poster

Neuvěřitelná cesta

 • USA

  Homeward Bound: The Incredible Journey

 • Slovensko

  Neuveriteľná cesta

Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1993, 84 min

 • HAL
  ****

  Snad jediný film s mluvícími zvířaty, který ve mě nevyvolává dávivý reflex. Solidní dávka nadsázky a vtipného špičkování mezi zvířecími hrdiny spolu s dobře namíchanou kombinací napětí a přijatelného sentimentu dohromady tvoří vcelku bez problémů koukatelný rodinný film i pro ty ve kterých se jinak při sledování filmů pro děti probouzí silná touha zabít všechno co ještě nemělo 15 let. 7/10(24.11.2007)

 • lamps
  ****

  Americký rodinný film v plné síle a lesku. Nespočítám, kolikrát jsem Neuvěřitelnou cestu v mládí viděl, ale i dnes se na tohle dobrodružství plné naděje, vůle a přátelství z pohledu těch nejvěrnějších rád podívám. Je to sice "jen" poctivě odvedená žánrová prácička, kterých je mraky, ale opravdu málo z nich mi přirostlo k srdci tak značnou měrou... 85%(14.4.2016)

 • cheyene
  ****

  Působivý příběh o 3 zvířatech, které podniknou cestu krásnou přírodou...Moudrý pes Shaddow, kočka Sessy a ztřeštěný Chance, dojemný konec...Dobré je i pokračování - Návrat domů, kdy jsou 3 hrdinové ve velkoměstě a seznamují se s místním psím gangem (vůdce Rayle), a půvabnou fenou Derrilou, která zaujme hlavně Chanceho.(15.1.2007)

 • salahadin
  *****

  Překrásný rodinný film, v němž sice vystupují mluvící zvířata, ale ta nejsou ani v nejmenším protivná ani vtíravá. Zvířecí herci "hrají" tak dobře, až má člověk pocit, že v těch svých zvířecích mozečcích ví, co dělají. K tomu parádní scénář, který je plný vlídného humoru, špičkování mezi kočkou a psem, ale obsahuje i hodně moudrosti. Naprosto skvělý je i český dabing trojice zvířat. A to jsme se ještě nezmínil o hudbě amerického skladatele Bruce Broughtona. Tenhle chlapík vyšperkoval Neuvěřitelnou cestu přenádherněokouzlujícím, patřičně vzletným a rozmáchlým hudebním motivem, který naprosto vybízí k vystoupení z anonymity pouhé podkreslující hudby. Zaujímá tak lví podíl na emocích, které z filmu prýští. Jediné, co bych já osobně filmu vytknul, tak byly lidské postavy (rodina), která tu ale hraje záměrně druhé housle. Podobné filmy se již netočí a tenhle je dost dobře možná nejlepším rodinným filmem vůbec, protože není přehnaně infantilní, prvoplánově dojácký a ani se tu nikdo nepitvoří a zvířata nepředvádějí žádné hudební číslo. A mně se tenhle film líbil v dětství, líbí se mi v dospělosti a vsadím se, že se mi bude líbit i v důchodě. Mám dojem, že ve mně stále bije část toho dětského dobrodružného srdce. Asi nejsem ten pravý sucharský dospělák :-)(29.11.2006)

 • Handle
  ****

  Velmi pěkně zpracovaný film pro děti, i já ho měl jako malý rád...(15.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace