poster

Doktor Hollywood

 • český

  Doc Hollywood

 • USA

  Doc Hollywood

 • slovenský

  Doktor Hollywood

Komedie / Romantický

USA, 1991, 99 min

 • Rocky62
  ****

  Půvabná sympatická komedie, která netlačí na pilu a může se spolehnout jak na atraktivní obsazení, tak na atmosféru idylického městečka Grady. Postavy jsou charakterově propracované a přiměřená dávka humoru činí dr. Hollywooda příjemnou a zábavnou záležitostí.(30.4.2009)

 • Tommassi3
  ****

  "Zubaře bych nepojistil.. Ne, nejde věřit někomu, kdo vám strká ruce do pusy.." ;) Přiznávám, že vždy rád podlehnu téhle bizarní romantice s mravním poselstvím a osobitým humorem, z níž jeden přímo cítí tu typickou prazvláštní jižanskou atmosféru.. A pohostinnost..;) Tradičně skvostný Woody Harrelson, který celou dobu neví, jestli má doktora zabít nebo pojistit, a Michael J. Fox, který po trilogii Návratu do budoucnosti zde ještě pořád dokáže utáhnout, i díky své pomalu hasnoucí gloriole, celý film sám, komedii rozhodně, platí za dostatečný tahák a ozdobu tohohle provařeného bijáku.. Režijní univerzál, Skoťák Michael Caton-Jones, snímky tohoto vlídného střihu se zemitým humorem prostě umí, zde ještě platil za velkou naději a jistotu.. Když ještě naháněl lištičku, a ne šakala.. Všechny ty bizarní postavičky, podpořené typicky bezchybným výběrem herců Caton-Jonese, výborně napsané dialogy a parádní soundtrack z Doktora Hollywooda i po těch letech prostě dělají kultovní záležitost.. Alespoň pro mě určitě !! A zapadlý David Ogden "Winchester třetí" Stiers navíc tím starostou dokazuje svůj přirozený talent komika a rozhodně potěší, stejně jako Caton-Jonesovo cameo.. A samozřejmě ten pěkný čuník.. Teda vlastně čunice..;)(8.7.2013)

 • Chrustyn
  ***

  Příjemná, nenáročná, docela vtipná a znovu příjemná. Normálka "devadesátek" s J. Foxem ve formě.(22.8.2009)

 • igi B.
  ***

  Jó, slepák není slepejš, Poršák ist kapůt a perspektivní ambiciózní doktor Benjamin nakonec pochopí, že >pozice< není všechno pro život a není všechen Hollywood co se třpytí... :-) Milý film s vlídným humorem a emerickým poselstvím o smyslu života - leč ke škodě věci s poněkud nad(z)bytečně přehrávajícími hvězdami s M.J.Foxem na čele...(1.7.2006)

 • gudaulin
  ***

  Film, kterému náleží stejný přívlastek jako představiteli hlavní role - sympaťák. Není hluboký, nejspíš vám neutkví v paměti ani vám v jakémkoli ohledu nerozšíří obzory, ale zanechá ve vás příjemný pocit pohody. Snímek o hledání správného přístupu k životu, zkrátka těch pravých životních hodnot. Romantický kousek, který stojí na představiteli hlavní role Michaelu J. Foxovi. A nesmím opomenout ani ústřední filmovou melodii I am the one and only, kterou jsem si s tímto snímkem spojil a která hodně dotváří její romantický náboj. Celkový dojem: 65 %.(11.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace