Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména (DANIEL CRAIG) je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíce na tom, že se snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě drobné služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea (KENNETH CRANHAM): musí najít ztracenou, drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea (MICHAEL GAMBON) a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem (JAMIE FOREMAN), který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Nic se ale nedaří podle plánu a to, co původně vypadalo jako rutinní transakce, je ve skutečnosti dokonalý chaos. Na povrch vyplouvají skrytá spojenectví a situace se postupně mění v boj o moc, který sahá z londýnských drogových doupat až do nejvyšších kruhů britské společnosti. Náš hrdina si brzy uvědomí, že je součástí mnohem většího soukolí, než si kdy představoval - a že vyskočit z rozjetého vlaku není zdaleka tak jednoduché, jako do něj nastoupit. (oficiální text distributora)

jiricek86

Zajímavě zpracované téma špionážního filmu. Na některých místech ale scénárista měl brzdit. Přílišná komplikovanost děje rozbíjí celek na malé méně srozumitelné kousky. Například bych čekal, že se linie se svůdnou kočkou bude víc rozvíjet jako protiváha akčním sekvencím a nebude figurovat pouze jako most přes přehršel informací, které na nás film nepřetržitě sype. A scéna kdy banda zdrhá před zásahovkou, skáče na gumový člun a celá zásahovka zůstane stát na břehu je značně naivní. Technická stránka a forma zajímavá, někde se kopírují prvky z Requiem for a dream, jinak v pohodě. ()

E.T.Martin

Složitě rozehraný kaleidoskop příběhů různých postaviček z podsvětí, které musí rozmotat setsakra zapletený gordický uzel, toť poznávací znamení filmů Guye Ritchieho. Po krk v extázi sice není jeho kousek, ale je natočen v podobném duchu, a řekl bych, že to dohromady drží o kapku lépe. Možná za to může i charismatický Daniel Craig v hlavní roli. Každopádně jsem se dobře pobavil. ()

veverysiak

Tak Ritchie to nie je ani náhodou, ale vôbec to v tomto prípade neberiem ako negatívum, pretože keby sa chcel Vaughn naňho veľmi podobať, dopadlo by to zle, a to nielen kvôli Craigovi, ktorý by mi jednoducho svojimi výrazovými prostriedkami do takéhoto kúska nerezal, toto je iná káva a v nej nepôsobí až tak toporne a rušivo, lebo celá gangsterka je taká kultivovaná, pokojná, až by jeden povedal, že to ani nemôže byť riadna gangsterka, lenže čuduj sa svete, je, má to taký zvláštny, povznášajúci glanc a aj keď súhlasím s názorom, že po krátkom čase vyšumí z hlavy a nezostanú po nej žiadne odkazy na hlášky a podarené scény, aj pri opakovanom pozeraní je to kvalitná zábava, takže 80%. ()

pcarogers

Pro mě jasné tři a půl. Čekal jsem něco svižnějšího a ono to v některých chvílích bylo až meditativní. Zkrátka jsem někde uprostřed začal ztrácet koncentraci a trochu se nudit, ale jinak výborní herci a výborná atmosféra umocňována především monology hlavního hrdiny. ()

Vitex26

Nečekaně svěží, nápadité a svým způsobem i lehce ujeté, ale stále moc fajn. Výtečná kamera (záběr zespod skleněného stolu je perfektní), velmi dobrá hudba (což je pro mne vskutku zřídka kdy) a zajímavé postavičky, které všechny mají svou temnější historii. Scénář se holt povedl a jeho tvůrci se opravdu vyřádili. Jeden dějový zvrat stíhá druhý a gradují film do působivého finále. Třešničkou na dortu pak budiž tragikomický závěr, který mne opravdu dostal. ()

Scaevola

Drobný kriminálníček kšeftuje s kriminálníky a pak se diví... Už jsem se bál, když tu přiběhlo vyústění očekávatelné, byť neočekávané a přibyla alespoň troška morální satisfakce. Jinak se stylové, leč na britské poměry poněkud málo upovídané krimi pyšní kombinací dobrých hereckých výkonů a prokreslených postav spolu s kvalitním scénářem. ()

wray

velmi fajn gangstersky film. ako uz naznacili mnohi je tu ista podobnost s ritchieho filmami, a je to pekne britske, su tam poprepletane osudy, britska akcia aj humor ale - napriek tomu ze je to cele velmi fajn, este to nie je uplne ono. Postavy su vyrazne, aj dej je ok (v zmysle aj po par tyzdnoch si pamatam o co tam islo...) no chybaju tam nejake zaujimavejsie sceny, hlasky, mozno soundtrack... kvoli tymto detailom nechavam "len" 3; stale je to vsak vyborny film, ktory sa oplati pozriet ()

MarryW

" Po krk v extázi " je film, který vás vcucne při prvních sekundách a vyplivne vás totálně vyždímané na konci. Líbilo se mi všechno - od režie, přes střih, herce až po zápletku, která byla tak složitá, že jsem se v ní až chvíli ztrácela a prostě jsem to musela dokoukat do konce. A ta hudba....protivná, nervy drásající, možná divná, ale do filmu se neuvěřitelně hodila a posunula ho o několik tříd výš. Pokud chcete klidný film na večer, tak tenhle to určitě není. ()

Ironhead

Skvele obsazeni, slusny scenar a ne zas tak slozita zapletka, jak by se dle zdejsich komentaru mohlo zdat... ke konci to trosku ztraci dech, aneb cekal jsem neco origaneljsiho, prekvapivejsiho... premital jsem mezi *** a **** no a musim proste aspon za Siennu Miller v podvazcich a posledni cca pulminutu filmu dat hvezdicky ctyri ;) btw... imho v jedne scene s pistoli v ruce Daniel Craig paroduje Jamese Bonda a pritom se prvni bondovce upsal az v roce 2005 :_) potesilo!!! ()

LeePriest

Občas mi trochu uteklo co, jak a proč některé postavy ve filmu provádí, jinak se ale jedná ve většině ostatních případů o zdařilou, v pár scénkách bych se dokonce nebál říci až famózní podívanou, ve které se pěkně předvedl Daniel Craig. ()

v.indruchova

Upřímně řečeno jsem se v tom všem intrikování nějak ztratila, tak jsme si řekla, že se na to podívám někdy, ale s koncem jsme nebyla spokojena. Takže to hodnocení tak nechám. Craig je parádní herec, úplně jsem koukala, jak hraje, já mu zobala z ruky. :) Hudba byla fajn, kamera taky. Přesto mi to v nějakých momentech úplně nesedlo. ()

Dacsus

Tak presne takáto preplácaná kravina vznikne, ak dakto chce natočiť čosi ako Lock, Stock and two Smoking Barrels, ale nemá na to. ()

Franki69

Doporučuji jen když už se vám bude vyloženě stejskat po ponějaké britské supercool gansterce, v které se každý snaží přechytračit každého a všechny ty dobré už jste viděli. A ještě jeden důvod mě napadá..stali jste se fanoušky režiséra Matthewa Vaughna a chcete vidět jeho první plnotučný debut. Daniel Craig je vynikajicí, ovšem kolem něj je asi třicet dalších postav, v kterejch abyste se vyznali, bylo by třeba neustále pauzovat a mít po ruce zápisníček. A výsledek nakonec za tuhle námahu nestojí. Dávám 55% a rovnou přidám doporučení, že když tenhle film neuvidíte, o nic zásadního vás život neochudil. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Xylobalsam

Povedený snímek, sympatickému hrdinovi snad i odpustíte, že je dealer a vrah. Velmi povedená zápletka, zručně natočená s velmi dobrým koncem. ()

Warapeidza

Velmi zajímavé. Vypravěčský dobře podané, jenom se člověk občas trochu ztrácí (nebo aspoň mně se to stávalo), neboť děj je dost spletitej... Odlehčená gangsterka, která vypráví o tom, co je třeba udělat k tomu, aby se milion tabletek dostalo tam kam má a aby na tom pokud možno všichni zúčastnění vydělali... A také o tom, že to tak nedopadne asi nikdy. Nicméně za podívání to rozhodně stojí, další film, který se u mě pohybuje přesně na rozmezí 3-4 hvězdiček. Nakonec tři za absenci více výrazných a zapamatovatelných momentů. EDIT: A nakonec čtyři po druhém shlédnutí :). ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Statham po krk v extázi?

Statham po krk v extázi?

13.11.2013

Režijní debut dnes uznávaného Matthewa Vaughna Po krk v extázi byl svižně natočenou gangsterkou, která pomohla Danielu Craigovi získat roli Jamese Bonda. Jeho bezejmenný hrdina se vrátí na plátna kin… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

Craig, Daniel Craig!

Craig, Daniel Craig!

15.10.2005

Několikaměsíční vleklé spory na téma, kdo bude dalším Jamesem Bondem, jsou u konce. Stane se jím Daniel Craig, momentálně známý díky tomu, že je Po krk v extázi v úspěšné gangsterce Matthewa Vaughuna… (více)