Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

• USA The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (více)

Letopisy Narnie vypráví příběh sourozenců Lucinky, Edmunda, Zuzany a Petra, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle excentrického profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. Narnie, v níž se ocitnou, se ukáže být okouzlující a mírumilovnou zemí obydlenou mluvícími zvířaty, skřítky, fauny, kentaury a obry, která je však díky prokletí zlé Bílé čarodějnice Jadisy odsouzena k věčné zimě. Děti se pod vedením vznešeného a tajemného panovníka, lva Aslana, odhodlají mocné čarodějnici postavit. Musí její ledové kouzlo zlomit a tím navždy osvobodit říši. (TV Nova)

GreatestFan

Před nějakými roky jsem to i žral, se svým dnešním vnnímánním filmu by mě to tak nebralo jako kdysi, ale není to špatný film, jako fantasy za to docela stojí. // viděno 7X ()

laepus

Četl jsem i knížku a film je ještě o dost hloupější. Samozřejmě vím, že nejsem cílová skupina, ale i tak je to příliš infantilní - taková light dětská verze Pána prstenů a jiných fantasy. Možná je to lepší než na dvě hvězdy, ale pro mě ne. ()

alenka

triky byly spis k smichu, krome zviratek nic bombastickeho. lewis je asi fajn chlapik, ale v detstvi mi to krestanstvi nevadilo tolik jako ted. zadny velky zazitek, ale prijemna vzpominka na ctenarskou minulost. ()

thunnus

Hezké efekty (Aslan a samozřejmě ta bitva), ale naivní příběh pro děti mně moc nezaujal. Tento souboj dobra a zla jee příliš prostý na to, abych mu dal víc než tři hvězdičky.. ()

masiko odpad!

Svuj emocemi nabity komentar jsem uz radsi smazal, na tohle totiz staci rict jedine: nejhorsi a nejtrapnejsi velkofilm, jaky byl kdy natocen. ()

starrrover

Mojim deťom sa film páčil. Spomenuli si naň aj na druhý deň :) Dokonca im nevadili ani "ukradnuté nájazdy kamery" :) Ak by som najprv čítal tieto kritiky, asi by som film z požičovne nepožičal, čo by bolo myslím škoda,. Súdiac podľa toho, ako ho vnímali moje deti ( 7 a 9 ). ()

Phillo

Výplach hláv ospravedlňovaný cieľovým publikom, ktorý svoju totálnu obsahovú debilitu ukáže na 100% až v slovenskom dabingu. Nechcene smiešne, nudné a nezáživné. Akú takú atmosféru majú jedine exteriérové zábery so skvelým hudobným podkresom, ktorého je škoda. ()

kubyno

Správná pohádka by se měla líbit i starším (vše 10+), tzn. nějaké lepší hodnocení tu nehrozí. Je pravda, že vizuální stránka je moc pěkná, ovšem zas tak originální to není (viz. POMO, který to krásně zhodnotil). ()

Harpy

keby som mala aspoň o 10 rokov menej, tak sa mi to páči :D ale takto je to pre mňa chabý priemer.....pozrela som, a..........(práve toto, celkom nič) preto dávam do zásuvky s filmami, čo som videla ale nič mi nedali...a celkovo to ťažko hodnotiť, podľa mňa je toto film skôr pre deti a keď sa niečo podobné ide pozerať, nečakajte od toho vôbec nič, a možno niekedy ostanete aj príjemne prekvapení.....v mojom prípade sa však nejaké veľké grácie nekonali... ()

Steel32

Narnie má skvělý nápad, všechno krásně udělané, kostýmy perfektní a celá Narnie je naprosto úžasná. Teda jenom první polovina. Přijde mi, že jakoby se sněhem odešla i celá atmosféra filmu, a pak už to šlo trochu z kopečka. Ale i přes to všechno je to hezká podívaná. Velikánské plus je za Jamese McAvoye, který je jako Tumnus naprosto perfektní! ()

xxxvodnikxxx

Celkem pěknej film, prolínání reálnýho světa s tim fantasy, to se mi líbilo. Jsou zde typičtí hrdinové- moudrý "král" - lev, šlechetný "rytíř" - jeden z bratrů, doprovázeny healerem a strážcem (Lucinkou a Zuzanou) a proti nim zloduch- královna. K tomu všemu přidejte trochu magie, ne zas moc, a máte poměrně kvalitní příběh. Dá se to přirovnat k Pánu Prstenu, jen snad pro mladší diváky. ()

Lilloos

Narnie má své kouzlo (kdo nezkoušel hledat ve skříni další pokoje či dokonce světy?!), ale její zákony jsou pro potřeby filmařů nepřirozeně pohyblivé. Když už se konečně navodí slušná atmosféra, objeví se zničehonic anglický Ježíšek (A proč vlastně ne Santa? Když už, tak pořádně!). Mimo to mě už jako malou vždy rozčiloval Aslan, který se odkudsi objeví na výsluní a hned poté zase kamsi zdrhne, bez toho aby to někdo řešil (No jasně, je to jeho říše, tak si může dělat, co chce). A protože se vlastně jedná o pohádku, nesmí chybět ponaučení...divný lidi, který potkáš v lese to s tebou fakt dobře nemyslí, ať už je to podezřelý exhibicionista, který v zimě běhá jenom s deštníkem, nebo od pohledu protivná agresorka, co slibuje hory doly, ale hlavně ti dá bonbony. A teď vážně...Narnii táhne roztomilá Lucinka, ale filmu chybí nějaký výrazný snadno zapamatovatelný hudební motiv. ()

Hepy13

Vlastně bych řekl že ani není moc co kritizovat. Hudba na úrovni klasických velkofilmů, efekty taky celkem ucházející, ani příběh by nebyl špatný. Bohužel ten útok na nejmenší publikum (souboje bez krve, bez drsného násilí, rozhovory mezi postavami), je až příliš velký. ()

barrahir

První díl není tak špatnej, jak se říká, já jsem se celkem bavil, bohužel pokračování už jsou jen vykrádačky sebe sama a Pána prstenů. Celá Narnie taky dojela na dost špatnej casting hlavních rolí, snad kromě Lucy. ()

ddf76

Pohadka pro deti, takze s tim uz musite pocitat, kdyz na tenhle film jdete do kina. Mluvici bobri jsou super, ale zaverecna bitva je dost slabota. ()

Mattel chystá hromadu projektů

Mattel chystá hromadu projektů

27.07.2023

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu Barbie v kinech asi nikoho nepřekvapí, nebo by alespoň v dnešní době nemělo, že už si mateřská společnost Mattel vysnila celou řadu dalších filmů. Ano, jen pár dní… (více)

Režisérka Barbie chystá Narnii

Režisérka Barbie chystá Narnii

04.07.2023

Tak se zdá, že režisérka Greta Gerwig (Malé ženy) hodlá vyměnit kariérní dráhu oceňované indie filmařky a v budoucnu se natrvalo přesunout ke tvorbě velkých studiových filmů. A vzhledem k tržebním… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Netflix chystá novou Narnii

Netflix chystá novou Narnii

04.10.2018

Letopisy Narnie už se jednoho filmového zpracování dočkaly v podobě ne příliš úspěšné trilogie. Milovanou fantasy spisovatele C. S. Lewise nicméně nyní čekají nové adaptace, které chystá streamovací… (více)