Bojuje se zločinci i s místními politiky... Policejní poručík Frank Bullitt (Steve McQueen) dostává velmi důležitý úkol: ochránit po dobu 48 hodin klíčového svědka Johnyho Rosse, který má vypovídat před senátním výborem proti mafiánské organizaci. Tímto úkolem ho pověřil ambiciózní politik Chalmers (Robert Vaughn), který chce rozkrytím této organizace získat kladné politické body pro svou plánovanou kandidaturu do Kongresu. Svědek Ross je bývalým členem této organice a před klíčovým slyšením se ukrývá v hotelovém pokoji, který má Bullitt střežit společně se svými kolegy. Brzy ovšem do pokoje vniknou dva muži, strhne se přestřelka a Ross na následky postřelení umírá. Poručík Bullitt se rozhodne zprávu o jeho smrti zatajit, pouští se do nebezpečného vyšetřování a na vlastní pěst pátrá po pozadí celého podivného případu... Akční kriminální snímek Bullittův případ se v době svého uvedení v roce 1968 setkal s velkým úspěchem a byl oceněn Oscarem za nejlepší střih. V současnosti lze snímek zařadit mezi klasiky kriminálního žánru, proslulý je zejména automobilovou honičkou v ulicích kopcovitého San Francisca a hereckým výkonem Stevea McQueena v roli mlčenlivého a zatvrzelého policisty. (Česká televize)

OldaB

Ten film mě zklamal. Vždycky jsem četl o skvělých honičkách a neopakovatelné atmosféře, ale já se musel zuby nehty držet, abych u televizní obrazovky vůbec vydržel. Děj mi připadal nelogický, jakoby některé scény chyběly. ()

Stejšn

Tři hvězdičky, jedna za Steva, jedna za ten krásný okrový old-school obraz a jedna za zvuk motorů, při kterém mi naskakuje husí kůže. PS. všimli jste si, že Dodge Charger řídí Lubomír Štrougal? :-D ()

AnnaMae

Proč je ten film "klasika"? Protože je starý? Nudily mě dlouhé záběry, nepodstatné pro děj, dlouhatánská automobilová honička, kde auta jezdí stále dokola těmi samými ulicemi... Vystříhat všechny zbytečné záběry, film by trval třetinu času a byl epizodou průměrného kriminálního seriálu. ()

67891234

Kvalitně strávených 7 minut u legendární honičky s pravou americkou sílou. Ale to je bohužel vše, co k filmu můžu říct. Není to přímo žánrově můj šálek kávy. Ale je to klasika. 65% ()

vitak69

Nejlepší automobilová honička všech dob. Podle této scény se pak točila většina podobných scén v dalších filmech. A mám slabost pro Steve McQueena. ()

radys.v

Skvělé akční drama s ještě lepším S. McQueenem. Plně se ztotožňuji s názorem J.Clarksona ohledně honičky muscle car Ford Mustang a Dodge Charger - výborně promyšlená scéna bez hudby a jen zvuky motorů, pro benzínové šílence rozhodně nejlepší scéna. :) ()

subic

Steve McQueen + dobový Ford Mustang = skvělá 9minutová dobová honička po rozpálených a téměř prázdných ulicích San Francisca a nechybí ani kouř od kol na zpátečku - jedna z nejlepších a nejdelších filmových hohiček. K tomu dobový plnohodnotný jazz. Krom toho počáteční mafiánská přestřelka, kde jsem ne úplně hned pobral, kdo je kdo. Jinak je to takový hezký příběh, kdy čest policejního poručíka Bullita (Steve McQueen) převládne nad politickým tlakem senátora Chalmerse (Robert Vaughn) - to je právě celý problém filmu, protože i dnes se všichni ptají, o čem že ten film vlastně byl? ()

Ernie_13

Dobrá atmosféra a oddychovka...povestná naháňačka ozaj stojí za to a nič na tom nemení ani fakt, že bola natočená pred vyšte 40 rokmi. ()

Gothard

Na počátku byl "jen" nadprůměrný scénář, na konci film, který se pro řadu fanoušků stal klasikou. Vynikající herecké výkony, úžasná atmosféra, dokonalá kamera a režie. Steve McQueen je fantastický a potvrdil svou hereckou extratřídu, Robert Vaughn coby jeho protivník je nezaslouženě opomíjený, ale jeho výkon je rovněž výborný (koho by napadlo, že skončí tak, jak skončil). Dlouhé pasáže téměř bez zvuku jsou působivé. A samozřejmě honička - to je jen dokonalá třešnička. Kritikové filmu vyčítají příliš mnoho klišé a celkovou nevýraznost. Nesouhlasím, nesouhlasím - ale je pravda, že film chce soustředěného diváka, který se nechá okouzlit atmosférou a nepůjde si třikrát pro kafe, chipsy a na záchod. P. S. Nedávno jsem četl vzpomínky kaskadéra, který se podílel na natáčení filmu a tvrdil, že S. McQueen se z rozhodnutí produkce v některých scénách - jednalo se samozřejmě o honičku v ulicích San Franciska - nechal zastoupit. Tak teď nevím, jak to bylo. Vždycky jsem si myslel, že S. McQueen všechno točil sám. Kdo ví víc, nechť prosím dá vědět. ()

mrclTV

Bola by to obyčajná kriminálka so správnym policajtom, mafiou a svedkom, ktorého treba odpratať, keby tam nebol TEN DUEL. Ford Mustang 390 G.T. vs. Dodge Charger 440 za hrozivého dunenia osemvalcov. Netreba hudbu, netreba repliky, stačí to zlovestné bublanie, bezohľadné jazdenie a pískanie pneumatík. A to všetko počas poskakovania po nezabudnuteľnej panoráme San Francisca 60-tych rokov. Epické. Len ma trochu zaskočil jej skutočne náhly koniec, ktorý som nečakal. Škoda, že zvyšok filmu je "iba" dobrý. (priznám sa, že film som si pozrel iba kvôli tomu, že mnoho ľudí spomína, aká je tá naháňačka legendárna - a ona je) ()

PlayEasy

Takže jsme poznali další starší kriminálku a to teda řádnou!!!! Začíná to už pěkně zostra a například ve sklepě nemocnice nebo při automobilové honičce jsme ani nedýchali, sice poté to trošku...., ale závěr na letišti to zase suveréně vytáhl na skvělou kriminálku, kterou jsme si velmi užili a jedna z nejlepších rolí Steva to taky je!!!! Zkrátka další skvělá kriminálka s řadou hvězd! 75% Steve je zkrátka frajer:)! ()

Vojta00

Jeden úlisný kariéristický právník, jeden poctivý tvrdý policejní kapitán a jeden co chce být s těmi nahoře za dobře, jedna krásná přítelkyně, co se bojí o partnera, jeden spolehlivý parťák, jeden méně a Steve McQueen. Asi by se mi film líbil mnohem více v době vzniku, než dnes, kdy je podobných a lépe vypointovaných kousků víc. Honička se skákajícími auty v ulicích vypadá dnes spíše jako parodie - přitom se jedná o původní originál, který je dnes všemožně parodován. ()

ostravak30

Slavný Bullittův případ mě osobně nezaujal tak moc, jak jsem čekal. Pravda je, že třeba otec film má velmi rád. Steve McQueen tady vytvořil roli policajta, od které, troufám si tipnout, asi opisovali následně Francouzi. Mlčenlivý, zadumaný, ale do případy zahryznutý a nevzdávající se drsný polda. Možná by stálo za to Franka Bullitta postavit i k jiným případům, pak by jeho postava dostala jiný rozměr. Za mě zůstává z filmu asi nejslavnější filmová automobilová honička všech dob, která i díky sceneriím a typologii San Francisca. Pravda však je, že při své délce je film ve zbytku spíše ukecaný a akce není mnoho. Samozřejmě ale na druhé straně je tento film více než padesát let starý. ()

Dejvecd

"You believe what you want. You work on your side of the street, and I'll work mine." // Peter Yates prichádza s filmom, ktorý sa nemusí nutne všetkým páčiť, ale uznať musia jedno: Naháňačka medzi mustangom a dogeom po hrboľatých uličkách San Francisca, plná štýlových driftov, epických záberov z vnútra vozidiel a cool hudby je proste masterpiece vo všetkých ohľadoch. Akej cool hudby? Pýtate sa. Veď tam žiadna nie je! No práve! Cool hudbou myslím drsné vrčanie motorov a škrípanie kolies v zatáčkach. Proste nádhera. A to ani nehovorím o epickom climaxe na letisku... Bullitt je totižto bravúrne zrežírovaná (gratulácie idú Yatesovi), audiovizuálne úžasná a skvelo zahraná akčná jazda, ktorá vďaka dynamickej réžií a úžasnému Steveu McQueenovi, ktorý vie ako správne zahrať badass chladnokrvného policajta s min. dialógov. Ať si každý hovorí čo chce, ale Bullitt je nářez a aj po toľkých rokoch ma neprestáva udivovať, ako Yates dokáže spraviť každú scénu živú, či už vďaka zvuku (mňam), prekážkam v podobe civilných vozidiel, ktoré skutočne robia naháňačku ešte napínavejšou. alebo vďaka množstvu komparzistov, ktorí slúžia ako menšie prekážky v preistore, alebo dotvarujú scénam správnu hĺbku a emócie (vynášanie ranených z nemocnice, streľba na letisku), keď stoja a vystrašene reagujú na dianie okolo. Skrátka skvelý akčný film so všetkým, čo k tomu patrí a jednoznačne McQueenova najlepšia rola. 10/10 Na scénu kedy sa Bullittov mustang objaví v spätnom zrkadle zloduchov sa len tak zabudnúť nedá. // "Look Chalmers. Let's understand each other. I don't like you."  ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

18.11.2022

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

15.06.2006

Pravděpodobně nejznámějším skutečným sériovým vrahem v Americe je the Nash Bridges. Ti všichni a mnoho dalších jsou více či méně ovlivnění Zodiakem. V Bullittově případu se Steve McQueen inspiroval… (více)