V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

AppleCore

Moc hezký dílko s moc hezkou hudbou, která mě ovšem s českým dabingem doháněla k šílenství. (jinak by to bylo dost možná na pět hvězd, ikdyž třeba Eldorádo nebo Legenda sedmi moří jsou lepší.) ()

Kothy

Nádherný animák, který vypráví o Mojžíšovi a jeho bratru Ramsesovi ve starověkém Egyptě. Exodus byl slabší... ()

predators

Perfektní hudba i animace nechávají nechávají konkurencí míle daleko. Stejně jako Mojžíš za sebou nechal Ramzese. A příběh se bude líbit jak dětem, tak dospělím. Tedy pěkné 4*... 70% ()

Slartibarkfast

Jako atheista posuzuji tento notoricky známý příběh čistě po filmové stránce. Nemám v oblibě muzikály a toto dílo bylo dost uzpívané. Na druhou stranu bylo vše pojato poutavou formou a i lidé bez vyznání by v tomto mohli nalézt zalíbení. Jelikož jsem navíc fanda animáků, a tento se mi velice líbil, musím krotit svůj odpor k náboženským výtvorům a dávám vysoké hodnocení. 75% ()

nascendi

Animáky a biblické legendy sú na okraji môjho záujmu a tak som Princa egyptského dopozeral iba z povinnosti. Nemôžem mu dať menej ako tri hviezdičky, pretože vidím jeho využitie pri spestrení hodín náboženstva. Česky prespievanú Zimmerovu hudbu, ani fakt, že Mojžiš doviedol svoj ľud na jediné miesto bez ropy som pri hodnotení nebral do úvahy. ()

LaciLC

Ďalší animák s posolstvom, tentokrát ale o mnoho lepší ako ostatné. Tiež si myslím, že nie je ani veľmi určený pre deti, na to si vybral možno až trochu vážnu tému, ktorú však skvele spracoval. Po prvom pozretí som mu dal "len" ****, ale keď nad tým tak rozmýšľam, vlastne ani nemám dôvod nedať *****. ()

Chrustyn

Výborný a inteligentní animák, který není pouhou infantilní pohádkou ale poučnou podívanou pro celou rodinu s řadou poutavých písní. Ačkoliv mě animáky, plné zpívajícíh postaviček vždycky dost iritovaly, zde se jedná o nedílnou součást krásného příběhu, který potěší všechny, kterým nevadí chytré animované filmy, které nejsou jen pohým sledem infantilních a rádoby vtipných scének. Na druhou stranu, může film pro nejmenší působit až moc dospělým a nezajímavým způsobem. ()

korbitch22

Mnou naprosto opomíjená Disneyovka staré školy a to jsem v době vzniku na ní věk určitě ještě měl a na všechny tyhle filmy sme chodili, buď mě z toho chtěla vynechat matka, nebo už jsem tenkrát věděl, že náboženství je sračka. Naše malá to vzdala po dvaceti minutách a já jsem to tak nějak s mladou přetrpěl do konce. Příběh o Mojžíšovi to vzalo rychlíkem jako vzdělání členové SPD a díky 88 minutám se tam fakt nic nestane. Rány boží jsou vzatý fofrem a to samý celý Mojžíšův příběh. Asi to mělo fungovat jen jako lehký seznámení s náboženstvím pro děti, který to paradoxně nemůže oslovit a už vůbec ne v roce 2017 a všichni dospělí co nevěří v boha u toho zívnou, mávnou a usnou. Animace je skvělá, dabing podařený, vše kolem zbytečnost za těžký prachy a to hodnocení tady nedává sebemenší smysl.50%. ()

Arsenal83

Krásna animácia a nádherný song od dvoch speváčok, ktoré fakt nemusím už len pohľadom, no ich duet When You Believe je hit, ktorý rád počujem i po rokoch. Biblický príbeh, ktorý si vychutnajú aj ateisti, pretože je to rozprávka :) ()

packa

Po technické stránce úchvatné, dávám 5*. Bohužel, kromě snad dvou nebo tří písniček, mizerná hudba mě nutí jednu ubrat. ()

Darneth

Princ Egyptský nemůže být snad ani nadčasovější. Pamatuji si, když Mojžíš pobíhal se svou ovčáckou holí po obrazovce každé Velikonoce a já měla své prckovské oči až na vrch hlavy. Jelikož pro mě byl a stále je Egypt srdcovka, zájem byl o to markantnější. Princ ve mě vzbudil ale i zájem o judaismus, jeho zvyky i pověsti. Sice to tehdy nikoho v mým věku nemohlo ani zajímat a doma už vůbec ne, takže jsem si to vyprávěla sama pro sebe až jsem to nakonec zapomněla :D Moisis mi přišel jako strašně cool jméno a pasák ovcí, jako nevětší dream job vůbec, a to mi upřímně přijde snad i doteď. "Ashira l'adonai ki ga'oh ga'ah Ashira l'adonai ki ga'oh ga'ah Michamocha, ba-elim adonai Michamocha nedar-bakodesh Nachitah v'chasd'cha, am zu ga'alta Nachitah v'chasd'cha, am zu gaalta Ashira, Ashira, Ashira" ()

Jinny

Takhle by mohli udělat celou bibli. Sice v tom není humor jako ve filmech od Pixaru, ale taky to není žádná tupá omalovánka od Disneyho. ()

Nancy

Tak takhle inteligentní a vhodný pro všechny věkové kategorie může být jen animovaný film. Každý věk si přijde na své a myslím, že každý na jiné. Dětem udělají určitě radost veselé scény, kterých tu naštěstí nebylo nasázeno tolik, jak se to (podle mě ke škodě) v novějších animácích dělá (ukecané postavičky, co chrlí jednu hlášku za druhou). Já osobně sem ocenila krásný příběh plný lásky i nenávisti. Jeden z lepších animáků poslední doby. ()

Ilicka

Mílá a hezká pohádka se silnými křesťanskými motivy, které fungují na výbornou... Jen nevím, proč jsem se tak příšerně těšila, aby už prošli mořem a byl konec... ()

luka4615

Snímek The Prince of Egypt Vás zaujme především svou krásnou animací, která legendárnímu příběhu dodává stabilní zázemí a neotřelý punc atraktivity. Přičtěte si k tomu ještě krásné písně, jež celý tento počin rámují a vznikne Vám krásná animovaná pohádka s lehkým morálním přesahem, která ani po neuvěřitelných 22 letech prakticky nestárne a v pohodě snese příměr s některými novějšími animovanými kousky. Skvělá práce! „Yes, Aaron, it's true. Pharaoh has the power. He can take away your food, your home, your freedom. He can take away your sons and daughters. With one word, Pharaoh can take away your very lives. But there is one thing he cannot take away from you: your faith. Believe, for we will see God's wonders.“ ()

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí