Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

Šakal

tak tenhle snímek mě opravdu nadchnul! Mike Nichols se na stará kolena pochlapil! Film Na dotek je sarkastickým pohledem na netradiční čtyřúhelník dvou žen a mužů ( dermatolog, fotografka, novinář a striptérka ), kteří se milují a zároveň zraňují.Skvěle napsaný scénář byl základem, protože tento film je o dialozích hlavních hrdinů.Herecké obsazení vynikající. Fantastický výkon tu podává můj oblíbenec Clive Owen, zdárně mu sekunduje Jude Law, na Natalii Portman se nádherně kouká ( tím nechci ale vůbec snižovat její herecký výkon, ba právě naopak! Se svou postavou si poradila náramně a Julia Roberts tu odvádí slušný výkon ( ikdyž z těch čtyř je bezkonkurenčně nejhorší). Největší zásluhu, ale na celém výsledném filmu má Mike Nichols, který celému snímku dodává patřičný nadhled a zdárně se mu po celou dobu daří film " ukočírovat " v přesně vymezených hranicích. Film Na dotek není ( podle mě ) pro každého diváka. Snímek buď naprosto nadchne nebo člověka ponechá zcela chladným.... já patřím do té první skupiny a dávám poctivých 5* ! Díky Miku! p.s. Larryho a Danielův rozhovor na chatu neměl chybu :o) ()

Anderton

Kto sa bojí Virginie Woolfovej po 40tych rokoch. Milostný príbeh štyroch moderných, metrosexuálnych, citovo veľmi komplikovaných ľudí, ktorí si nie sú istí, či sú bezcharakterní cynici, alebo osamelosťou zničení ľudia. To, že sa jedná o adaptáciu divadelnej hry a Nichols to nijak interiérovou výpravou nepopiera, nevidím vôbec ako negatívum, ako som sa dočítal v dobových recenziách. Videl som už dávno, takže to chce po čase oprášiť. Nicholsove filmy si to zaslúžia. VIDENÉ ZNOVA: Vďaka životu a filmom Mikea Nicholsa vieme, že ubližovať je omnoho jednoduchšie a pre človeka prirodzenejšie, ako milovať. Nichols sa hrá s divákom a mení jeho postoje voči postavám behom filmu z výrazných antipatií na mierne antipatie, občas aj ľútosť. Pointa je v tom, že mnoho ľudí sa v nich spozná. 90%. ()

Dzeyna

Famózní snímek! Vážně jsem byla uchvácena. Už pěkně dlouho mě až tak moc nebavil žádný romantický film. Žrala jsem každou minutu, chvíli jsem byla v rozpacích, pak jsem se smála a chvílemi se mi dokonce i vháněli slzy do očí. Vynikající propletení celého příběhu, který je naprosto dokonalý! Jednu chvíli jsem si myslela, že už to tak prostě dopadne a po chvíli zase zvrat; a další a pak další, další, další. Skvělé! City vs. sexuální přitažlivost, je vidět, že je někdy těžké to rozlišit. Julia Roberts - vyzrálá žena a Natalie Portman - mladá dívka, každá jiná, ale obě mají společných hodně "věcí" a dva chlapi, kteří si jsou podobní víc, než si myslí. Pro diváka, je na co se dívat, jelikož jsou obě úplně jiný typ, i mužská část aktérů je vizuálně odlišná, takže si každý najde alespoň po této stránce to své. Rozhodně ve mě zanechal tento film výborný dojem a nebránila bych se tomu si ho pustit znovu, ba naopak. ()

swamp

Vynikající film popisující milenecký čtyřúhelník! Není co dodat..perfektní podívaná od začátku do konce. A navíc vše podtrženo vynikajícími melodiemi Damiena Rice. :) ()

dex2man

Komorní vztahové drama, které rozebírá všechny aspekty lásky, soužití, nevěry a sexu. Vše je trefně předvedeno v praxi na čtyřlístku ústředních postav. Díky perfektnímu hereckému obsazení vše působí naprosto nenásilně a přirozeně. Closer není film, Closer je život... ()

meave

Tento film, účelovo jednoduchou formou, zobrazuje partnerské vzťahy. V celej nahote, bez príkras, romantiky a okolkov. Na plátne sa nám nepáči, aké je to chladné a emočne vykostené, ale takí sme. Keď o niekoho nestojíš, je jednoduché ako facka sa tak chovat..rovnako ako keď miluješ. Pretože strach a žiarlivosť ťa dokopú k absolútnemu egoizmu, k bezohľadnosti. Presne ako túžba niečo mať. Nechcem sa ukázat ako cynik, ale kto z nás ešte nikdy nezabil aspoň kúsok svojho blížneho? Hoci náhodou? Kto je bez viny? Nech hodí kameňom. A kto nie, získal možnosť pozrieť sa na seba očami toho druhého. ()

Slartibarkfast

Neuvěřitelný příběh čtyř lidí, dvou párů, dvou mužů a dvou žen. Od první chvíle to vypadá skoro idilicky, kdy muž potká ženu. Nic neobvyklého. Ten muž pak ale potká jinou, ale ta jej odmítá. Nechtě za ní pošle jiného muže, který si ji vezme. Pak se střídavě všichni podvádějí a z docela komediálního začátku tu máme prvotřídní drama, plné silných a zvučných dialogů. Opravdu moc pěkně zahráno, a ač nás celým filmem provedou prakticky jen čtyři lidé, není to klasické komorní drama jedné místnosti. Divák je naprosto vtažen do spleti intrik a lží a nelze odtrhnout zrak. Bylo mi trochu líto všech zúčastněných, ale bavil jsem se skvěle. 85% ()

nascendi

Musel som si v priebehu týždňa pozrieť tento zaujímavý film po druhý raz. Bolo to potrebné na to, aby som docenil brilantné dialógy, skvelé herecké výkony a lepšie sa zorientoval v časovej súslednosti jednotlivých scén. Na prvé pozretie mi to pripadalo ako výsledok polcesty medzi laboratóriom na výskum párových vzťahov a divadelnou hrou. Na divadelné hry je však Mike Nichols naslovovzatým odborníkom. Z hercov vyzneli najplastickejšie Clive Owen a Natalie Portman, nestrácal sa ani Jude Law. Len Julia Roberts už nemá čo ponúknuť a k hviezdnej trojke sa nepripojila výkonom, iba zašlou slávou. Tento zvláštny film uvádzaný i ukončený zaujímavým záberom a pod kožu idúcou hudbou neponúka výrazný príbeh, disproporciované postavy, ani hotové riešenia. Je príťažlivý a súčasne znepokojujúci. Aj preto mi druhé pozretie nepripadalo zbytočné. ()

nash.

Drama o lásce zraňované nejen sobectvím a zradou, ale také pravdou používanou jako zbraň či dokonce mučící nástroj, rozehrané mezi čtyčmi postavami z nichž ani jedna není čistokrevně kladná, je až nepříjemně působivé, a to nejen díky výtečnému scénáři, plnému skvělých i když občas mírně divadelních dialogů, ale také vynikajícím hereckým výkonům. Mezi těmi jasně dominuje výkon Julie Robertsové, která přirozeným podáním učinila z Anny skutečnou živou bytost, na rozdíl od Owena, Lawa a občas i Portmanové, na nichž je možná až příliš vidět, že své postavy sice dobře, ale přesto hrají a občas poněkud přehrávají. ()

Slarque

Bohužel mi film přišel stejně chladný jako jiná adaptace divadelní hry pro dva páry herců točící se kolem bezcitné hry s láskou a sexem: Podoba věcí. Jak jinak si vysvětlit, že po celé řadě vypjatých scén si z celého filmu vybavuji pouze jeden erotický chat. Uznávám, že je Mike Nichols dobrý režisér (ale dávám přednost jiným jeho filmům, např. jeho úžasnému debutu pro jiné dva páry herců) a herecké kvarteto je parádní, ale za srdce mě to nevzalo. Nejlepší z herců je jednoznačně Clive Owen, v závěsu je vyrovnaná dvojice Jude Law a Natalie Portman a nakonec trochu slabší (ale ne tak, aby to vadilo) Julia Roberts. ()

Arsenal83 odpad!

Keď si začali chlapíci písať na nete, jeden z nich progresívne tváriaci sa na ženu, o tom, ako chce, aby všetky jeho otvory chce maž vyplnené, šesť čurákov v ústach, semeno všade po tvári, nuž to som sa zháčil, či scenár nepísal rovno Rocco Siffredi alebo markýz de Sade. Ale nie, ono to mala byť romantická komédia. Raz za čas oplzlý vtip sa dá, ale niekoľko minút počúvať porno žvásty, nuž proti gustu žiaden dišputát, ale mne The Closer sa týmto vzdialilo až kdesi do stoky. ()

Chrustyn

Skvělý rozbor milostného čtyřúhelníku s výbornými herci. Je vidět, že pokud dostane režisér k ruce skvělé herce nepotřebuje více. ()

klerik

Profesionálne... Skvelé herectvo aj réžia. Nezvyčajná mrazivosť. Komorná konverzačka založená na minimalizme a sústredenosti. Silný zážitok... aj keď trochu (asi zámerne) chladný a vulgárny... ()

marhoul

Toto komorní- původně divadelní- drama, hodnotím maximálním počtem hvězdiček. Tok času vnímám jen z dialogů, z proměn interiérů nebo účesů či z "odkrývání" charakterů hlavních postav. Pokřivená je každá, no Jude Law se mi ekloval nejvíce. Atmosféra snímku, vyrovnané výkony všech čtyř herců, hudba, geniální scénář i napětí a zvědavost, kterou ve mě film prvně vyvolal... dokonalé! A neztrácí na své kvalitě ani při opakovaných projekcích. Postavit vedle sebe C. Owen, J. Roberts, J. Law a N. Portman...? Vynikající tah, pane režisére! ()

lola3121

Začíná to jako komedie, bavila jsem se výbornými dialogy, zejména pak chatovou seznamkou Dana a Larryho, která neměla chybu. Pak se humor pomalu vytrácel a už to bylo "jako ze života". On chce ji, ona nechce jeho, ale onoho, který ovšem chce zase zase tu druhou, aby posléze zjistil, že lepší bude přece jenom ta první, protože ta druhá ho podvádí s tím prvním. Z celé čtveřice je nejvýraznější Natalie Portman, myslím, že pánové ocení zejména scénu z nočního klubu. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols