Had Plissken se vrací. Velký divácký úspěch akčního sci-fi thrilleru Útěk z New Yorku z roku 1981 (který se u nás v kinech nehrál, ale záhy po revoluci patřil k oblíbeným videohitům) inspiroval jeho režiséra Johna Carpentera, aby o patnáct let později natočil Útěk z L.A. Použil velmi podobný syžet a pouze se přesunul z východního na západní pobřeží Spojených států. V roce 2013 je po velkém zemětřesení Los Angeles ostrovem, který není součástí nových Spojených států. Slouží jako obrovské vězení pro všechna individua, jež byla vyhoštěna ze země, která se v reakci proti rostoucímu násilí a úpadku morálky stala policejním státem. Jednooký hrdina prvního snímku Had Plissken (Kurt Russell) je tu znovu poslán na téměř beznadějnou misi. Má získat černý kufřík, kontrolující satelitní rozvody elektrické energie, který na ostrov zavlekla rebelantská prezidentova dcera. Jako zvláštní pobídku dostane do krve virus, který jej bez protilátky do deseti hodin zabije… Carpenter dostal k dispozici značný rozpočet 50 milionů dolarů (skoro desetkrát tolik než stál Útěk z New Yorku) a využil ho k pochmurné evokaci zdevastovaného města, v jehož rozpadlých ruinách se pohybují bizarní postavy nejrůznějších zločinců a zkrachovalých existencí. Kurt Russell (který se tentokrát podílel na scénáři i na produkci) hraje Plisskena jako znechuceného cynika, jemuž na budoucnosti nových Spojených států pramálo záleží a hodlá si pouze zachránit vlastní kůži. Zručně natočený snímek plný akčních scén je jen lehce zahalenou parodií na temné postkatastrofické filmy, jež především v devadesátých letech vznikaly jako na běžícím pásu pro potřeby nenasytného videotrhu. (Česká televize)

Lukkyn

Béčková horská dráha , která střídá okamžiky vrcholu se strmým pádem až někam .... však vy víte kam!!!Jelikož jsem věděl co si pouštím tak jsem nebyl vůbec zklamán. To že triky nebudou cool sem čekal, Kurt podal stejný výkon jako v New Yorku takže taky žádný překvápko, to že scénář si prakticky vezme dovolenou sem taky čekal. Přesto tohle všechno sem se bavil a vzhledem ke krátký stopáži ani nenudil takže proč ne!!!! ()

intheend

Sice mizerný, ale celkem stylový béčko. Má to špatný efekty, kamera taky nic moc, ale Russell se mi líbil. Škoda, že na to neměli víc peněz, pak si myslim, že by to byla pecka. ()

Mer-Em

Viděl sem to celé, ikdyž už na začátku mě to nebavilo, ale říkám si Kurt Russel, toho mám rád tak to ještě vydržím. Ničeho sem se nedočkal, nuda od začátku do konce, ani Buscemi tomu nijak nepomohl plus hrozný béčkový triky. Jediné co se mi na tomto filmu líbilo byl konec. ()

Mikovec

Tento film jsem spíše chápal jako komedii a musím říct, že některé hlášky Russella Kurta stáli za to. :) Ono v podstatě všechno co tu řekl bylo vtipné. Takže už jenom, když otevřel pusu tak jsem se smál :). Ani chvíli se nenudíte a těch 101 minut uteče strašně rychle. Není to žádný super film, ale když už se na něj podíváte, tak rozhodně svůj čas nevyhodíte jen tak z okna. Je to film tak trochu dobrý na pobavení. Až na toho kubánce, který mi byl silně nesympatický a zbabělého Amerického prezidenta mi seděli všechny vedlejší role. Steve Buscemi, jako krysa, která hraje na všechny možné strany jen aby z toho všeho vyvázl živý do své role zapadl dokonale. Také Kurt Rusell svou roli zahrál na výbornou. Z každé situace dokáže vybruslit nějakou vtipnou hláškou, až si říkáte jestli to skutečně jen hraje, nebo to myslí vážně. Skutečně co slovo to perla. Celková atmosféra filmu je dobrá a navodí ve vás pozitivní náladu. Takže ode mě má známku dobrou.:) ()

pirate

Jízda ponorkou laciná, ale jinak mě celý film bavil a především už neměl tak pitomé triky. Na takových 60% plus něco málo k tomu to dotáhne. Kurt Russell byl ok. ()

Chlo0opek

Krásný béčkový film. Kurt je zkrátka drsňák, triky jsou správně ujetý a celé je to naservírované v drsňáckým stylu, že se u toho prostě člověk bavit musí. Třeba taková scéna o život na basketbalovém hřišti - která se má odehrát za 10s a skutečně trvá tak minimálně půl minuty a přitom všichni jsou opět vážní a drsní:) A v takovém duchu je i celý film:). Ale nutno říct, že ani v pokročilou noční hodinu jsem u něj neusnul a bavil mě - 3* určitě zaslouží. ()

Bull2

Není to moc pěkné, chytré a dobře zahrané, ale aspoň Kurt Russell nevypadá špatně. Kultovní klasika, která se má vidět jednou a pak zapomenout. ()

zeleznak

Asi jsem na to koukal v nevhodny cas, i tak bych to ale neoznacil za super becko. Acko/becko, to je uplne jedno. Ten film je ale pitomy uz ve sve podstate, Kurt a Buscemi si z toho delaj prdel-vedi to a je jim to jedno. Nejhorsi je, ze ten film je zhola zbytecny-neni ani akcni ani komedialni ani scifi, proste takovy pelmel, ale vubec mi to nechutna. Hlaska of the day: "Pokud nedostanu helikopteru, znicim cele USA😂". ()

Bragi66

Slabota k nekoukání. Autoři byli asi ukouření nebo slaboduší. Jak by jinak mohil tohle naplánovat s tím, že to bude někoho zajímat? ()

plissken

Opravdu nevim proč, ale tenhle film mě prostě dostal! Je to sice totální béčko, ale líbí se mi že si ten film absolutně vůbec na nic nehraje. A Snake je prostě borec největší, s prostřelenou nohou surfuje na tsunami, basketbalový míč mu řiká pane a nakonec má v šachu i celej svět. Po celou dobu co jsem ten film sledoval jsem prostě NEVĚŘIL! co to Carpenter natočil a královsky jsem se bavil! K tomu všemu opravdu HUSTÁ hudba. Ten film mi prostě změnil život. Takže už si jen na závěr zapálit cígo a Welcome to the human race! ()

Mezerník

Je to režijně nezvládnuté a scénáristicky děravé béčko, nebo skvělá parodie? Těžko říct, každopádně já se bavil skvěle. Drsný nemluva Kurt Russell surfující vedle Steva Buscemiho, hustě laciný triky jako ze 70. let - proč ne?! ()

padlar

Ano, je to béčko a to béčko místy velmi laciné. Ale taky je to film, který má něco (nevím co), co mě k jeho sledování vždycky příláká. A konec? To je kapitolka sama o sobě :-). ()

Drakon

Příšerná slátanina, nedokážu pochopit jak mohl režisér výborného prvního dílu vyprodukovat takový odpad. Dementní scénář, slybí herci, nulová atmosféra. Nejvíc zarážející je fakt, že triky jsou zde velmi počítačové a mnohem horší než v prvním dílu, kdyby raději používaly místo kompů staré dobré kulisy a klasické nepočítačové triky jako v prvním dílu mohlo to mít alespoň atmosféru. Takhle mě žádný klad nenapadá. ()

Erieril odpad!

Film vhodný na příjemnému unudění před zalehnutím do postele. Prezidentova dcera tento efekt velmi podněcuje. Děj je bez hlubší struktury typu jdeš po cestě a pořád se ti tam staví to samé. Herecké výkony katastrofální. V kostce: "Chrrrrrr, Chrrrrr, Chrrrr..." ()

dehonest

jasnačka, za týmto filmom nehľadajte žiadny intelektuálsky zázrak. kto chce rádoby future klišé na kvalitnej B-úrovni s chlapáckymi patetickými gestami a úsečnými sarkastickými replikami, ten má pred sebou ňamku a strávi jeden príjemný večer. hej, veru tak, pripomína mi to časy, keď sme žrali všetky tie žánklódovky, lacné stalonovky a boli sme vďační, že nám títo antihrdinovia zdvihli aspoň na chvíľu adrenalín. kurt sa tu síce strápnil jedna radosť (ktovie, čo mu na to hovorila goldie hawn), ale netreba si z toho robiť hlavu. samozrejme, pre mňa je carpenter IN THE MOUTH OF MADNESS a ostatné veci tohto rangu, no aj toto je klasická undergroundová jednohubka. takže ak nemáte čo v neskorú víkendovú noc robiť a viete, že vaša frajerka nie je nablízku a nenúti vás pozerať nejakú romantickú francúzsku sračičku, pustite si "Hada" do domu a pobavte sa. tak, či onak. ()

Kdo uteče z New Yorku?

Kdo uteče z New Yorku?

30.08.2014

Hollywood se snaží Snakea Plisskena vzkřísit už nějaký ten pátek. Slavný tvrďák z Útěku z New Yorku a Útěku z L.A. by ale nadále neměl disponovat tváří Kurta Russella. Na scénu nastoupí mladá tvář,… (více)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera