Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména (DANIEL CRAIG) je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíce na tom, že se snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě drobné služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea (KENNETH CRANHAM): musí najít ztracenou, drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea (MICHAEL GAMBON) a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem (JAMIE FOREMAN), který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Nic se ale nedaří podle plánu a to, co původně vypadalo jako rutinní transakce, je ve skutečnosti dokonalý chaos. Na povrch vyplouvají skrytá spojenectví a situace se postupně mění v boj o moc, který sahá z londýnských drogových doupat až do nejvyšších kruhů britské společnosti. Náš hrdina si brzy uvědomí, že je součástí mnohem většího soukolí, než si kdy představoval - a že vyskočit z rozjetého vlaku není zdaleka tak jednoduché, jako do něj nastoupit. (oficiální text distributora)

vadic

Tomu říkám high class movie. Všechno do sebe dokonale zapadá a vy si prostě musíte přát aspoň na chvíli mít život jako Daniel Craig, samozřejmě bez těch komplikací. Jelikož jsem Stardust viděl jako první, teď musím konstatovat, že nechápu jak jeden člověk dokáže natočit hned po sobě 2 takové filmy. U Layer Cake je vidět, že se od mistra Guye učil velmi svědomitě a v mnohém ho možná i předčuje. Film je navíc podpořen bezchybným soundtrackem sahajícím od elektroniky až po nejlepší skladbu od Stounů. Zvláště v přítomnosti Sienny, jejíž častější přítomnost bych klidně ohodnotil 6 hvězdou, je použita ta nejpříhodnější hudba. ()

Triple H

Pekná formálna stránka, fajn napísané postavy, slušní herci. Celý film bol veľmi elegantný. Páčil sa mi úplný záver. Na môj vkus možno trošku zbytočne prekombinovaný dej. Na Ritchieho sa to nechytá. A tej Sienny Miller mohlo byt o kúštiček viac. :-) ()

dan.pacino

Dostal jsem více, než jsem čekal. Příjemná atmosféra. Žádná nuda. Mám rád překvapení, dopředu se toho moc předpokládat nedalo, až pár sekund před "prozřením". Daniel Craig mne potěšil. No a konec? Čekal, nečekal, překvapení se odehrálo. Ne vždy výjde vše tak jak si to představujeme, i když to pečlivě naplánujeme. "Král je mrtev! Ať žije král!" ()

senor

Slušně udělaný anglicky stylový film s možná ne úplně morálním poselstvím. Pro ty komu přišly filmy Guye Richieho trochu překombinované a zbytečně komediální. Dobrá hudba, ale hlavně vynikající střih. ()

Sfinkter

Svižný snímek z prostředí obchodu s drogami o hierarchii mezi obchodníky, o úctě k autoritám a o poctivosti. Craig opět dokazuje, že Jamesem Bondem není náhodou. ()

DaUr

Kdyby to skutečně bylo tak stylové, jako se to tváří být, měli bychom zde další Snatch. Ritchieho kousky Layer Cake kopíruje velmi očividně, ale příliš se zamotává do zbytečně překomplikovaného děje se zbytečně velkým množství postav, ze kterých jen hrstka má nějakou určitou motivaci a vlastní příběh - zbytek jsou jen nahrávači na další "cool" hlášky a činy. Nicméně jako o režijní prvotinu se jedná o velký úspěch, akční scény jsou i přes zběsilý střih natočeny s přehledem a Vaughn očividně potřeboval slabší scénář na průpravu svého umu, aby nás poté mohl zásobit skutečně stylovými peckami. ()

Jizni Tlapa

Svěží a nenásilně a hlavně, s gangsta nádechem působí tahle banda šňup machýrků. Překvapivě tvárný Craig se hostí hlavního distributora na jedničku a příběh svižně utíká. Příjemná stopáž a nenásilná hudba včetně překvapivého zakončení šňupkají ničím neříznutou čtyř-hvězdu!Dobrej deal!! ()

-dRaGoN-

výtečný soundtrack s dobře napsaným scénářem který si na film napasoval samotný autor novely. Příběh je nám podáván takovým stylem že člověk jen čeká co přijde dál. Ať už se jedná o některé velmi originální střihy, či práce s kamerou, dobře odvedená práce stojí za téměř každým aspektem tohoto filmu. konec mě velmi překvapil, s takovým závěrem už se moc člověk nesetká. celkově velmi přijemné překvapení. ()

danoo

Natočené veľmi konzistentne, starostlivo, no aj napriek tomu finálny výsledok pôsobí fádne. Mne osobne tento film nič nedal. ()

Cushing

Tohle se nedá doporučit nikomu jinému než fanynkám Daniela Craiga (mám jednu doma...). Režisér a střihač patrně byli po krk v extázi, když zpracovávali natočený materiál. Na začátku dobře našlápnuto, pak už jen škobrtání, bloudění a ztrácení se. Řekl jsem si "ouha", když si X vybral tu pěknou pistolku se sbírky, ale pak měl k dispozici úplně jinou, tu se zelenou pažbou. V tu chvíli jsem to měl vypnout. A bohužel jsem to dokoukal. ()

majxik

Typický thrillerový snímek z velké británie, je to z něho cítit ta správna atmosféra gangu a mafie kde se jedna o prachy, drogy a zabíjení s nemalou důležitostí...vrznout si... . A to vše pod taktovkou Matthew Vaughna a v hlavní hrdinou se stává charismatický Daniel Craig PS: nechápu uživatele Lima, který si stěžuje na to že Craig se nehodí na Bonda a že by si tam představoval někoho jiného na stránce filmu, který s bondovkama má společné jen to, že mají původ v GB. ()

Iroquaise

seriózně a stylově se tvářící pruda...promo Daniela Craiga a Mathew Vaughna a jejich schopnosti prodat tuctovou, nedodělanou a nudnou zápletku...Craig dobře vypadá, Vaughnova režie dobře vypadá...celý ten film dobře vypadá... ale s ohledem na celek se nemůžu zbavit otázky: proč ?...dost je to způsobený i neadekvátně vláčným tempem vyprávění...navíc je poměrně iritující sledovat, jak se obraz a hudební doprovod zoufale snaží dodat obyčejným situacím nějakou náladu a dramatičnost, kterou v sobě primárně nemají... ()

Bobik9

Matthew Vaughn je režisérský génius. Tohle je pro mě jen další důkaz a možná největší. Moc dlouho se mi nestalo, že bych si přál, aby ten film byl delší a delší. Často se koukám, kdy už bude konec. Dělal jsem to i teď, ale ne proto, abych věděl kdy to skončí, ale proto, že jsem doufal, že mi to bude pořád ukazovat, že to potrvá ještě hodinu. Skvělá žánrovka. Nadlehčený krimi styl. Bylo v tom spoustu britskosti a to mi dělalo moc dobře. Ke všemu skvělá hudba! Výborně zafungovalo angažování autora původního příběhu do scénáristy. Daniel Craig je naprosto famózní a všichni okolo mu výborně sekundují. Navíc mě moc potěšil mladičký Tom Hardy, u kterého nedokáži pochopit, že za deset let prošel tak brutální obměnou. Nevím, co tomuhle dílu vytknout. O všem by se dalo říct, že bylo přesně tak, jak bych si to u podobného filmu představoval. ()

sskrblik

Filmy od Vaughna jsem začal sledovat v opačném pořadí než ve kterém vycházely. Kick Ass a Hvězdný prach byly špičkové snímky a k nim neřeknu křivého slova. Režisérova prvotina mě ale popravdě moc nenadchla. Asi za to může hlavně mě nesympatický Daniel Craig v hlavní roli a celkově ten příběh byl takový obyčejný. Sice pár zvratů, ale dohromady žádná velká filmová událost se nekoná. ()

Brain-D

Film má nějaké to menší poselství, hraje si na drsnou gangsterku, která je bohužel tak poskládaná a tak málo akční, že jsem nechápal a nudil se. Hold je to debut a je tu mnoho nezapomenutelných scén. ()

Andreas83

Ne tak skvělé jako další podobné filmy na stejné téma ale má to příběh i myšlenku . Děj se sice občas stává nepřehledným ale na konci do sebe všechno pěkně zapadne. Daniel Craig je výtečný stejně jako kamera a hudba. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Statham po krk v extázi?

Statham po krk v extázi?

13.11.2013

Režijní debut dnes uznávaného Matthewa Vaughna Po krk v extázi byl svižně natočenou gangsterkou, která pomohla Danielu Craigovi získat roli Jamese Bonda. Jeho bezejmenný hrdina se vrátí na plátna kin… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

Craig, Daniel Craig!

Craig, Daniel Craig!

15.10.2005

Několikaměsíční vleklé spory na téma, kdo bude dalším Jamesem Bondem, jsou u konce. Stane se jím Daniel Craig, momentálně známý díky tomu, že je Po krk v extázi v úspěšné gangsterce Matthewa Vaughuna… (více)