Elegantní, vkusně oblečený a zdvořilý hrdina beze jména (DANIEL CRAIG) je dokonalý profesionál. Při svých obchodech s kokainem a extází vydělal nejvíce na tom, že se snažil chovat nenápadně a mít po celou dobu čisté ruce. Nyní se rozhodl s obchody skoncovat, opustit svět zločinu, drog a násilí a zařídit si s pomocí peněz, které se mu podařilo nashromáždit, klidný a spokojený život. Ještě předtím jej však čekají dvě drobné služby pro jeho bosse Jimmyho Pricea (KENNETH CRANHAM): musí najít ztracenou, drogově závislou dceru mocného zločince Eddieho Templea (MICHAEL GAMBON) a dojednat prodej obří zásilky extáze s nekontrolovatelným nýmandem (JAMIE FOREMAN), který si hraje na mnohem většího gangstera, než jakým ve skutečnosti je. Nic se ale nedaří podle plánu a to, co původně vypadalo jako rutinní transakce, je ve skutečnosti dokonalý chaos. Na povrch vyplouvají skrytá spojenectví a situace se postupně mění v boj o moc, který sahá z londýnských drogových doupat až do nejvyšších kruhů britské společnosti. Náš hrdina si brzy uvědomí, že je součástí mnohem většího soukolí, než si kdy představoval - a že vyskočit z rozjetého vlaku není zdaleka tak jednoduché, jako do něj nastoupit. (oficiální text distributora)

jafuska

další nepovedený film, tento typ filmu nemám ráda, drogy a podobný svěci, to není nic pro mě, takže nuda, film o ničem. ()

Grondal

Keď som pozeral tento film, nemohol som sa ubrániť pocitu, že presne toto tu už bolo mnohokrát a v tomto konkrétnom prípade je to všetko len zabalené do iného obalu. Film o záporákoch, z ktorých je jeden momentálne náhodou klaďas, o šokujúcich odhaleniach, ktoré nikoho nešokujú a konci, ktorý ma príjemne prekvapil. Ak však zrovna nemáte nič na práci a nečakáte od tohto filmu nejakú väčšiu pridanú hodnotu(okrem kvalitného výkonu Daniela Craiga) tak tým, že si ho zapnete nič nepokazíte. ()

migele

Film mé krevní skupiny. Nečekaný závěr, snad neumřel a ačkoli se pokračování nevyplácí, uvítal bych ho. 90% ()

princesofpersia

Tenhle žánr se řadí mezi mé nejoblíbenější. Má to nápad, vtip a spád, člověk se do toho lehce zamotá, konec překvapí a rozhodně to nenudí. Navíc Craigovi tahle role vážně sedla a sondtrack byl víc než skvělý. ()

kubilov

Jedna z rolí, které zajistily Danielu Craigovi místo v pořadí šestého Jamese Bonda. Zde vystupuje jako elegantní, uvědomělý, svědomitý elegán a drogový dealer, co se snaží do ničeho se moc nezaplést. Nebýt jeho, těžko by měl film tak slušné hodnocení. Poctivá gangsterka v anglickém stylu, přesně jak má být. ()

Dslike

OBSAHUJE SPOILER. Koniec filmu mi dost pripomenul film London Boulevard, už keď sa zdalo, že bude všetko v pohode a happy end je nezvrátitelný znenazdajky prišie niekto a celé to pokazil (tento fakt však hodnotím pozitívne). V layer cake všetko funguje jak má, dialógy sú prirodzené, nenútené, hlavne k veci. Film ma dokázal počas celého sledovania držať v napätí a zvedavosti. Aj keď je to bolo opäť aj pri tomto filme na hrane medzi 3 a 4* prikláňam sa k tým 4*. ()

subic

Umění dobrého obchodu je být dobrý prostředník. Mám rád britské skvěle obsazené a skvěle zahrané filmy, tady je skvělý Daniel Craig, George Harris, Colm Meaney a Michael Gambon. Mám rád gangsterské a mafiánské filmy a tenhle je minimálně stejně dobrý jako třeba o něco starší Sbal prachy a vypadni (1998). Tenhle film mám mimo jiné taky výbornou kameru, za kterou stál Ben Davis, který má už na kontě řadu zajímavých snímků. Děj je trochu náročnější na pozornost, protože je tam hodně postav. Mám rád tu férofku, co se odehraje asi ve 40. minutě ve stylovém Regency Cafe hned naproti Norfolk House téměř ve středu Londýna. Velmi charismatický Morty (George Harris): Ty víš, kde jsem trčel 10 zasranejch let, ještě chceš červenou, tak na to zapomenem, dáme si šálek čaje... a do toho Ordinary World od Duran Duran. A skvělá je i hláška pana X (Daniel Craig): Dragane, něco mě napadlo, zastav se u mě na snídani, vymačkám pomeranče, umelu kafe a promluvíme si jako chlapi, co ty na to, hm? Že to zní zajímavě. Víš kde bydlím? Ne. Tak neotravuj. Mám rád filmové příběhy jako tento, kde se něco děje od začátku až do konce a i poslední scéna v doprovodu Don't Let Me Be Misunderstood v podání Joe Cockera je skvělá.... 11.2015: Mrzí mě, že tenhle film nemá ještě lepší hodnocení, ale on má i na IMDB stejně. Já se na něj dívám snad pokaždé, když jde v TV. 90% ()

moznazitra

Nudná gangsterka, která nevyvolává žádnou reakci. Autor se snaží divákovi naservírovat v jakém je Craig nebezpečí, ale jemu fakticky nic nehrozí. S Ritcheym se to nedá srovnávat, protože jeho filmy z tohoto prostředí jsou daleko kvalitnější a tak se podívejte raději na jeho filmy než na tento. Říkám si, že Craig se do kladných rolí nehodí a tak mě potěšil konec. ()

0verseer

”You're born, you take shit. You get out in the world, you take more shit. You climb a little higher, you take less shit. Till one day you're up in the rarefied atmosphere and you've forgotten what shit even looks like. Welcome to the layer cake son.” Z Craiga tu už dosť pôsobí bondovský feeling, a to aj napriek tom, že temer žiadnu akciu sám nepredviedol. Inak je to pomerne zaujímavý počin, ktorý miestami pôsobí mierne neprehľadne a jeden sa v tej kope mien môže ľahko bez dostatočnej pozornosti zamotať. Scéna razantného prerušenie nadchádzajúcich vášnivých momentov hlavnej postavy pokojovou službou za hudobného doprovodu Stone-ov ma dostala ;) ()

PAVLIS

Další britská gangsterka plná postav a zvratů, které ale chybí výraznější styl, tempo nebo humor. S hlavní postavou, které chybí kromě jména a minulosti i charakter. ()

Copolla

Slušný začiatok filmu a nečakaný koniec a k tomu ešte celý prostriedok filmu nudný a scenáristicky slabý. Jeden z filmov, ktorý nepriniesol nič nové a ukázal nám veci už mnohokrát videné. Jeden z tých zbytočnejších filmov. Ale herecké výkony všetkých zúčastnených to tak trochu vynahrádza. 60% ()

Filipes

Přirovnal bych to k takovýmu vážnějšímu Sbal Prachy A Vypadni. Naštěstí se Vaughn nesnažil o kopii, ale naopak to pojal po svém a jako celek je to dobrý film. Scénu jak dává Sienna Miller své telefonní číslo se slovy "fuck me" bych si zařadil do žebříčku nejvíc sexy scén co jsem viděl...úúú ()

rolly

anglická gangsterka s jemným ritchieovským nádychom určite pohladí na srdci každého fanúšika tohto žánru. Tentoraz sa na režisérsku stoličku posadil dvorný producent ritchieoviek M. Vaughn a ukočíroval to veru prekvapivo dobre, treba to vidieť:-) ()

Goodmen

Matthew Vaughn se evidentně od Guye Ritchieho něco naučil. Jeho debut je tak velmi zajímavý, ale ještě mu něco k dokonalosti chybí. Do budoucna je však Vaughn velkým příslibem. ()

LiA13

celý film pomalu plyne, kousíček po kousíčku, poklidné vyprávění o neklidných věcech. Ale v poslední scéně mnou pěkně škublo :-) ()

Doncek

Hodně nečekaný konec... Místo Craiga někdo jiný a film by měl 5 hvězd. Jinak se tomu nedá nic vytknout, opravdu dost zamotaný film, ale líbí se. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Statham po krk v extázi?

Statham po krk v extázi?

13.11.2013

Režijní debut dnes uznávaného Matthewa Vaughna Po krk v extázi byl svižně natočenou gangsterkou, která pomohla Danielu Craigovi získat roli Jamese Bonda. Jeho bezejmenný hrdina se vrátí na plátna kin… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

Craig, Daniel Craig!

Craig, Daniel Craig!

15.10.2005

Několikaměsíční vleklé spory na téma, kdo bude dalším Jamesem Bondem, jsou u konce. Stane se jím Daniel Craig, momentálně známý díky tomu, že je Po krk v extázi v úspěšné gangsterce Matthewa Vaughuna… (více)