Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména (DANIEL CRAIG) je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíce na tom, že se snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě drobné služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea (KENNETH CRANHAM): musí najít ztracenou, drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea (MICHAEL GAMBON) a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem (JAMIE FOREMAN), který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Nic se ale nedaří podle plánu a to, co původně vypadalo jako rutinní transakce, je ve skutečnosti dokonalý chaos. Na povrch vyplouvají skrytá spojenectví a situace se postupně mění v boj o moc, který sahá z londýnských drogových doupat až do nejvyšších kruhů britské společnosti. Náš hrdina si brzy uvědomí, že je součástí mnohem většího soukolí, než si kdy představoval - a že vyskočit z rozjetého vlaku není zdaleka tak jednoduché, jako do něj nastoupit. (oficiální text distributora)

fruitbueno

Miluju britské filmy, mají neodolatelnou atmosféru, humor i pokřivenou morálku na poli jakéhokoli filmového žánru. Svým způsobem moralitka o tom, že drogy jsou bakané a o tom, že vychcanost světu vládne. Jo, tohle je můj šálek kávy. A Daniel Craig mi úderem tohoto filmu přestává vadit. ()

ZkuKol

Velmi povedená a příjemná gangsterka s trochu jiným stylem, než jsme zvyklý od Ritchieho. Daniel je fajn kluk, co se o sebe umí postarat, gangsteři jsou sobecký svině a Srbové rádi řežou lidem hlavy. Dialogy jsou řízné, ale vyhýbají se slovním exhibicím v jakémkoli směru. Příběh bohatý na episody, ale přehledný a neztrácí tempo. Jen ten wtf konec?! Solidní pánská zábava ve stylovém provedení, jen v posledních vteřinách tvůrcům, kurva, ujeli cvičky... 75% ()

sedm.1

Díky Guy Ritchiemu mám rád ty novodobé gangsterky,plné násilí,vulgarit,drsnosti,neučesanosti a černočerného humoru.Bohužel,Po krk v extázi neobsahuje z těchto ingrediencí ani jednu,a tak na mě zapůsobil stylem "jedna velká nuda".Jde o pořádný zmatek,kde sice jako jinde všichni šijou boudu na všechny,zde je to ovšem podáno dost chaoticky,vlažně a bez nápadu.Nějakého divočejšího spádu se zde též nedočkáme,akce o ničem a ani po proslavených britských výtečných konverzačních dialozích ani památky.Alespoň že Daniel Craig má opravdu nestandartní charisma a dodává filmu jakousi kvalitu,ovšem jako celek fakt bída a zklamání. ()

Maynard.

Takže mám za sebou prozatím všecky filmy od mého, v budoucnu jistě ohromně obdivovaného, rejži. A joo. Film plný drog, intrik, nedůvěry, smrti, nepřátel, přátel (malinko), zrady, krve, pěstí, návisti i nenávisti :o). Pravda, od někoho, kdo natočil Kick-Ass (my TOP1) jsem čekal krapíteček víc. Ale i v tomhle kousku nám Matthew jasně ukazuje, že je to velice osobitý a jedinečný režisér. Asi nejvíc se mi líbily stavy, kdy se hlavní hrdina pokouší usnout pomocí whiskey a drcených prášků na spaní, to vše způsobeno "výčitkami". Trochu mi film svou tématikou připomíná Sbal prachy a vypadni, zápletka je zde též velice zamotaná a závěr realy clever! :o). Hudba zde sedí, ale co si budeme povídat Kick-Ass to není. Každopádně začínám mít Matthewa velice rád a věřím, že další jeho kousky - X-Men: First Class a Kick-Ass 2 budou na té nejvyšší režisérské úrovní a hlavně na 5*. :o) ()

LuciusWlk

Britové gangsterky umí na výbornou. Žádné okázalé akce, žádne velké kulkové manévry, ale přesto máte pocit zadostiučinění s gangsterského feelingu. Zajímavě poskládaný příběh o plánech, důvěře, přátelích, zradě atd atd jak už to tak bývá. Tady si ale přesto nakonec všichni poděkují a největší kámoši. A tak se to motá a motá aby nakonec vše vyústilo v jeden nepopíratelný fakt. Nikdy nedělej do cizí ženské :)) Craigovy bych mimochodem asi svěřil i své důchodové úspory. Fajn film. ()

Ferinka

Přiznávám, nalákala mě dvojice Craig - Hardy. Zatímco Tom se ve filmu objevil jen sem tam a já si ten jeho padoušský obličej skoro nevychutnala, Craig exceloval celou hodinu a třičtvrtě.. Neviděla jsem chlapa, kterému by padnul oblek líp, než jemu! Nicméně - ve srovnání s jinými počiny, které byly natočeny v podobnou dobu, je Layer Cake trochu horší... má sice výtečný soundtrack, skvělé herce i prostor pro přemýšlení, ale myšlenka byla utopena kdesi .. v extázi. Alespoň, že ten konec měl úroveň.. ()

Arkanoid

Toto nie je Guy Ritchie. On vie totiž ako režisér videoklipov natočiť niektoré scény svojich filmov tak pútavo, že po tele prebehnú zimomriavky a vďaka nim dokáže potom udržať pozornosť po celý zvyšok filmu. Ostatné scény predstavujú celú plejádu zaujímavých charakterov. Jeho kamarát Matthew Vaughn tu také scény nenatočil, aj akcie bolo poskromne, zaujímavé charaktery boli len 3. Vaughn však použil komplikovanú zápletku z Ritchieho filmov a všetko do seba zrazu zapadlo. Daniel Craig ukázal svoj herecký talent. Zatiaľ najslabší Vaughnov film. Každopádne toho bolo dosť na 4 hviezdy. ()

herr_carter

Film asi nejlépe vystihuje věta : " z téhle branže se nedá odejít do penze". Jakmile je člověk jednou v kolotoči dealerství, drog, štětek a peněz, není cesty zpět. Jedinec přežije pouze náhodou, když má obrovskou kliku, že ho nikdo z jeho kámošů nezradí......................moje hodnocení = 8 z 10. ()

medlo

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Craig zahral super a tu som si ho vlastne prvý krát všimol. Dej sa mi páčil a neprekážalo mi, že bol trocha zamotaný. Ale ja by som to s podfuckom neporovnával, aj keď pár spoločných znakov to malo. A ešte ma trocha zamrzel, že telo Sienny nedostalo viac priestoru. ()

leon_id

Drzet se Matthew Vaughn jednoho zajeteho zanru, tak ma Guy Ritchie silnou konkurenci. On si vsak kazde 3 roky natoci naprosto odlisny film a pokazde se u divaka trefi do cerneho. Diky tomu sem v posledni dobe zhledl celou jeho (zatim pomerne kratkou) filmografii a snad se pustim i do toho X-mena az spatri svetlo sveta. Abych vsak nepredbihal, jeho prvotina Layer Cake ma vyborny zacatek a napadity konec. To co nas ceka uprostred filmu se nicim podstatnym neodlisuje od dalsich povedenych gangsterek, ale kdyz vemu v potaz pocet filmu o ktere se jedna tak si nevedl vubec spatne. Daniel Craig se na podobne role vskutku hodi a ma tu do teamu kvalitni partaky, kterym jde prace pekne od ruky. Za necele 2 hodinky je po vsem a nedockame se zadneho neprijemneho dojezdu, good stuff! :) ()

Mistickzz

Kvalita na slovo vzatá. Prvý Vaughnovov film bol podla mňa veľmi elegantný thriller s fantastickým soundtackom a brilantným tempom. Vôbec som sa nenudil a musím uznať, že ma fakt prekvapil. A všetko to bolo doplnené o skvelých hercov a parádnej réžii. K dokonalosti chýbalo ozaj málo. 84% ()

Pavlík

12. 12. 2011 (381.); na snímek se podruhé dívat nehodlám a po prvním vzhlédnutí mi uniklo několik jmen, kdo se bude dívat, ať dává pozor, jde o dobrý film ()

korndaddy

Na Snatch nebo LSaTSB to nená ani z poloviny, ale i tak šlo o příjemný film, který pobavil a lehce nečekaným koncem i překvapil. Paleček nahoru pro Craiga. ()

klukluka odpad!

Nejdřív to vypadalo, že vůbec poprvé napíšu komentář, a teprve pak budu hodnotit. Říkal jsem si, že budu vypočítávat, za co bych téhle srágoře mohl udělit deset, maximálně dvacet procent. Teď ale vidím, že to má 75 procent! To podle mě volá po ukrutné korekci, a proto dávám odpad. Dokud tenhle film nespadne na zasloužených 30 procent, tak si budu myslet, že jsem viděl něco jinýho. Viděl jsem sračku k nepřežití, ve které se nemohl vyznat ani ten, kdo to napsal. Schválně bych mu to dal po letech přečíst, a jestli by mi pak byl schopen říct, co to kurva mělo jako bejt... Podle mě máte triviální zápletku, kdy se jeden magor křupansky zmocní miliónu ( :-) ) tablet extáze a druhej ho vo to chce od první minuty vopucovat. A protože se to někomu zdálo na film málo, tak se do toho naserou asi tak 2 milióny vedlejších postav, tisíc veselých historek, a aby se v tom dalo aspoň trochu orientovat, tak se vždycky najde nějakej další dobrák, kterej nám vysvětlí, vo co vlastně go. Nechci se piplat v detailech, co všechno tady bylo špatně, protože to bylo blbý celý. Aneb jak tady pronesl největší boss Jimmy, ve volným čase spolupracovník policie :-)))))), detaily mě nezajímají, mě zajímá až výsledek. A ten je- 75 procent! Tvůrci můžou slavit, protože tohle byl hodně velkej podvod na diváky. A jak vidno, tak vyšel. ()

Lukoboss

Myslím, že takovejhle režisérskej debut by si přál nejeden člověk, kterej se chystá vkročit do filmovýho světa. Upřímně klobouk dolů, na prvotinu je to fakt nabušený. Jasný, není to dokonalý a všema zmiňovanej G. Ritchie to prostě dává o level výš.. no a co. Já jsem se u toho bavil. Výběr herců je hodně dobrej, přijde i spousta zvratů, který nikdo většinou nečeká, no a hlavně se tam pořád něco děje. Nenastal moment, kde bych si říkal, že to je nudný. Britská produkce v tomhle jde neskutečně nahoru a doufám, že ten trend bude i nadále pokračovat. ()

cab

Elegantni a presny (Daniel Craig) v drsne kriminalni gangsterce na anglicky zpusob. V drogach je spousta penez, ale je dobre vedet kdy potichu odejit. Nejlepe bez ujmy na zivote :) Skveli herci, hudba, irsky prizvuk a vse ma spad diky moderni stylizaci. 80% ()

wosho

Velice kvalitní krimi, které nesází na audiovizuální žranici, za to na děj a herecké výkony s čele Craigem. Každý kdo pochyboval o něm jako o Bondovi se měl podívat na toto a jasně by vIděl, že na Bonda je jako rozený. ()

dopita

Další pomatená britská kriminálka plná gangsterů. Je to trochu moc zmatený, propletený a přehnaný, méně by bylo více. A co ta úplně poslední scéna před titulkama?? To měl bejt vtip? ()

showxman

Velice nadprůměrná "gangstrovka" s cool atmosférou a stylovým Danielem Craigem. Jenom jsem se postupně začal zamotávat do děje. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Statham po krk v extázi?

Statham po krk v extázi?

13.11.2013

Režijní debut dnes uznávaného Matthewa Vaughna Po krk v extázi byl svižně natočenou gangsterkou, která pomohla Danielu Craigovi získat roli Jamese Bonda. Jeho bezejmenný hrdina se vrátí na plátna kin… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

Craig, Daniel Craig!

Craig, Daniel Craig!

15.10.2005

Několikaměsíční vleklé spory na téma, kdo bude dalším Jamesem Bondem, jsou u konce. Stane se jím Daniel Craig, momentálně známý díky tomu, že je Po krk v extázi v úspěšné gangsterce Matthewa Vaughuna… (více)