Doktor Hollywood

• slovenský

Doktor Hollywood

Komedie / Romantický

USA, 1991, 99 min

Skvěle hrající M.J.Fox, krásná atmosféra americké vesnice (či maloměsta) a navrch krásná Jule Warner.(13.12.2007)

Půvabná sympatická komedie, která netlačí na pilu a může se spolehnout jak na atraktivní obsazení, tak na atmosféru idylického městečka Grady. Postavy jsou charakterově propracované a přiměřená dávka humoru činí dr. Hollywooda příjemnou a zábavnou záležitostí.(30.4.2009)

Film, kterému náleží stejný přívlastek jako představiteli hlavní role - sympaťák. Není hluboký, nejspíš vám neutkví v paměti ani vám v jakémkoli ohledu nerozšíří obzory, ale zanechá ve vás příjemný pocit pohody. Snímek o hledání správného přístupu k životu, zkrátka těch pravých životních hodnot. Romantický kousek, který stojí na představiteli hlavní role Michaelu J. Foxovi. A nesmím opomenout ani ústřední filmovou melodii I am the one and only, kterou jsem si s tímto snímkem spojil a která hodně dotváří její romantický náboj. Celkový dojem: 65 %.(11.10.2013)

rozpočet : ? tržby americke : $54,830,779(12.2.2007)

Ani ve svém žánru to není příliš nadprůměrný film, ale i tak ho mám hodně rád, hlavně kvůli skvělému obsazení.(8.4.2003)

• - Tento film byl točen ve městě Micanopy, stát Florida. Městečko s 650 obyvateli jižně od Gainesville. (Elwanelyn)

• - Michael J. Fox (dr. Benjamin Stone) byl diagnostikován s Parkinsonovou nemocí nedlouho před natáčením tohoto filmu, když si všiml třesu malíčku u své ruky. (Elwanelyn)

• - Scenárista Neil B. Shulman pracoval u Grady nemocnici Memorial v Atlantě (Georgia), odtud název města - Grady. (Elwanelyn)