Asterix a Obelix

• Francie Astérix et Obélix contre César (více)
Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

Poslední galská vesnička vzdoruje nátlaku římských kolonizátorů! Její obyvatelé odolávají díky zázračnému nápoji místní výroby, jenž dává neuvěřitelnou sílu každému, kdo ho vypije. Římský guvernér Detritus (Roberto Benigni) se chce elixíru zmocnit a vystoupit proti vládci Caesarovi, netuší však že, překonat chytrého Asterixe (Christian Clavier) a jeho kamaráda Obelixe (Gérard Depardieu) nebude vůbec jednoduché... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Mahalik

Mrzí mě to, protože Asterix s Obelixem jsou moje nejoblíbenější postavy. Vtipy mi příjdou křečovité a ve scéně kdy po sobě obyvatelé hážou ryby sem se málem poblil. ()

-bad-mad-wolf-

I po dvaceti reprízách se skvěle bavím, toť vše k obhajobě pěti hvězdiček. Dodatek po vidění kreslených filmů: Hraný Asterix si zachovává spíše tu ztřeštěnější stránku humoru, zato jí nasadil pořádný turbo boost a za animáky ani trochu nezaostává. Kostýmy, kulisy a celkové výtvarné ladění je rovněž poplatné animákům a naštěstí se nikdo nepokoušel o realistické ztvárnění nebo o drzé dodržování fyzikálních zákonů, takže Římani stále poletují vzduchem a tělesné schránky jsou nezničitelné. Nižší hodnocení přisuzuji hlavně věku hodnotících, kteří mají animáky zažité z dětství a jsou pro ně svým způsobem nedostižné. Christian Claviert, Gérard Depardieu a Roberto Benigni byli výbornou volbou do titulních rolí. ()

lesumir odpad!

Devet let od vzniku filmu a v televizi je to po sto devadesate osme! Mam pocit, ze nektere sceny znam uz nazpamet, jako by si mne ten film vzdycky nasel, ale uz je mi z toho spatne. Nudny skoro dvouhodinovy film o tlustem, ale hodnem silakovi a jeho nemene hodnem kamaradovi je ukazka toho, ze ne vse animovane muze vypadat dobre skutecne. ()

Hrabka

Svěží historická komedie s výbornou dvojicí v ústředních rolích. Směsice historie (římská želva), humoru a romantiky tvoří zajímavý lektvar, který musí zachutnat každému. 65% ()

juta

Nejlepší a můj nejoblíbenější film o Asterixovi a Obelixovi. Hlavní představitelé se do toho opřeli a zanechali příjemnou podívanou s milým příběhem o lásce, životě v chatrčích, moci a snažení získat zázračný lektvar, který dodává příjemci tekutin obrovskou sílu. ()

Fiftis

Nemôžem si pomôcť, ale toto hrané prevedenie sa jednoducho nevyrovná kreslenej verzii. Síce ma teší obsadenie hercov ako je Clavier, Galabru alebo Muller, ale to je tak nejako všetko. Claude Zidi si ma získal hlavne vďaka trilógii "Ripoux" alebo napríklad skvelou komédiou Zviera, ale Asterix a Obelix ma takmer vôbec nezaujal a rozhodne podľa mňa, patrí k tým horším filmom, ktoré režíroval. ()

lamps

Kouká se na to hezky a vizuálně se jedná o povedené rozpohybování komiksů, ale přece je to slátanina základních motivů z několika oddělených příběhů, což se na kvalitě vyprávění zkrátka neblaze podepisuje. Příběh tak často víceméně přešlapuje na místě a chrlí vtipy, které sází na to, že je fanoušci kresleného a animovaného Asterixe prostě chtějí slyšet. A jelikož já mezi ně rozhodně patřím, obhájím si průměrné tři hvězdy a jdu od toho. Už kvůli hercům, kteří se svým rolím prodali docela obdivuhodně... ()

JohnnyD

Prekvapivo francúzsky absurdné, so skvelými hercami (Roberto Benigni si rolu maximálne užíva) a na rozdiel od dvojky to ešte nebalansuje na hrane s trápnosťou. ()

Boogeyman

Příjemný film na oddych. Velkolepá výprava a famózní herecké obsazení, kterému vévodí ústřední duo Clavier - Depardieu. Nemá to na staré kreslené filmy,ale i tak to má své kouzlo. ()

petaspur

Zfilmování kultovního komiksu dopadlo nečekaně slušně. Vtipu je dost, hlavní hrdinové jsou dostatečně věrohodní a hlavně Římani po úderech létají skutečně daleko i vysoko. A o to vždycky šlo. ()

salahadin

Milé připomenutí mých nejoblíbenějších komixových postaviček, které v 1. stol. BC vzdorovaly římskému dominiu za pomocí nabuzováku neznámého složení. To že určitě obsahoval už tehdy zakázané látky, se vědělo. Oba hlavní představitelé, Ch. Clavier a G. Depardieu, jsou opravdu výborní a svých rolí se zhostili jako vždy skvěle. Pro děti je tohle bomba a pro ty "větší" lehký odreágování na nedělní dopoledne. Jediný, co mně nesedělo, byl opět Roberto Benigni. Já tohohle chlápka nemusím. Pokus o oživotnění komiksových příslušníků národního komanda Galů financovaného nechtěně Římany ale vyšuměl, mně ty malované postavičky přijdou životnější. ()

Rosomak

Velmi špatná adaptace skvělého comicsu. Schází vtip i atmosféra papírové předlohy. Velmi špatné herecké výkony a stupidní režie. Nevím jaký byl rozpočet, ale kulisovitost z filmu přímo čiší a možná i díky osvětlení, které je udělané ala argentinské telenovely, se budete za režiséra cítit trapně, že něco takového spatřil světlo světa. Namísto toho bych chtěl vyzdvihnout Misi Kleopatra, která narozdíl od tohoto dokázala alespoň svérázně pojmout asterixovský humor a přidat do něj narážky na mnoho moderních filmů. ()

Allien.9

Naprosto úžasné ztvárnění jednoho z nejpopulárnějších evropských komiksů, kterému nemohu vytknout snad vůbec nic. Depardieu jako Obelix a Clavier jako Asterix byli trefou do černého, nejlepší postavou pro mě však stejně zůstává Benigniho zloduch.:-) ()

mzss1

První díl této známé série. Neříkám, že je to špatné dílo, ale moc se mi nelíbily některé střeštěné prvky ve filmu. Depardieu už vůbec ne jak vypadal. Přesto uznávám, že je to obstojná podívaná, pro mě spíše lépe průměrná. Film nenudí a dokáže zaujmout, to je to hlavní. A řešit příběh mi přijde dost nesmyslné. Takže hodnotím na těch 57% = *** ()

kingik

Kouzelným nápojem posilnění galští bojovníci brání svoji vesničku. Galské území již téměř podléhá římské nadvládě. Jedinou výjimkou stále zůstává malá vesnička, kterou udatně brání magickým lektvarem posílení bojovníci vedení mazaným Asterixem a siláckým Obelixem. Úlisný guvernér Detritus se proto rozhodne zmocnit se jejich kouzelného nápoje. Jde o první hraný film ze slavné comicsové série, jehož autory jsou zesnulý Francouz René Goscinny a Ital Albert Uderzo. Film kombinuje motivy hned z několika comicsových dílů a působí tak dojmem, že tvůrci do prvního filmu chtěli nacpat co nejvíce. Tím se vytrácí kompaktnost filmu a vzniká dojem roztříštěnosti na více či méně zábavné epizody. Nápaditost filmu tedy lze hledat hlavně ve vynaložených prostředcích pro jeho natočení, které znamenaly, že se tento film stal nejdražším v dějinách francouzské kinematografie. Mohlo by se napsat, že Francouzi by měli svému comicsu rozumět co možná nejvíce, ale neměl jsem z toho až takový pocit. Claude Zidi je sice zkušený veterán francouzského filmu, ale tady se nepředvedl v nijak oslnivé formě. Snůška scének se dvěma sympatickými postavami extra dílo nedělá. Chyběla nějaká přidaná hodnota, kterou na rozdíl od filmu, comicsová předloha disponuje. A Christian Clavier s Gérardem Depardieu jsou ve svých postavách téměř roztomilí. 50% ()