Hitler: Vzestup zla

(TV film)
  • Česko Hitler: Zrození ďábla (více)

Velkoryse pojatý kanadský snímek mapuje životní cestu jednoho z nejhrůznějších diktátorů v dějinách lidstva od dob mládí až po jeho jmenování říšským kancléřem. Osobní neúspěch při snaze dostat se na malířskou akademii a válečný neúspěch jeho země v 1. sv. válce, kam narukoval, rozněcuje v mladém Hitlerovi nacionalistický fanatismus, provázený antisemitismem, chorobné vášně, které záhy přerostou v celoživotní posedlost. Pod jejím vlivem, využívaje celonárodní poválečné apatie a posléze i hospodářské krize, se v čele NSDAP pomalu, ale neúprosně vypracovává na politickém žebříčku, roste a sílí. O šílenství „jeho boje“, o jeho soukromí, ale i spolupracovnících a odpůrcích pojednává první díl výpravného snímku, jehož scénář je založen na pečlivě prostudovaných historických pramenech a jenž byl z velké části natáčen v Čechách. V druhé, závěrečné části tohoto životopisného historického snímku si Adolf Hitler kolem sebe pomalu utváří novou skupinu spolupracovníků, která ho bude provázet až do konce II. světové války. Zároveň se stupňují konflikty s jeho staršími souputníky, jako je např. generál Ernst Röhm, velitel oddílů SA. Na scénu se také dostávají dvě osudové ženy jeho života – jeho nevlastní neteř Geli a posléze i Eva Braunová… Titulní roli strhujícím způsobem ztvárnil britský herec Robert Carlyle, snímek sám obdržel mnohá ocenění, z toho dvě ceny Emmy. (Česká televize)

Death

Na televizni film opravdu pecka, navic s prijemnou dochucujici prichuti ceske spoluucasti. Drsne, realisticke, mrazive a historicky autenticke. Velice mile prekvapeni, i kdyz obsah filmu je spise nez mily mimoradne depresivni, ale takova je historie, s tim se neda nic delat. ()

deckardx

Televizni film, ktery by urcite upoutal i v kine... Neuveritelny vykon v hlavni roli podal Robert Carlyle, ktery zahral Hitlera vice nez skvele... Z nuly se stala osobnost a zruda, ktera si umela podmanit a zmanipulovat miliony lidi.. ()

solskjaer

Biografie jednoho z největších psychopatů moderní doby, která si nekladla téměř žádné větší cíle, ale sklidila ovace, které se nedostává ani některým velkofilmům. Vynikající herecké obsazení Jena Malone, Petr O´Toole byli senzační, Robert Carlyle byl dobrý, ale nemůžu si pomoct podle mě občas přehrával, což jde hodně vidět při jeho projevech, kdy zdvihá ruku stále stejně křečovitě a stále stejně "uměle". Příběh je hodně povedený bez žádných větších mezer, dobře chápatelný a velice poutavý. Myslím si, že každý kdo se na film podívá, bude velice mile překvapen. A na závěr ještě musím dodat, že mě velice překvapil Marek Vašut svou perfektní angličtinou a poměrně rozsáhlou rolí! ()

sedm.1

Uvažoval jsem i o 3 *,ale nakonec jsem se rozhodl za výkon R.Carlyla dát čtyři.Mám prostě u tohoto filmu ten samý problém,jako u nejnovějšího Pád Třetí říše.Život Adolfa Hitlera je tak ohromně fascinující,obsáhlý a důlležitý,ať už jde o jakoukoliv etapu z jeho života,že prostě podle mne není možné ho v jednom filmu pojmout tak,aby mě uspokojil,a já si mohl udělat opravdový obrázek o té,či oné části jeho života,myšlení,působení.Tenhle film se snaží zachytit Adolfa Hitlera od jeho začátku až po jeho největší vzestup a stalo se přesně to,co se stát muselo....pouze a jen nástin.Všechno se hrne dopředu obrovským tempem,tvůrci něco začnou a hned od toho uskočí k další epizodě a další informaci,nastíní a znova už rychle dál....takže z toho nakonec vznikla přehlídka zásadních životních scének Adolfa,o kterých se ale nedozvíme prakticky nic hlubšího,jen že se prostě událi.Samozřejmně,kdyby se někdo chtěl ujmout celkově podrobného Hitlerovo života,musel by vzniknout přinejmenším desetihodinový film,což také není možné,takže by možná bylo lepší větovat určitý film třeba dvoum letům Hitlerova života a jiný film zas jiným dvoum letům.Jak se o to třeba pokusili v právě Pádu Třetí říše,ikdyž tam se zas věnovali tolika osobám okolo Hitlera,že jsme se zas dozvěděli spoustu nástinů,ale do hloubky jsme žádné osobmě možnost nahlédnout neměli.Takže film výborně obsazený,zajímavý,poutavý,ale jako celek prostě "ořezaný". ()

lewwin

Zcela jistě si každý z vás pamatuje na 'Begbyho' z Trainspottingu, toho cholerického magora, který byl schopný čehokoliv. "Begby nejel v drogách, ten jel v lidech..." A teď tu máme Roberta Carlyla, představitele Begbyho, hrajícího dalšího psychopata. Pokud bch měl tento snímek srovnat s Pádem Třetí říše, tak u mě vyhrává tento. Ač se jedná "jen" o televizní film, je zpracován řemeslně a při sledování se nenudíte. A potkáte i pár českých herců, v čele s Markem Washutem:) ()

Arius

Film, ktorý sa vám snaži povedať, že Hitler bol prakticky psychopat - trpel predsudkami a určite i mnohými inými poruchami osobnosti. Film opisuje to ako Hitler zmýšlal, ako žil, ale neznázorňuje samotnú Hitlerovu krutovládu. Opisuje len to, čím prešiel, kým sa prepracoval na post kancelára .... opisuje Hitlerov osobný život a ľudí, ktorí ho obklopovali. Situácie boli okato ovplyvnené plytkým zmýšlaním amerických režisérov pri tvorbe jednotlivých scén, v ktorých medzi sebou ľudia komunikovali. Film mal však fantastického Stormeara, ktorý zahrá sňad všetko, či Schreibera - ten sa hodil práve do takéhoto prostredia a čo sa týka Carlylea bol to pravdepodobne jeho životný výkon, určite bol šťastnejšia voľba ako nemec Ganz ktorý bol na Hitlera príliš starý, v Páde tretej ríše. ()

Dromed

Tento film je typický severoamerický snímek pro účel pobavit diváka a jako takový ho musíme brát. Film si hraje na dokumentární biografii a sic oceňuji snahu autorů o zachování jakési historické přesnosti, tak mnoha tzv. faktů jsou jen domněnky a spekulace téměř bulvárního charakteru, proto mínus jedna hvězda. Jinak je film velice dobrý (na TV produkci) a Robert Carlyle se této skutečně složité role zhostil celkem bravurně i přes to, že charakter Hitlera scénáristé příliš nevystihli (on to nebyl chudáček-hlupáček ale velice inteligentní a charismatický člověk). Doporučuji film vidět ale nebrat ho příliš vážně. ()

lskala

Válečná tématika je pro mě lákavá a pokud pojednává přímo o Hitlerovi, tím se jeho kvalita zvedá. Robert Carlyle hraje vůdce skvěle. Podle mého je to dost nedoceněný herec. 70% - 4**** ()

The Viper

Ano, také se ptám, proč je Adolf Hitler a jeho společníci bráni jako Zlo ? Adolf Hitler, největší,nejsilnější a nejoddanější nacionalista, němec, který je na sebe a svůj názor hrdý. Adolf Hitler se dokázal v tak těžké době vypracovat tak vysoko. Tvrdá práce, odhodlání a silná vůle něco dokázat, táhnout svůj lid k pravdě a vyštvat všechno neněmecké pryč. Je až k pláči sledovat dnešní lidi, kteří ještě dnes tohoto Furhera odsuzují a přitom o něm neví takřka nic. Přečel jsem Main Kampf a ještě jednu knihu, která profilovala tohoto silného vůdce a dospěl jsem k názoru, že ho prostě musím obdivovat. Jeho usílí bylo insipirativní a i přes hrůzné činy spáchané jeho povely ho musím obdivovat a zastávat se ho při každé příležitosti, kdy se ho kdokoliv snaží urazit,pošpinit nebo znemožnit. Hlavní hrdina a představitel jednoho z největších vůdců německa, Adolfa Hitlera předvedl obdivuhodný výkon a i když Hitlerovi byl podobný jen knírkem a vlasam, tak jsem mu ho věřil jako nikomu předtím. Bohužel na Hitlera opět hodili spoustu špíny._75% ()

Melios

Aj televízna produkcia dokáže zobraziť námet historicky presne a zaujímavo. Až som mal zimomriavky z toho jak skvelo bol zahraný Hitler. ()

Frankie

Aby bylo jasno, film, který už ve svém podtitulu jasně deklaruje povahu svého sdělení si nemůže klást nároky na věrnou rekonstrukci tak komplikovaného procesu jako bylo uchopení moci v Německu nacistickou stranou. Hitler: Vzestup zla je parodicky zjednodušená verze biografie osobnosti velkého formatu, Hitler nemohl být nějaký pomatený blábolící šašek který si jakoby zázrakem zachoval přízeň obyvatelstva až do apokalyptickýho pádu v květnu 1945, ideologické kalkuly i skutky nacistů ve velké míře reflektovali tehdejší přání většiny obyvatel morálně i ekonomicky zplundrovaného Výmaru, režim fungoval na základech širokého společenského konsenzu a co je důležité, systém měl podporu hlavně pro to co dělal, ne jaký obraz o sobě vytvářel. Žádný vzestup zla jákési pomatené bandy v čelé s groteskně gestikulujícím klaunem s knírkem, na jehož vymanipulováné světonázory přistoupí 70ti milionový národ s bohatou kulturní tradicí (pravda s nedostatkem morálního zájmu o lidské svobody a bez zažitých demokratických principů - Západ společně s Výmarským systémem zde spíše uškodil), ale fraška se stigmatem absolutního nepochopení tehdejší situace a opomenutým kontextem v jakých podmínkách k těmto událostem došlo. ()

Seti

Hitler byl na jedné straně nedostižný rétor, vychytralý manipulátor a politik, a na straně druhé naprosto šílený demagog a psychicky narušená osoba. Jemu podobní spasitelé se vždy objevují na vrcholu každé krize přinášejíc to nejdůležitější - naději, a lidé jim budou v dobách nejtěžších vždy naslouchat. Je proto třeba na nejkrásnější sliby vždy pohlížet s nejvyšší mírou podezření, protože k ovládnutí společnosti a ztrátě svobody může dojít i za potlesku davů. Robert Carlyle byl výborný a tento hraný dokument skutečně hodnotný. Kdo chce zažít předvečer vzniku Třetí říše tak tímto filmem rozhodně neprohloupí. ()

Wally

Možná jeden z nejlepších zfilmovaných filmů o Hitlerovi a o tom, co předcházelo 2. světové válce. Otázkou je, zda jednotlivé příhody lze brát zcela vážně a že se tak opravdu staly. Ale i kdyby ne...tak R. Carlyle v hlavní roli exceluje a i přes tento hrůzostrašný popis historie stojí tento film za vidění. Mnohdy vám bude po zádech běhat mráz jako byste koukali na nějaký horor. ()

KoRner

Hrozne ukričaný film, akoby si tvorcovia mysleli, že Hitler nič nemohol povedať kľudne. A za fanatizmus ostatných viní iba jeho, akoby boli všetci baránkovia a zlý vodca ich do toho namočil. Proste postava si vypočuje rakúšana v krčme a hneď odchádza nainfikovaná naci-HIV. Ľuďom neimponovalo to, že o tom rečnil, išli za ním pretože sľuby plnil! A tu je vykreslený krvilačný nemecký národ skoro ako obete. ()

BlueZero

Film o mužovi, ktorý sa dostal k moci vďaka svojmu vystupovaniu pred nespokojným obyvateľstvom Nemecka. Paradoxom je, že ľudia ho vtedy dokázali počúvať a dokonca aj nesledovať aj napriek tomu, že nebol ani arijskej rasy a ba dokonca ani nemeckým občanom. Najzaujímavejšie príbehy píše sám život, preto aj tento film bol veľmi dobrý, ale včak aj vďaka hereckým výkonom. Jediné, čo mi vadilo, že som si musel zvyknúť, že Hitler hovorí po anglicky, teda aspoň v tomto filme. Bolo síce použitých aj pár nemeckých výrazov, ale keď už boli pužité, tak by mali byť podané aspoň s poriadnou výslovnosťou (Fräulein). ()

Hopper

Je to pomerne skratkovité, ale to by až tak veľmi nevadilo, keďže v 177 minútach podať celý životopis asi ani veľmi inak nejde, pokiaľ sa nevypichne práve niektoré obdobie. Napriek tomu, je zaujímavé sledovať ako sa postupne dostáva k moci, ako získava popularitu más a určite veľký podiel na kvalite filmu má obsadenie, nota bene Robert Carlyle, ktorý určite strávil nejednú chvíľku pre zrkadlom. Na televízny film nadpriemerná kvalita. ()

wosho

Tak tento film o Hitlerovi se mě ani krapek nelíbil a Carlyle asi moc studoval jeho řvaní na jevišti a tak řval celý film a zapoměl Dolfa obohatit charismatem přirozeného vůdce ´,které tato bestie měla na rozdávání.A obsazením Petera Stormareho do role teplého Rohma mě pobavilo stejne jako představa Jima Carryho v roli Stalina. ()