Žít a nechat zemřít

• Velká Británie Live and Let Die (více)
Ukázka z filmu

Na Jamese Bonda je i černá magie krátká. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Krátce za sebou jsou během výkonu služby zabiti tři agenti britské tajné služby: jeden během jednání OSN, další v New Orleansu a poslední na karibském ostrově San Monique. Agent 007 James Bond se proto vydá do New Yorku a spojí se s věrným kolegou ze CIA Felixem Leiterem. Brzy však padne do pasti harlemského drogového mafiána, jenž si říká Mr. Big a jenž má k ruce několik všeho schopných zabijáků. Bondovi se podaří utéct a přes New Orleans vypátrat hlavního podezřelého: tím není nikdo jiný než premiér republiky San Monique Kananga. On a Mr. Big jsou ve skutečnosti jedna a tatáž osoba, která má velmi odvážný zločinný plán: na ostrově řídí velkovýrobu heroinu, kterým hodlá zaplavit světový drogový trh. Proti Jamesi Bondovi má soukromou armádu, temná kouzla vúdú a krásnou pannu Solitaire s věšteckými schopnostmi... Film Žít a zemřít znamenal začátek bondovské kariéry pro třetího představitele agenta 007 Rogera Moorea, který se v postavě Jamese Bonda objevil celkem sedmkrát. „Výbušná" titulní píseň Paula a Lindy McCartneyových byla nominována na Oscara. (Česká televize)

-rooney-

Tak pro mě si 007 zpravil reputaci, po docela nezdařilém "V tajné službě jejího veličenstva".Roger Moore mě trochu postavou a svými připomínkami připomíná Pierce Brosnana. Mile mě překvapila Jane Seymour kterou jsem znal jen ze seriálu Doktorka Quinnová,a musím říct že ji to tam docela seklo.Pro mě docela zdařila bondovka jen mě je líto že už delší dobu se v Bondovkách neukazuje Bondcar Aston-Martin DB5 na kterého je krásný pohled za každé situace ´=). ()

lawrennce

Dost slabá bondovka.Roger Moore není špatný,ale ani nijak moc dobrý.Filmu chybí napětí,akce je tu jen málo a když tak je průměrná.Ženy nejsou nijak kouzelné a výprava taky nějak zaostává.Závěrečná akce se v celku povedla,ale čekat na ní za to snad ani nestojí. ()

Pepa21

My name is Moore, ... Roger Moore! Nejdéle sloužící herec začal svoji dráhu u Bonda zde, ve svém pravděpodobně nejlepšímu filmu. Podmanivá scéna proplétaná melodií z úvodních titulků. Paul McCarthney za ní získal nominaci na cenu Akademie. Je těžké porovnávat a proto nebudeme porovnávat. Vtipný, úlisný Bond, krásná, leč lehce naivní Solitare, divoký a nespoutaný padouch Kananga! Ve filmu se objevuje Felix Leiter, který Bonda tahá z průšvihů v Americe. A nakonec hračky, hodinky, pistole, honičky, napětí! Skoky přes krokodýly, jízda na člunech a voodoo souboj na konci. Záporákův hlavní pobočník Tee Hee je neustále dobře naladěn, jakby ne, když má zabíjet obrovským železným klepetem! Pusťte si to! ()

billcarson

Roger Moore jako nový James Bond. S jeho výkony jsem osobně velice spokojen. Není to sice Connery, ale i Moore má své přednosti a kouzlo - chladnokrevný, sarkastický, mazaný elegán . Příběh působí velice kompaktně, ale několik scén navíc je opravdu vychytaných. Boj - tedy lávka z krokodýlů, jízda se starým britským " dvouposchoďákem " taky nemá chybu. Honička s čluny k tomu vynikající šerif J. W. Pepper je nezapomenutelný - tady měl někdo dostat Oskara. J. W. to je nějaký tajný agent za Anglie. A na čí je straně ??!?? Fucking Woodoo magic není k zahození a padouši se povedli taky nadstandartně. Kananga a jeho černé gorily do filmu zapadly. No a k Jane Seymourové - to je opravdu kus, jedna z nejpůvabnějších Bondgirl historie. Parádní jízda, film plný hlášek a vtipu, celek kazí trošku slabší rozjezd a infantilní konec. 4 a půl. ()

JR54

Pro mě jedna z nejslabších bondovek, Moore zde byl ještě celkem vážný, což mu spíše škodí, protože všem se stejně vybaví hlavně jeho bonmoty, které jsou mnohdy ostřejší než výstřely z Walthera:-). ()

balstar007

Oněco lepší bondovka než Diamanty jsou věčné. Ale stejně skoro vše bych hodnotil na stejno. Je tu sice pár nějakých nových vychytávek ale stejně pořád nic nového. 70%. První 3 hvězdičky jsou za výbornou hereckou práci u Rogera Mooreo, který úspěšně zahrál fajnového agenta 007. Poslední hvězdička je za nové vychytávky. ()

Tomoso18

Roger Moore ako nový predstaviteľ Bonda priniesol do tejto série trochu humornejšie situácie, čo možno len kvitovať. Osobne ho považujem za najlepšieho Bonda... Daj nás zaviedol do sveta voodooo, čo určite zaujme a nedovolí odtrhnúť zrak od plátna. Jedinú malú chybičku by som videl v tom, že záverečný boj je trochu odfláknutý. Ale to je viac ako vynahradené skvelou naháňačkou na člnoch... ()

Ekdahl

Tady se povedl jen ten titulní song (Sir Paul byl projednou ve formě) a jedna dvě scény, např. ta s krokodýli. Jinak nuda: voodoo nuda, Moore nuda, zápletka nuda, záporný hrdina nuda. Hraje ten páprda Moore vůbec, nebo co tam dělá? Český dabing už je jen rána z milosti. To mimochodem platí o všech starých bondovkách - herci točící socialistické srágory si odskočili dabovat Bonda a dopadlo to tak, jak muselo, fiaskem. ()

PORTER44

Další Bondovka,další akce,další zábava.Tentokrát s drogami,voodoo a magií.R.Moore převzal roli Bonda velmi dobře,do cesty se mu nepletou jenom padouchové ale i neposlušný zvířátka hadi,krokodýli a žraloci. ()

Blind307

...táto prvotina RM v roli JB je pre mňa dosť nuda (ako Thunderball)a teda za **....príbeh nehodný Bonda, to skôr ako x-tý diel kadejakej kriminálky...a tentoraz inteligentnejšia (a aj celkom pekná) B-girl a pár (asi 2 :D) bonmotov to nezachránilo od nudy...vždy, keď sa Jane Seymour objavila čakal som že sa odrazu objaví aj Sally :D... ()

topol999

Tak se přiznám, že jsem tenhle film viděl včera poprvé a řeknu vám, že mi to vůbec nevadí. Bond v prostředí Voodoo, to je snad jenom blbej vtip, ne?? Docela málo akce, trapné postavy a nudná zápletka. Do prdele, překousnu dost, ale kouzla a vymejvání mozků fakt ne!! Jednu hvězdu dám za Kojaka v černým a druhou za Moora. BLBOST!!!!!!! HRŮZA A DĚS!!!!! Za co vlastně ty 2*????!!! ----- Po druhém zhlédnutí musím svůj komentář výrazně přehodnotit- nevím, co se se mnou za tu dobu stalo, ale prostě a jednoduše: pocity po druhém zhlédnutí byly skvělé a opravdu nevím, jak jsem mohl původně bodovat jen 2 *. Pravdou, ale zůstává, že hlavní dívka Solitaire je velmi chabá a jak dobře zahrála dr. Quinovou tak tohle byl v její podání propadák! To z koho jsem měl smíšené pocity byl sheriff Peper, který měl sice dobré hlášky ale na druhou stranu dabing Knopa byl nesmyslně slaďácký, ale snad jako omluvu za tak nízké minulé hodnocení, body neztrhnu, to co mě na druhý pokus naopak potěšilo byl hl. padouch Kananga v podání Y. Kotta a Aleše Procházky v českém znění. Za dabing ještě stojí za to zmínit Rogera Moora Vladimíra Brabce a Petra Svobodu v úloze Felixe Leitera. Nyní už tedy poctivé 4*. A omlouvám se. :) ()

cien

Roger Moore jako bond je sice elegantní, ale zatím nudný, ty jeho forky na me nepůsobí, za zmínku stoji začátek, zaverecna bitka ve vlaku a pěkná mladá doktorka Quinová, nahánějící šerif byl uplne na střelu, od connerovek bondovky klesly na skoro komedii a to je spatne, no uvidime co dal.. ()

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto