Asterix a Obelix

• Francie Astérix et Obélix contre César (více)
Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

Poslední galská vesnička vzdoruje nátlaku římských kolonizátorů! Její obyvatelé odolávají díky zázračnému nápoji místní výroby, jenž dává neuvěřitelnou sílu každému, kdo ho vypije. Římský guvernér Detritus (Roberto Benigni) se chce elixíru zmocnit a vystoupit proti vládci Caesarovi, netuší však že, překonat chytrého Asterixe (Christian Clavier) a jeho kamaráda Obelixe (Gérard Depardieu) nebude vůbec jednoduché... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

HoneyBunny

Hraný Asterix a Obelix v sobě nemá nic z toho, co má ten kreslený. Sice se o to snaží, ale prostě a jednoduše mu to nejde. Hotovo. Nepovedlo se. Jen francouzští producenti si namastili kapsu. ()

Anderton

Film pre chlapcov od 12 do 17 rokov. A to ešte špeciálne francúzskych. U nás bohužiaľ nemá AaO tradíciu. Takže sme boli do kín vmasírovaní mohutnou reklamnou kampaňou, snáď ešte väčšou, ako telo Gerarda Depardieua. Na to, aký to mohol byť prúser, film ešte veľmi dobre dopadol. Videl som ho dávno, bol som celkom spokojný, ale už som tušil, že som ho videl aj naposledy. ()

Frajer42

Až na pár černoušků v Africe se jistě nenajde nikdy, kdo by nebyl seznámen s legendou o galské vesnici odolávající náporu Říma a samotného Caesara. Film je určen především mladšímu publiku a když jsem film poprvé viděl, tak jsem mladší byl. Vtipné je to pramálo, ale koukat se na film rozhodně dá. 3* ()

Kothy

Kdo by ty dva neznal? Celkem povedená adaptace Groscinnyho komixu. I když kulisy vypadají dost lacině. Dneska by Depardieua ani vycpávat nemuseli. Celkem nezvyk vidět Roberta Benigni v záporné roli. Hodně dobré jsou ty hry. Závěrečná bitva je nejlepší. Mléko z dvouhlavého jednorožce. "Kolik si dáš kuřátek? Stačí 20, držím dietu." :D ()

Sašenka165

Miluji kreslenou formu, ale tohle mě vážně překvapilo svou vtipností a krásným provedením. Tak nějak se na to můžu dívat pořád. ()

swamp

To kouzlo z kreslených příběhů se tady nepodařilo zachytit, přesto se jedná o příjemnou oddychovou záležitost. :) ()

nash.

Tragický pokus zfilmovat jeden z nejlepších evropských comicsů. Nic z toho, co comics dělá tak zábavným a neokoukatelným nefungovalo, nepochopil jsem jaký skrytý význam měly papundeklové dekorace a studiové kulisy... nebylo to vtipné, ani zajímavé... ()

Willy Kufalt

Skutečně osobité dílo si žádá osobitou poetiku. Je mi jasné, že ne každá země měla štěstí na takového Karla Zemana, který by uměl vtisknout filmu neopakovatelný nádech kombinující hrané i animované prvky. Ale žel, Claude Zidi uchopil slavný Goscinnyho komiks tak rutinným způsobem, bez jakéhkoliv tvůrčího nápadu, že ve výsledku působí až neskutečně mdle a nezáživně. Pane režisére, kdepak se vytratily kouzlo a svižnost vašich Bažantů či Mistrů gagu? Lituji, ale tohle mě málem uspalo a navíc se nemohu zbavit dojmu, že všechny ty prvky šíleně nadpřirozených schopností (např. odstřelování či házení lidí 100 metrů do výšky nebo do dálky), které v animovaném zpracování dokážou vtipně fungovat, naopak v tomto hraném filmu na mě působí často až trapně a posouvají laťku celého nepříliš povedeného snímku na ještě primitivnější úroveň. Ještě štěstí, že se toho nedožil Goscinny. Pochybuji, že by se mu tohle provedení líbilo. Zde nejvíce hodnocený Zidiho film je pro mě od pana režiséra paradoxně tím úplně nejslabším a nejméně zajímavým. 35% ()

klerik

Ťažko porovnávať s kresleným originálom. Už herci vyzerajú uletene, o štýle natočenia ani nehovorím. Úlet, ktorý sa neberie vážne a nevidím dôvod, prečo by ho niekto vážne aj brať mal... ()

SeBig

Mě se to dost líbilo.. Clavier (nenahraditelnej) a Depardieu jsou parádní dvojka! Spousta supr hlášek na který jen tak nezapomenu. ,,to tááhne" ()

korbitch22

Inteligentní a vtipná komedie s výtečnými herci,podle slavného komixu.Jedna z nejlepších francouzkých komedií,že není v červeném a není příjmána úplně dobře,považuju opět za totální buranizmus některých diváků...uživatelů... 90%. ()

heyda

Francouzsko - Italský humor z toho sálá na všechny strany a o tom to je. Přenádherná hudba, skvělý Gérard Depardieu i Christian Clavier. Prostě film, který nikdy neomrzí! ()

Stanislaus

Kreslený Asterix a Obelix mě nikdy nijak výrazně nevyrazil dech, takže jsem uvítal, když se Francouzi rozhodli natočit hraný film o této dvojici nebojácných galských válečníků. A vlastně ve výsledku to dopadlo téměř stejně. Rozhodně tomu místy nechybí nápad a šmrnc, ale zase na druhou stranu obsahuje film i pár naprosto nevtipných scén, které rozesmějí snad jen nejmladší publikum. Roberto Benigni byl jako záporák opravdu skvělý, stejně jako sekvence Asterix vs. zvířata. Zkrátka jedna z těch průměrných francouzských komedií, na kterou se rád čas od času kouknu. ()

Jinny

Zidi se nejspíš snažil dokázat, že i v Evropě umíme udělat triky, ale tohle je dost laciná a pitomá konkurence Hollywoodu. Spojením německých peněz, chytrého scénáristy, jakéhokoliv šikovného evropského režiséra stylu Luca Bessona a trikařů z Nového Zelándu by mohl vzniknout krásný velkofilm. Pokud ale musí evropský vysokorozpočtový film vypadat takhle, tak to se radši vrátíme na stromy, ne? Ti Francouzi jsou ale blázni... ()