Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

Marius

Láska je kurva a sex jej pasák. Príbeh dvoch dvojíc, ktoré si vymenia svoje polovičky nezaprie svoj divadelný pôvod. Ide o komorný konverzačný film s fenomenálnymi hereckými výkonmi všetkých zúčastnených. Jeho divadelnosť však pôsobí vražedne na jeho dynamiku a väčšina "deja" sa odohráva vo výborných dialógoch. Po technickej stránke sa film drží hesla menej je viac a to samozrejme kvitujem, lebo vidoklipové strihy by v tomto asi pôsobili rušivo. Hviezdami filmu sú rozhodne Natalie Portmann a Clive Owen, ktorí svoje postavy odohrali s bravúrou skúsených hercov. Zatiaľ som nevidel Letca ale Natalie by som už toho plešouna želal, lebo som ju ešte zle hrať nevidel a tu je skrátka na zožratie. Najväčší problém Closer vidím v tom, že nerieši, len popisuje. Poznanie z prvej vety tohto komentára mám už niekedy od strednej školy a to, že vo svojich citoch sa prestaneme vyznať akonáhle nám skríži cestu niekto zaujímavejší viem tiež. Od tohto filmu som čakal, že sa mi pokúsi odpovedať na to, prečo je to tak , bohužiaľ som odpoveď nedostal. 9/10 ()

Jara.Cimrman.jr

"Nedělal jsem to proto, aby si to užila. Já jsem ji vojel, jen abych tě nasral." Vztahovky mezi pohlednejma lidma se mě netýkají. Ne že bych nebyl mladej, krásnej a postelovej přeborník, ale to první je už trochu dávno, to druhý je iluze a to třetí mi doktor nedoporučuje. Proto se radši pohodlně usadím k obrazovce a sleduju, jak si to všichni užívají. Vzájemně se ovládají chtíčem, depresemi, ponižováním a já vím, že tohle se ve skutečným životě neděje. Tam jsou všichni věrní. Já jsem ještě navíc poněkud nevšímavej, takže kolem mě nevěra ani být nemůže.To by mi o ní musel někdo říct. Tak jako v tomhle snímku, kde se prostě všechno vykecá a osouloží. Já bych tedy s Annou souložil, s Alicí bych rošťačil, s Larrym bych zašel do bordelu a s Danem bych rozhodně pravdu nehledal. To by pak pýcha mohla předcházet pád. A já nerad padám. Já se rád bavím a tahle ochotničina nebyla zdaleka tak dramatická, aby se při ní bavit nedalo. ()

EdaS

Mike Nichols je bezpochyby velezkušený režisér, který dokáže brilantně zfilmovat divadelní hru. Ale tentokrát mi předloha nesedla. Možná proto, že jsem momentálně spíš optimista, nebaví mě se hodinu a půl dívat na film tak bezútěšný a nepříjemný. Žádná postava tu není sympatická, jednání hrdinů mi přijde jako akt totálního zoufalství, všichni se marně za čímsi pachtí, jsou bezohlední vůči svým blízkým, pořád se tu mluví o lásce, ale nikde ji nejde vidět. Zatímco v režisérově majstrštyku Kdo se bojí Virginie Woolfové (který byl naštěstí letos k vidění znovu v kinech) vyprávění někam gradovalo, zjistili jsme příčinu bezcitného jednání manželů, tady zůstává všechno pořád stejné, zoufalství, bezmoc. Takhle depkoidně na mě snad nepůsobil ani předchozí Nicholsův film (Vtip), a ten byl o hrdince umírající na rakovinu... Herci jsou každopádně skvělí. Ty tři hvězdičky jsou opravdu subjektivní a až budu někdy zase nešťastný, určitě nějakou přihodím. :o) ()

Pethushka

Pro mě bohužel obrovské zklamání..celé to bylo chaotické a hlavně šíleně slizké. Jediný, kdo si v mých očích zachoval postoj byla Julia Roberts. Příliš přehrané a zbytečně vydepkované. Clive Owen by zde byl naprosto nesympatický a Natalie Portman působila tak lacině. Jude Law zase tak trochu vyzmatkovaný..Ikdyž ve filmu hráli 4 hvězdy, já dávám jen 3 a pokusím se na tu věc zapomenout.. ()

Skejpr

Velmi civilní romantika, okořeněná poměrně svižnými dialogy a několika nehorázně vtipnými scénami (Lawův a Owenův erotický pokec hraje prim). Divadelnost je občas cítit, a některé repliky působí občas silně koženě, herci ovšem odvádí skvělé výkony a ve výsledku jsou ty 104 minuty velmi příjemně strávené 104 minuty. Dojem kazí jen časové skoky, uvidíme, co na podruhé :) ()

charlosina

Komorní psychologické drama s brilantně napsaným scénářem a výborným obsazením - Closer. Tomuhle se snad nedá nic vytknout. ()

Shit

Tyhle vztahový drama teda moc rád nemam, neustále každej každýho podvádí, každej s každým šuká, pořád se ty dvojice mění, až člověk skoro neví, kdo tim šukáním nakonec podved koho. Celkem nuda, i když se tomu zajímavost natočení ubrat nedá a Natalie Portman je prostě Natalie Portman. ()

gudaulin

Komorně pojaté milostné drama zjevně inspirované divadelní předlohou, jehož úspěch je podležen výbornými dialogy, kvalitním scénářem a špičkovými hereckými výkony. Vzhledem k tomu, že východiskem filmu je divadelní hra, odehrává se podstatná část děje v interiérech a film poněkud připomíná dražší televizní inscenaci. Všechny čtyři angažované hvězdy zaslouží za svůj výkon nejvyšší hodnocení, byť Julia Roberts přece jen o kousíček zaostává. Spolehlivá režie zkušeného Mikea Nicholse, pro mužskou část diváků atraktivní záběry spoře oděné Natalie Portman coby striptérky. Oproti divadelní verzi, která byla inscenovaná na jevišti Národního divadla a natočená českou televizí, je filmový kousek ukončen o poznání sentimentálněji a romantičtěji. Celkový dojem: 90 %. ()

Sarkastic

„Co ode mě čekáš?“ - „Že to pochopíš.“ - „Proč jsi mi nelhala?“ - „Protože si máme říkat pravdu.“ - „Co je na pravdě tak úžasného?“ - „Zkus taky lhát. To je měna dnešního světa.“ A tou se tady platí nejvíc. Pokud se naopak neříká krutá pravda, když jde o to co nejvíc ublížit, což je další oblíbená aktivita ústřední čtyřky. Na té se staví nejvíc. Všichni 4 jsou perfektní, každý jinak (plus je tu můj osobní příjemný bonus v podobě zatraceně sexy Natálky…). Bavila mě chemie mezi postavami, všechno to jiskření a napětí. Svůj podíl na tom mají i dialogy, které mají šťávu a já se u nich často musel usmívat (stejně jako u pasáže v akváriu). A ke konci mě zas baví změna atmosféry (z provokativní na satirickou). Film záměrnou vyhroceností chytá až (sebe)parodický nádech a fráze začnou postrádat svůj původní smysl (říct „miluji tě“ je zhruba stejné, jako kdyby někdo konstatoval, že mu chutná pizza). Po třetí projekci zvyšuju hodnocení na slabších 5*. „Nezdála se ti moje svačina?“ - „Nejím ryby.“ - „Proč?“ - „Ryby čůrají do moře.“ - „To děti taky.“ - „Děti taky nejím.“ ()

Gilmour93

Tragikou prostoupená variace na Mozartovo Così fan tutte, při které duo dam sedá na lep dvěma samolibým ješitným kreténům, kteří se liší jenom v míře přízemnosti. Strojenost dialogů lze přičíst na účet divadelního původu, vem ji čert, ale srší z toho snobský chlad. U postav mi nevadí, bývá koneckonců součástí charakteru, ale když se obtiskne i do samotného zpracování, přichází problém netečnosti.. ()

robbiee

[imdb: 7.4/10] | me: Magický milostná prepletená štvorhra s výbornými hereckými výkonmi. Je to neľútostný pohľad na lásku, podvody, sex a ich všemožné chcené i nechcené kombinácie. Narábanie s bolestivou pravdou, ktorá zraňuje a oslobodzuje zároveň. Plné výborných dialógov, ktoré napĺňajú celkovú atmosféru a dojem množstvom citového vypätia, ktoré pridáva na reálnosti situácii. Možno sa to javí ako prílišne zamotaný uzol osudov vzťahov, ale to je práve to, čo krásne zobrazuje variácie možností a ich bolestno-radostných kombinácii. ... Clive Owen je vynikajúci. ()

Lynn

"Closer" je moc dobrý film a vůbec se nedá říct, že by měl špatný scénář, špatnou režii, herecké výkony či hudbu. Jenže to, co mu chybí jsou emoce, které by u diváka vyvolal. A to je velká škoda, protože příběh takový potencionál měl. Na druhou stranu, Zlaté glóby pro Natalii Portman a zejména pro Clivea Owena jsou zcela na místě. ()

Brouk

Konverzační a psychologická lahůdka o nepříjemných tématech a pravdě... Pátrat? Šťourat? Rozdýchat? Nerozdýchat? Co je milovat a co je vlastnit? A co a jak dál? Mike Nichols šibalsky nedal odpověď ani rozhřešení... tenhle snímek určitě všichni "váhaví střelci" a nerozhodní včetně notorických depkařů odsoudí jako "kacířské dílo"... A Owenův výrok o rozpoložení a depkách J.Roberts a to, jak jej skvěle flákl přes celou obrazovku, chcete-li na plnou hubu... To mě dostalo... Jojo, cesta do vlastního já.... kam se leckdy hrabou horory... :-) ()

TeeAge

|| Scenár: Patrick Marber | Hudba: Suzana Peric | Distribúcia: Columbia Pictures | Rozpočet: 27 miliónov $ | Tržby: 115,505,027 $ | Ocenenia: Oscar: 2 nominácie (Vedlajšie role: Clive Owen, Natalie Portman) || Umelecky vymazlená, depresívna divadelná hra premietnutá na plátno. Herecké esá tomu dodávajú pocit exkluzívnosti, ale v skutočnosti je to podľa môjho názoru len obyčajný milostný kvadrant medzi artovými kulisami. 65% | FullHD, THX, EN DTS | ()

genetique

Film na mňa od začiatku zapôsobil krásnymi, zaujímavými a hlavne dlhými dialógmi, kde každé slovko je precízne vybrané a to nehovorím o hádkach a flirtovaní. Štyri osoby. Celý film nieje o ničom inom, iba o vzťahoch medzi nimi. Natalie je neskutočne dráždivá a sexi, Clive drzý a slizký. Títo dvaja sa mi lúbili najviac, navyše Owen má bohovsky nádherný hlas a spôsob reči. Prekvapilo ma však, ako obrovské časové rozpätia režisér spracoval bez toho, aby použil v titulkoch info o čase a ako ľahko sa v tom divák (ja) zorientoval. 85%. ()

StarsFan

Velmi přímé, ostré a upřímné dialogy v příběhu tvořeném pouhými útržky ze životů čtyř postav. Zpočátku vás roční skoky v čase přicházející bez varování překvapí, později si na ně zvyknete stejně jako na fakt, že mnoho zůstává neustále nedořečeno a vy vidíte hlavní postavy jen v určitých fázích jejich života, ne však v průběžném vývoji, který by vám jindy možná pomohl najít si v příběhu svého favorita. Nicméně i přesto, že se můj vztah k postavám neustále měnil, nutno říct, že Mike Nichols má pro tyto syrové, komorní, lehce pohoršující příběhy cit, a když ho podpoří i herecké obsazení, já mu to žeru. ()

Botič

Co je v životě důležitější? Říkat a vyžadovat pravdu nebo se nechat unášet na křídlech sladké nevědomosti. Upřímnost, však nemusí být vždy tím nejhorším. Zvláštní studie mezilidských vztahů utvořená čtveřicí různorodých lidí a hlavně jejich city. Útočící na naše slabé stránky a hlavně na to, co se tak usilovně snažíme potlačit. Na první pohled se film může jevit jako chladný a vykalkulovaný odehrávající se ve světe, kde si všichni ubližují a lidské city jsou jen prázdná slova, neboť o co v tomto světě opravdu jde je sex. Ale na ten druhý jsem v něm našel jistý akt porozumění, proč se postavy k sobě tak chovají a co od sebe očekávají. ()

Arachneuss

Na Dotek = Divadlo ve filmu se špičkovými herci, údernými dialogy a zajímavým příběhem. Bohužel je to právě ono "divadelní" ztvárnění, co mi zamezuje dát plné hodnocení. ()

berg.12

Tak tohle neberu. Pokud jsou vztahy řešeny s lehkou nadsázkou jako v "Lásce nebeské", prosím, pokud s lehkou ironií jako v "Bokovce", budiž, ale tohle mysleli tvůrci zjevně vážně. Klasická telenovela stylu "miluju tě-nemiluju", "cítím se vina-ne to já sem viný", "řeknu jí to-neřeknu mu to".... To drama, ty emoce, ta životní moudra...... Že je film udělán civilním a občas zajímavým způsobem, budiž filmařům ke cti, stejně, jako že do něj nacpali takové hvězdy. Ale můj dojem z něj to nezachrání. ()

Le_Chuck

Jediné pozitívum (okrem hercov utrhnutých z reťaze a fuckujúcich) je Damien Rice. Inač sa plne odkazujem na Adriana. Psí čumák je proti tomu žeravý uhlík. 50% ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols