Asterix a Obelix

• Francie Astérix et Obélix contre César (více)
Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

Poslední galská vesnička vzdoruje nátlaku římských kolonizátorů! Její obyvatelé odolávají díky zázračnému nápoji místní výroby, jenž dává neuvěřitelnou sílu každému, kdo ho vypije. Římský guvernér Detritus (Roberto Benigni) se chce elixíru zmocnit a vystoupit proti vládci Caesarovi, netuší však že, překonat chytrého Asterixe (Christian Clavier) a jeho kamaráda Obelixe (Gérard Depardieu) nebude vůbec jednoduché... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

CheGuevara

Díkybohu, že zde se aspoň trošku tvůrci drželi při zemi, což se nedá tak jednoznačně říci o dalších pokračování. Je to milé a místy i vtipné, ale kouzlo animovaného se nějak vytratilo, škoda. Takhle je to pouze lehce nadprůměrná komedie s exkluzivní značkou v názvu. ()

BadoXXII

Kreslené komiksy milujem. Milujem dokonca aj sériu animovaných filmov (vyrastal som na tom). Na hraný film som bol svojho času, keď prichádzal do kín, veľmi zvedavý. Neuspokojil ma však. Výpravu má peknú, no humoru to pobralo veľmi málo. Očakával som viac, potenciál bol obrovský. 55% ()

Shit

Skvělá Komiksová předělávka Asterixe a Obelixe s výborným Gérardem Depardieu, který jako by z oka vypadl postavě z komiksu, bohužel to neni tak skvělé jako komiksy nebo animované filmy, takže plné hodnoceni neni na místě, ale i tak je to skvělý ()

Dadel

Narozdíl od zpackaného druhého dílu tohle má ještě děj, a gagy jsou taktéž výborné. Ale kreslený Asterix zůstává nepřekonán. ()

TeeAge

Na prvé tri shliadnutia z VHSka ma to nadpriemerne bavilo. Malo to atmosféru, vtip a európsky šmrnc. Sk dub: 80% ()

genetique

Ak sa rozhodujem medzi kreslenou formou a touto hranou, k hranej sa prikloním asi len pri prvom diely. Depardieu a Clavier bol dokonalý výber, Cézar a jeho dementný Benigni sa tiež osvedčili a magického nápoja sme sa vždy dočkali hlavne neprhnane. Na comicse som si ale až tak nefičal, takže práve toto poteší. 80%. ()

NinadeL

První hraný Asterix anebo Astérix et Obélix contre César. Ve své době to byla velká věc. Všechny země ovlivněné frankofonním komiksem očekávaly, zda se Goscinnyho postavičky a Uderzův humor podaří převést do nového média. Animované filmy byly hodně oblíbené, ačkoli tehdy nejnovější díl Asterix dobývá Ameriku už předznamenal konec jedné éry. Osobně jsem spokojená s tou velkou evropskou koprodukcí, díky níž se do Galie v roce 55 př. n. l. podíval vedle Depardieua, Claviera a Galabrua také Benigni nebo Gottfried John. Jako Halabala se blýskla Laetitia Casta a i když série dalších hraných Asterixů je hodně nevyrovnaná, není důvod ji zatracovat. Pro prvního režiséra takového monstr projektu vybrali ostatně velmi vhodného Clauda Zidiho, klasika takových sérií jako Bažanti nebo Prohnilí, který měl svého času na kontě spolupráci s Pierrem Richardem, Luiem de Funésem nebo Belmondem. Takže touto optikou lze Asterixe mmj. vnímat jako další generaci klasické francouzské komediální školy. ()

Spiker01

Jako malý jsem pořád dokola koukal jak na animovanýho Asterixe a Obelixe, tak na tento skvělý film. Výborné vtipy, zajímavé boje, vtipné trikové záběry a neodmyslitelné dialogy daly vzniknout kultu, který se mi líbí doteď a nevadí mi se na to kouknout kdykoli to jde v tv. Gérard Depardieu je super Obelix a Clavier zase nejlepší Asterix ze všech (a že jich bylo)...90% ()

sud

I když jsem k tomu zpočátku přistupoval s nedůvěrou, docela se mi to líbilo. Claude Zidi už má sicé svá nejlepší tvůrčí léta za sebou (no, ještě jsem neviděl "Superprohnilí"), ale i tak si dokáže udržet nějakou tu dobrou úroveň. Christian Clavier je skvělý a zvláště Gérard Depardieu byl ve svém převleku směšný. Ale celkově se tvůrců moc nepodařilo převést ducha animovaných Asterixů do hraného filmu. Ale i tak si myslím, že se jim tento film docela povedl. ()

ClintEastwood

Animovaná dobrodružství Asterixe a jeho kamaráda Obelixe, která vzešla z kreslených komiksových sešitů a natáčela se již od 60. let minulého století, mám moc rád a proto jsem kdysi (hlavně ze zvědavosti) přivítal, že bude natočena i hraná verze. Obzvlášť, když se režie chopil legendární Claude Zidi (Křidýlko nebo stehýnko, Zvíře, Prohnilí). Film jsem dnes viděl podruhé a můžu s klidným srdcem říct, že není rozhodně špatný. Chybí ono kouzlo starších animovaných příběhů a velkou slabinou je i hudba (Vladimir Cosma byl jen jeden a jeho písničkový motiv nelze nahradit), ale herecké obsazení (mě potěšil Michel Galabru) a několik podařených fórků snímek drží v lepším průměru. I některá pokračování nejsou zlá, dá se u toho dobře odpočívat, což není málo, obzvlášť v dnešní podivné době... ()

MM_Ramone

Európsky, koprodukčný kinofilm v ktorom ožívajú slávne, komixové postavičky "Asterix a Obelix". Spoločne so svojimi priateľmi žijú v malej, opevnenej osade akých sú po celej Gálii stovky. Lenže vďaka zázračnému nápoju, druida Panoramixa, sú neporaziteľní. Magický lektvar, čo im varí, im dodáva nadľudskú silu a výbušnú energiu. Ani celá légia Rimanov, na čele so samotným Júliusom Cézarom, nemá šancu ich poraziť. Prevedenie kultovej, animovanej predlohy do podoby hraného filmu sa v tomto prípade celkom podarilo. Christian Clavier a Gérard Depardieu sú v titulných úlohách skvelí. *** ()

Dan9K

Koukatelná záležitost. Je to příjemné, nenudí to a má to zajímavou zápletku. Komixů s Asterixem a Obelixem jsem přečet asi 3 a to jenom proto, že jsem je kdysi dávno vyhrál na nějaké bezvýznamné školní soutěži. Ušly. Dalo se to číst. A zhruba na stejné úrovni je i tenhle film, který neskutečně snižuje zbytečná dětinskost a hloupé dialogy. ()

Niktorius

Kreslený Asterix má kouzlo i pro dospělé. Tento hraný film nikoliv. Humor je jednodušší a je ho zatraceně málo. Formálně je film v pořádku. ()

MMR

No jooo, Můj oblíbený Gérard Depardieu ve své nejlepší roli. Je to klasika, co si budeme povídat. Co víc k tomu říct? Nic, prostě Asterix a Obelix :-) ()

petero

Ešte v tom nebolo toľko prachov a asi preto to malo aspoň akú takú atmosféru, aj tak na hony vzdialenú tým kresleným. Ako pokus o hraný film čistý priemer, Laetitia Casta ako Falbala to je u mňa veľké plus tohto filmu ale momentálne si už ani nespomeniem koho že tam hral Roberto Benigni. ()

Davies182

Na první shlédnutí to je přesně průměr, a občas se dá i docela pobavit, ale pak mi došlo, jaká to je neskutečně zbytečná kravina. ()