V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

Katarine

Nádherná věc, která je jako stvořená pro hodnocení na 4*. Famózní hudební variace Zimmera a Gregson-Williamse (soundtrack je opravdu špičkový) a animace taktéž nemá chybu. Jediné co mi vadilo byly písně nazpívané v češtině, z původního znění bych měla asi větší prožitek. Jinak, na tento film jsem čekala moc dlouho...a čekání rozhodně stálo za to. ()

Fíla

Zejména tři věci dokázali na tomhle filmu udělat neskutečné divy. Hans Zimmer, který volil absolutně precizně a dokonale vybranou tématickou hudbu. Whitney Houston s Mariah Carey za píseň When You Believe, která nejde zapomenout. A tou třetí věcí, je opravdu silný, ale opravdu silný příběh. To, jak se musí Mojžíš vypořádat se všemi nástrahami života a zvyknout si na život "druhorozeného" ho musí udělat silnějším než kdy byl. Postavit se tváří v tvář svému bratrovi, i když nevlastnímu v čemž ovšem nebyl rozdíl. Myslím, že takovéhle filmy se dnes už nerodí. Jedinečnost, představivost a síla. ()

vydumnica

Potom faraón rozkázal svojmu ľudu: "Každého novorodeného hebrejského chlapca hoďte do Nílu, každé dievča nechajte nažive!" z knihy Exodus. The Prince of Egypt je nádherný a veľmi hodnotný kreslený film o Mojžišovi. Prekrásna animácia spolu s úžasnou hudbou a dôverne známym biblickým príbehom vytvárajú krásny a obdivuhodný celok. There Can Be Miracles When You Believe. ()

William_

Pohádka, kterou by si v dnešní době už asi nikdo (mj. díky woke propagandě a jiným vlivům) netroufl natočit. Musím ocenit především hudbu, ale od Hanse Zimmera se asi ani nic jiného čekat nedalo. Můj šálek kávy to nebyl, ale kvalitu pohádka rozhodně má a své obecenstvo si našla. ()

Petoss1

Bol som na to ako malý s triedou v kine a bol to pre mňa silný zážitok, no dnes keď som väčší neviem či by ten zážitok tam ostal, radšej už ho nechcem vydieť aby som to nepokazil 80% ()

joker.george

Další z řady animovaných filmů, které ukazují, že nemusí být zaměřené výhradně na nejmladší publikum. Ne všechny písničky mi sedly, ale to je v tomhle případě vedlejší. Úspěšně se totiž podařilo zadaptovat příběh a sdělit jeho poselství. Nádherná animace snímku hodně pomáhá. A nepodařilo se mi rozpoznat ani polovinu z přehlídky známých hlasů. (Netflix) ()

C0r0ner

Jo, technicky tomu není co vytknout, ale ten obsah mě tak sral a nebavil, že víc jak bídné tři dát nemůžu. Když se nad tím člověk zamyslí, tak je to pěkná pohádka. Horší je, že spousta (kurva hodně) lidí věří, že se něco podobného stalo. Ne, že by za to film mohl, ale tohohle pocitu jsem se po celou dobu nemohl zbavit. 55% ()

danecek24

56. Zlatý Glóbus za rok 1998 - nominace (2) - Nejlepší hudba - Hans Zimmer, Nejlepší filmová píseň - "When You Believe" Hudba a text - Stephen Schwartz ()

zette

Velmi dobre a pusobive zpracovani biblickeho pribehu o Mojzisovi. Vyborna hudba, pekna animace. Egyptsky princ muze zaujmout snad cele vekove spektrum. Pro me prijemne prekvapeni. ()

BoXBe

V zásadě ani nemůžu proti příběhu o Mojžíšově strastiplné cestě z egyptského otroctví nic namítat. Je to sympatická pohádka, které škodí jenom to, co mnoha animovaným pohádkám, a to je přezpívávání originálních písní. Jenomže, co si pak mají děti počít.....? Nemám tak co namítat, je to rodinný hodně sympatický a zábavný film, který na svou dobu velmi efektně zobrazil animované proudy vody v rozbouřeném moři. Mně se to líbilo a těším se na opáčko :) ()

KajusaK

Podle mě jedna z nejkrásnějších pohádek kterou mám okoukanou dokola nesčetněkrát..Nemám moc ráda, když se ve filmech zpívá ale tady byla hudba (i s českým dabingem) úchvatná!! Hans Zimmer je prostě legenda..Dějově také skvělé, pobaví zaujme a něco přiučí..4* silné!! ()

majo25

2. dlhometrážny snímok štúdia Dreamworks sa podaril viac než dobre. 2D animácii vzhladom na rok nemožno nič uprieť a napr. také rozostúpenie Červeného mora bolo na animáciu fakt úchvatné. Nejednalo sa o komédiu, aj preto pár vtipných momentov si mohli autori odpustiť, tiež tam s biblie bolo pár vecí vynechaných a velké množstvo pesničiek, ktoré som tak musel pretáčať dopredu. Inak skvelé. Hodnotenie: 80% ()

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí