Tři chlapi, dva předsedové a falešná hlášení v české filmové komedii ze života pracujícího lidu. V domečku v Ouplavicích hospodaří tři Potůčkové: děda vdovec, syn, jemuž utekla žena, a dosud svobodný vnuk. Otec působí jako předseda zemědělského družstva, syn vede místní mládežníky a děda penzista ty dva přes troubel své nerozlučné fajfky zásobuje spoustou rozšafných rad. Právě mají spoustu starostí. Jejich vesnice soutěží se sousední Piskoří a protivníci využívají k boji nečestných zbraní... (oficiální text distributora)

gezper

S těma kompostama byla dycky potíž! Starý Potůček sice docela hlásí, ale budování socialismu je příliš v popředí, až je mi blivno. [30%] ()

Aidina

Jo děda Pantůček, ten věděl, jak na to. A jemu taky patří všechny ty hvězdy:-)). A většina jeho geniálně jednoduchých hlášek jsou poplatná i pro dnešní dobu „…Já za to nemohu. Já vím, že nemůžeš, ale nesmí to na tobě poznat!!“ „Jakou taktikou se na to dostaneme? Tím, že nikdo nebude mít nic...“ „Šefování byla je a bude věda!“ Ten, kdo na své straně nemá hloupé, neschopné a ublížené, ten to nikam nedotáhne…“ ()

zeromen

Čekal jsem daleko víc předsedo to asi bolševika nepotěším. :-) Silně budovatelský film, ale na druhou stranu zase lepší než dnešní slátaniny co ve velkém točí. ()

PORTER44

Průměrná starší Česká komedie,našlo se tam i pár vydařených a vtipných scén které pobavily,ale jinak se příběh točí kolem budování družstva v jedné vesnici což se asi tehdejšímu režimu zamlouvalo i když se ve filmu snaží občas na nějakou tu narážku.Dobré herecké obsazení. ()