Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Placid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava. (TV Nova)

Snorlax odpad!

Za jediný zázrak lze považovat, že jsem tu prostoduchou agitku s černobílým viděním světa dokoukala až do samého konce. Natočte tak deset minut záběrů na hokej, dodejte dvě hodiny sentimentálních žvástů, to celé podmalujte neskutečně sentimentální hudbou a skočte si pro Oscara. Musíte ho získat, protože blběji už film o Brooksovi natočit nejde. Tvůrci sice tvrdí, že film nikdy neviděl, ale já si nejsem jista, jestli se raději nevyboural, když viděl tuhle příšernost. ()

Frajer42

Nerozumím zdejšímu hodnocení. Nevím proč, ale prostě mi to přišlo vysoce amatérské. Nejspíš za to může ten nepříjemný TV smrad. Hrozně blbě prostříhané. Méně zajímavé záběry vytlačily ty potencionálně zajímavější. Kurt Russell slušný. U ostatních se dá hodnotit snad jen zvládnuté bruslení. Kamera tak ráda uhýbá, že z toho podstatného nevidíte vlastně nic. A poslouchat ty americký srance vás určitě taky brzy začne nudit. Tento žánr filmů nevyhledávám, ale není mi ani cizí. No Nagano je Nagano. Jinak na tenhle film asi hledí za mořem. Pro mě slabé * *. ()

Smok

Príjemný športový kúsok z čias, keď hokejoví brankári nosili masky, ktoré od nich potom odkukali tvorcovia hororov, bankoví lupiči a Ice-T s kapelou Bodycount :) Istá dávka amíckeho patriotizmu sa postrehnúť dá, ale tak by to bolo asi aj v prípade, že by film natáčala ktorákoľvek iná krajina. ()

predators

Z pohledu filmařského? Řekněme, průměr. Z pohledu hokejového? Lepší průměr. :-) Možná až s podivem, že ty dvě hodiny tak rychle utekly a vlastně jsem se i docela bavil. Především u té herní části. No jo no, zázrak se amíkům povedl, dokonce jsem jim i fandil, jenže by mě spíš zajímalo, kdy někdo natočí to, co se povedlo našim hráčům v Naganu? :-) Zajímavosti: Gool američanů na 2:2 padl již po vypršení časomíry. / K. Russel stál poprvé na bruslích právě v tomto filmu. / Tretiakovi se na střídačku moc nechtělo. / Lake Placid znamená v překladu Klidné Jezero... :-) 68% ()

Tomco

uz davno som nevidel tak dobre natoceny sportovy film ako tento. ma to paradny svih a clovek proste uveri, ze aj on je na lade...vyborne sa pozera aj na prestarnuteho russella...fajn fajn, odporucam. ()

WANDRWALL

Vždy mi přijde zajímavé, jak filmaři natáčí hraný film ze sportovního prostředí. Evidentně nepočítají s tím, že většinu diváků zná sportovní odvětví. ()

eLeR

Toto je presne ten typ športového filmu, ktorý Vás strhne, fandíte ako bláznivý, nedýchate celý film a na konci príde ten vytúžený "zázrak". ()

Chrustyn

Walt Disney si docela oblíbil sportovní rodinné filmy a tentokrát nám přináší jeden z nejoblíbenějších sportů, který posloužil jako český překlad filmu. "Hokejový zázrak" je rozhodně jeden z nejlepších filmů o sportu jaký je k vidění a to nejen díky sympatickým mladým hercům, výbornému Kurtu Russellovi, klišovitému ale silnému příběhu a perfektně natočených utkáních, které potěší každého fandu hokeje svou věrohodností. Hlavní je to, že se jedná o skvěle natočený, zábavný a napínavý snímek, který potěší každého člena rodiny bez ohledu na věk a pohlaví. Moc pěkný film. ()

Arsenal83

Skutočný zázrak, super tempo a krásny športový úspech. Skvele nafilmované a naozaj výborný výkon nekompromisného trénera v osobe Kurta Russela. Hoci som mal situáciu naštudovanú vopred, film prináša napätie aj napriek očakávanému koncu. A prižmúril som aj oko na americkým patriotizmom, bavilo ma to. ()

Yardak

Pro Američany to byl opravdu hokejový zázrak, neboť porazili Československo:)). Jeden z těch lepších amerických filmů, který oslavuje jejich sportovní odvahu. ()

mat.ilda

Dobře zpracované sportovní téma podle skutečnosti vyniká především svědectvím doby, a to v takové míře, že jsem si i během projekce musela několikrát uvědomit, že se nedívám na snímek z opravdových osmdesátých let. Nálada těch časů dýchala přes obrazovku, podpořená pravdivými úvahami o tom, že se nejedná pouze o prestižní titul této skvělé hry, ale velkou měrou do ní zasahuje i politická linie, soupeření mezi uměle znepřátelenými pakty, živené médii z obou stran, proto nemám příliš za zlé Herbu Brooksovi, že nás, Čechy, zařadil mezi "tu bandu". Kdyby jen tušil, že mnohem větší rivalita a možná i nenávist panovala mezi týmy ČSSR a SSSR :-). Dokonalá lahůdka se zvýšeným adrenalinem však obdivovatele hokeje logicky čekala v poslední půlhodině filmu - detailní, živé a dynamické záběry kamery zprostředkovaly pohledy, kterými se na ledě vnímají sami hráči, aniž by docházelo k nepřehlednosti. Nakonec i politiky, patosu, patriotismu a podpory chápavé manželky bylo na americký snímek tak akorát, tak proč jen za tři? Čtvrtá chybí - za poctivé, přesto vlažné výkony herců, tady jsem čekala mnohem větší nasazení, skoro takové, jaké měl olympijský výběr USA v Lake Placid:-). I tak ale stojí za to Miracle vidět, hokejoví nadšenci povinně. ()

jonyyy

Je mi jasné, že z toho ve filmu udělali ještě větší americký splněný sen, ale mě se tento malý zázrak moc líbil. To, že se to fakt stalo z tohoto filmu dělá neskutečný zážitek. A slyšet v americkém snímku, že jsou Čechoslováci druzí nejlepší na světě taky potěší. Všichni herci, halvně ruský trenér, kapitán a Kurt Russell opravdu perfektně vybraní. 95% ()

Thomick

"Já jsem váš trenér. Kdybyste potřebovali přítele, zajděte si za doktorem nebo za Patrickem..." --- Silný příběh o silných lidech, takový je "Miracle". Přesto u mě tenhle film naráží v jedné podstatné věci, kterou mu přitom ani nelze pořádně vyčítat. Se znalostí konečného výsledku finálového mače se Sbornou jsem si při jeho sledování neokousal všechny nehty, jakkoliv byl skvěle natočen. Navíc šlo už při rozjezdu vesměs každé akce poznat, zda skončí gólem nebo ne. Tak jako tak zpracování takové té omáčky - Brooksových motivačních řečí a činů, drsné předolympijské přípravy - mi sedlo dokonale a právě na to jsem se těšil ze všeho nejvíce. Russell se nelehké úlohy chopil se ctí a legendárního kouče ztvárnil s maximální přesvědčivostí (dokonce i podobný mu trošku je). Naopak tvůrci absolutně propadli při obsazení "kruťáka" Tichonova. To tam rovnou mohli dát jeho vykulenou sochu v životní velikosti, schopnou tak akorát otáčet hlavou doprava - vyšlo by to nastejno. Nicméně ani tohle selhání nezabránilo panu mrazíkovi, aby se mi při závěrečných oslavách nejednou proběhl po zádech. Uvítal jsem ho, vždyť právě díky němu jsem si pořádně uvědomil, jaký úspěch zaznamenal před lety Růžička a spol. v Naganu. Tamto i tohleto byly doopravdické zázraky. Máme být skutečně na co hrdí, stejně tak jako Američané (odpusťme jim tedy místy poněkud křečovitou snahu za každou cenu glorifikovat své hochy a naopak srážet Sověty). --- "Tak co, věříte na zázraky?" ()

HellFire

V tomhle podání film vyznívá poněkud jako další propaganda - hlavní náplní totiž není výhra USA na olympiádě, ale souboj USA vs Rusko. Jinak ale velmi povedený kousek. ()

ARI50

Každý hokejový fanoušek by měl tenhle snímek mít rád, a taky proč ne, založeno na skutečné události, kdy se stál zázrak který nikdo nečekal a ještě k tomu na Olympijských Hrách. Kurt roli trenéra zahrál tak dokonale že je, jen škoda že samotný trenér který byl součásti skutečného prožitku se toho už nedožil, i když film byl o něm. Nebezpečné tréninky, vypjaté emoce, obavy a strach a šílené překvapení nesmí chybět v dokonalém filmu. Samozřejmě herci užasní, soundtrack dokonalý. Z Ruských mašin jde strach pořád. ()

Mgb21

My máme Nagano, USA má Lake Placid. Jen bych byl rád, kdyby se i čeští hokejisté a trenéři dočkali takové filmové pocty jako jejich američtí kolegové!!! A zajímalo by mě, kdo by hrál pana Hlinku. ()

Morholt

Hodně dobře zvládnutý film se sportovní tématikou. Společně s Vítězové a poražení je to možná to nejlepší, co bylo kdy v tomhle žánru natočeno. Tedy pokud se jedná o týmové sporty. Samozřejmě se tvůrci nevyhnuli určité dávce amerického patosu, ale čekal jsem to horší a pochopitlně tu vyprofilovali Rusy jako padouchy v čele s kapitánem Michajlovem a trenérem Tichonovem, ale taktéž v rozumné míře. Semifinálový zápas se Sbornou dokáže člověka vyloženě vtáhnout do děje a já to prožíval pomalu jako klasický přímý přenos, ve kterém opravdu o něco jde. Rovněž jsem tvůrcům vděčen, že naší tehdy potupné porážce dali velmi malý prostor. :DD ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Kurt zase trenérem?

Kurt zase trenérem?

01.02.2005

Poté co Kurt Russell ztvárnil legendárního hokejového trenéra Herba Brookse ve filmu Miracle, asi patrně našel v tomto pro film vděčném řemesle zalíbení. Od hokeje si tentokrát odskočí ke koním ve… (více)