VerenaLord

Nelogické, bez jakékoliv návaznosti na fyzikální a chemické jevy odehrávající se uvnitř planety. Nereálné, nemožné, prostě postavené na hlavu. Na druhou stranu, patří mezi ty lepší katastrofické filmy, jednodušeji řečeno - dá se na to podívat a dokonce ne jen jednou. ()

Kingjiri

Už pohled na distributorskej popisek a obal DVD dává tušit, že nepůjde o žádnej majstrštyk, natož blockbuster. Je ale férový říct, že to neni taková blbost, jak by se mohlo zdát. Na efekty se dá koukat (jen katastrofa v Itálii se moc vizuálně nepovedla) a herci nejsou vůbec špatný, předevšim Eckhart to dost táhnul (což ale asi nikoho nepřekvapí). Příběh je sice děravej jak cednik, ale i když je snímek dlouhej dvě hodiny, žádný výraznější hluchý místa, u kterejch bych se "kousal" nudou, jsem nezaznamenal. Celkově bych Jádro popsal jako "luxusní televizní film" se všim, co k tomu patří. Pobavil jsem se, ale znovu vidět nemusim, tři silnější hvězdy. ()

Kostexx

Při sexu se na to dívá dobře. Je to vlastně takový manuál, ve kterém vám raketa ve tvaru penisu ukazuje, jak proniknout k jádru, kde to pak pořádně roztočíte. ()

PEZ

Toto bol dosť vtipný film. :) Je otázne, ako by som ho vnímal v roku 2003, ale dnes to bolo už len "milé". Samozrejme ak odignorujeme všetky tie "vedecké" nezmysly, čo sa v ňom zjavili. :) Potešil ma casting, bolo fajn vidieť v takejto kravine toľko známych tvári. Každopadne ja som za pobavil - aj na hlúposti, aj na scenári, aj na niektorých scénkach. Ale inak ako komédiu sa to brať nedá. :) ()

mirror

Nebola tam jedina scena, ktoru som uz niekde nevidel, ten film ma nicim neprekvapil a ani nepobavil a bolo to fadne zrezirovane nejakym noName remeselnikom, nic mi z toho filmu nezostalo v pamati. ()

Zombo

Nápady, jak zničit naši matičku Zemi a zároveň zabránit zabití všech lidí (včetně a hlavně Američanů), pomalu docházejí. Nelze mluvit o přehnané originalitě, ale po všech těch asteroidech je tu zas něco nového a relativně jiného, i když využití jaderných zbraní a postupné odškrtávání členů posádky zůstává. Pak jen zbývá přidat podivínského hackera, vzpupného skorozáporňáka, ženskou balící hlavního hrdinu, zničení jednoho evropského města (pozor, ale odneslo to i San Francisco, wow!), hrdinská obětování se vší srdcervoucí a slzy ždímající parádou, a několik hrozeb selhání celé mise, kdyby to někomu náhodou nepřišlo podesáté povědomé. Vše je samozřejmě doplněno efekty držící se současného standartu, které na filmech tohoto typu oceňuji asi nejvíce, jelikož zápletky a dialogy se na rozdíl od nich nemění. Zkrátka tu máme lehce nadprůměrnou katastrofickou limonádu, která nemusí každého nudit, ale zase ani ohromit. ()

MilesTeg

Zemi chrání elektromagnetický štít, který odstiňuje sluneční vítr a jiné nebezpečné částice z kosmu. Tento štít je vytvářen neustálou rotací jádra Země, má svůj severní a jižní magnetický pól, podle nichž se orientují různí živočichové při migraci a nebo lidé pomocí kompasu. Ovšem jednou za čas se jádro přestane točit a magnetické póly Země se vymění, což znamená, že povrch Země je vystaven slunečnímu větru. To trvá pár let; a během té doby vymře nebo zmutuje většina života na Zemi. K dnešnímu dni máme už sto tisíc let zpoždění. /---------/ Toto je reálný základ amerického filmu Jádro, který se podobá filmu Armageddon víc, než je zdrávo. Ostatně tomu se nikdo nemůže divit, protože scénář pracuje se stejným příběhem celosvětové přírodní katastrofy a je úplně jedno, zda jde o asteroid, ozónovou díru, globální zemětřesení nebo přepólování elektromagnetického štítu. Ingredience jsou jasně dané - katastrofa, nebezpečný plán na její odvrácení, nedostatek času, odhodlaný tým hrdinů, nejlepší technologie. K tomu přidejte osobní antipatie mezi některými členy posádky a tajné vládní projekty a máte hotový koktejl. Je nádherně barevný, oslňující a voňavý (vizuálně a trikově je film výborný), ale je vyroben z tuzemáku, zelené, fernetu a griotky (tudíž předražený) a může se stát, že z něj budete mít kocovinu hned po vypití. Takže doporučuju se na něj dívat, ale rozhodně neochutnávat - čili nepřemýšlet. Obzvlášť ne o fyzice. /--------/ Některé scény z filmu mi připomněly různé jiné filmy nebo příběhy - např. Hitchcockovy Ptáky, Clarkovu Třetí vesmírnou odyseu a samozřejmě Armageddon ve všech podobách. Děj obsahuje spoustu humoru, bohužel většinou nechtěného, ale tím víc se budete smát. Velmi hollywoodské je obsazení posádky - hrdinka, hrdina, černoch-vynálezce, hochštapler, Francouz a velitel. Každému je jasné, z jakého konce bude posádky ubývat, je to tak obvyklé, až je to nuda. Hlavní hrdinka pilotka Beck - Hilary Swank je velmi krásná, ale (stále) vypadá jako reklama na anorexii a nemohla by projít fyzickými testy ani k nočním hlídačům parkoviště, natož do NASA. Dojde na hrdinské řeči, na sebeobětování, strach, losování a jiné oblíbené kratochvíle. Velící a monitorovací středisko bude fandit, bát se, intrikovat, pomáhat a slzet - mimochodem nikdy mi nepřipadalo logické, když se některá úmrtí přejdou jen tak a jiná se obrečí bez toho, aby ti plačící měli nějaký bližší vztah k někomu z nich. Nakonec se dostaneme až k očekávanému happyendu. /------/ Tak a teď si myslíte, že jsem všechno prozradil a že na to ani chodit nemusíte - chyba lávky! Už třeba kvůli poučení pro začínající hackery: „Kterak si počínati, když na dveře buší softwarová policie.“ to stojí za to. ()

Odpadlik odpad!

Neuvěřitelná pitomost, spíš než ubohá napodobenina (jak tu bylo párkrát napsáno) Armaggedonu a Drtivého dopadu to připomíná nějakou nepodařenou verneovku. Co jiného si myslet o ději, kde nesourodá skupinka podnikne cestu k jádru zemskému, přičemž ve speciální lodi "proplouvají" pod zemí stejně snadno jako ponorka v moři. Je mi líto sympatických herců jako Eckhart, Swanková a Lindo, že v takové snůšce nesmyslů museli hrát ... ()

LordMysti

Ale ano, béčko jak vyšité, ale relativně příjemně natočené bez nějakých totálně hluchých míst. Příjemná a nenáročná podívaná. ()

Teleri

Nic jsem si od tohoto středoproudého katastrofického scifiakčňáku nesliboval, ale druhá polovina mě fakt bavila. Bavily mě i charaktery jednotlivých postav. Děj byl sice jedno velké klišé se vším všudy, co k filmům tohoto typu patří, nicméně dobrá zábava na televizní víkendový večer. ()

Allan odpad!

Další z báječných velkofilmů, bez kterého by byla světová kinematografie jednoznačně chudší. ()

Wencek

Celkem zajímavý nápad se zastavením jádra země a s docela zajímavými herci. Až na to výsledné provedení. Docela nudný film s nic moc atmosférou a se samými hrdiny na palubě jakéhosi stroje zavrtávajícího se do země. A s tak trapným koncem. To i ten Armageddon má lepší děj a trochu spád. ()

artuš

Pěkný katastrofický film. Místy mi připomínal Armagedon a jiné katastofické filmy, ale jinak docela ušel. ()

fandalehy

V porovnání s jinými scifáky je to podprůměr. Nicméně jsem rád, že se Hollywood rozhodl vydat také do nitra Země a vynechal tak alespoň na chvíli cesty do vesmíru, do vesmíru, do vesmíru. Ikdyž chápu, že Vesmír jako takový, je daleko přitažlivější destinace, ve které se scénáristi a dramaturgové mouhou vyřádit daleko lépe. ()

zberatel

Vcelku originalne ponata tema zemskeho magnetizmu ktory si nenecha do svojho chodu len tak kecat, no ked tak musime niest nasledky. Film plny priemernych a sem-tam slabsich efektov ovplyva dobrym scenarom s kopou vtipnych scenok a slusnym obsadenim a na svoju dlzku vobec nenudi. Edit po 11rokoch - ako človek starne, menia sa aj jeho názory a pohľad na vec, a toto sa stalo guilty pleasure 🤷😉 ()

waska

Soubor neskutečných hovadin a pitomostí, co naprosto nedávaly smysl. Na druhou stranu jsem se docela dobře "bavil". Alespoň, že herecké obsazení bylo sympatické.. ()