšu už během závěrečných titulků... Tak to vezmem od podlahy. Začalo to sympaticky, čaplo to tempo a při nenásilném zrychlení to průběžně nabralo hodně slušnou rychlost. Při sledování žádné rušivé elementy nevytrhovaly z děje, naopak to odsýpalo s precizností atomových hodinek. Ještěže nejsem věřící, něco takovýho by možná trochu vylekalo, protože v tomhle podivným světě ani nebe nebylo nejlákavější a představa boha jako dítěte s mravenčí farmou...ehm, nesympatické přirovnání. Vůbec to mělo občas nadmíru zajímavé myšlenky. Třeba mě nikdy nenapadlo, že peklo může mít bibli:-) Nad pár věcmi budu muset asi ještě před usnutím popřemýšlet:-). Co se Constantina samotného týče...chi. Ten chlápek je číslo. Ano, párkrát mě slušně pobavil (přesně tak to mám ráda...pár ne tak nucených vtipů vydá za celé století kýčovitých komedií). Ďábel v bílém byl vážně stylový. Pád anděla, peklo a vůbec celkově všechno to vypadalo vizuálně víc než dobře. No prostě já jsem plně spokojená, což už asi každýmu ale došlo:-) ()

FilmFan24

Realita se mísí s fikcí, tajemno s fantazií, Constantine - Reeves bojuje s ďáblem a temnými silami v této fantasticky vizuální lahůdce, kde je vše namícháno jak má být! ()

JohnMiller

Zaujímavý a dosť originálny námet, aj keď mi tam nesedelo pár vecí. Napríklad anjeli ako Gabriel mi tam vôbec nesedeli. Peklo bolo však veľmi dobre spracované. Vizuálne to bola nádhera. Nie je to však pre mňa nič bombastické a tak to hodnotím ako priemer alebo lepšie povedané dobrý. ()

salalala

I po třinácti letech Constantine vesměs funguje a je hodně příjemnou podívanou, která diváka vrací do doby, kdy neexistovala žádná univerza a nebylo potřeba znát dvacet předchozích filmů. Debutující Francis Lawrence se překvapivě tolik neopíral o akci, jako spíš o atmosféru a dialogy, což mu ale k úspěchu stačilo, protože po celou dobu umně buduje svérázný svět plný démonů a andělů, v němž Bůh a Ďábel rozjeli poťouchlou a zlomyslnou hru. Filmu nechybí cynismus a černý humor, což je příjemné oživení. Výtečné jsou vizuální efekty, které i v dnešní době vypadají skvěle. Reeves v hlavní roli je naprosto dokonalý a jeho nadhled a ono nenápadné charisma jsou fantastické a dodávají filmu velmi zvláštní kouzlo. Rachel Weisz je taky moc fajn, ale hraje takový svůj standard. Mnohem víc si divák zapamatuje Tildu Swinton a Petera Stormarea, kteří tu nejsou tolik, ale ve svých roličkách jsou geniální a vysloveně si je vychutnávají, z dnešního pohledu pak potěší i mladičký Shia LaBeouf. Snímek ale rozhodně není bez chyb, protože příběh v něm prakticky neexistuje a všechno jsou jen takové epizodky a nějakou podstatu dění divák pochopí až v polovině filmu, ani tempo není kdovíjak závratné a chvílemi by mohlo zrychlit, možná i stopáži by slušelo trochu prostříhat. Na Constantina se dnes trochu zapomíná, rozhodně je to ale velmi dobrá komiksové adaptace, která má rozhodně co nabídnout i modernímu, trochu zhýčkanému divákovi. 70 % ()

Trevor

To je naozaj už tak strašne dávno? Od premiéry filmu uplynulo už 14 rokov, napriek tomu si však pamätám že vo mne zanechal veľmi dobrý dojem a v roku 2005 nepochybne patril k tým najlepším filmom najmä vďaka charizmatickému Reevesovi v hlavnej úlohe. ()

Brennos

Hodnotím takto díky posledním cca 20 minutám, jinak bych film poslal do pekla i s Constantinem ;o) Film plyne, ale prakticky nezaujme. Neforemný, občas příliš zkratkovitý... škoda. Peter Stormare ovšem nemá chybu. A jako film o škodlivosti kouření ;o), proč ne... ()

Skip

Poté, co jsem v Božské komedii četl obraz pekla a mrazilo mě z toho, mě asi jen tak další obraz pekla nepřekvapí. Bylo tomu tak i v tomto filmu. Takže peklo mě nijak nebralo a nebere mě ani katolický dogmatismus, který byl sice ztlumen, ale přesto neustále prosakoval na povrch. Nicméně i tak považuji film Constantine za dobrou komiksovou adaptaci a Reeves velmi přesně zahrál superexorcistu. ()

kajas

A to jsem se tak těšila. Vizuální zpracování bylo velice pěkné, ale jinak mě takhle tématika nějak nechytila, i když se Keanu tolik snažil. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)