Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiální text distributora)

Martin741

Zlo mezi nami je perfektny film od rezisera Mikaela Hafstroma. Film je o studentskom zivote na jednej skandinavskej strednej skole, kde sa okrem medziludskych vztahov riesia aj spolocenske a moralne principy. Sympaticke herecke osadenstvo sa postara o zaujimavy a inspirativny zazitok. K tomu Ondskan obsahuje sice tvrde a drsne sceny, ale hrdinske, zatial co taka estonska Zkazena Mladez ma okrem tvrdych scen aj dostatok hlucheho miesta a prazdnych dialogov. 95 % ()

johny89

Jeden z nejlepších severských filmů, co jsem viděl. Dal by se tematicky zařadit mezi německý film Die Welle a estonský Klass. ()

Aljak

Ako môže byť v niekom toľko zla a krutosti? Celé to bolo až choré ako sa niektorí vždy potrebujú nadraďovať a ponižovať ostatných, len preto, že predtým si šikanou prechádzali oni sami. A tento kolobeh pretrvával, až do dňa kým sa na prahu školy nezjavil rebelant Erik, ktorý zrútil všetky pravidlá. Inak postava Erika mi tak trochu pripomínala Juhaniho z Tummien perhosten koti (Domov šedých motýľov). Akurát, že v tomto prípade sa príbeh a vzťahy skôr zhoršovali a nie zmierňovali. Aj tak mi na celom tom príbehu prišlo najviac nechutná akurát tá tolerancia zla, a že každý bol akoby sám za seba, a pritom ako team by sa dokázali postaviť na odpor. A nedá mi nespomenúť krásnu Marju (Linda Zilliacus) - tá bola vo filme hotový anjel, aj keď škoda, že práve ona bola z tých, čo mlčali a všetkému sa len prizerali. Inak, to zakončenie bolo celkom schopné, som sa trochu obával, či to nevyústi do nejakej absurdnosti, ale našťastie sa tak nestalo. ()

Rocky88

Atmosféra a hlavní představitel jsou opravdu brilantní, snímek ani na sekundu nenudí. Ačkoliv je ve filmu explicitní násilí, jen o násilí Zlo opravdu není. Je to vlastně o hledání míru :). Jediné, co mi na filmu vadilo, byla těžká uvěřitelnost systému, který na škole běžel. To jsem nemohl tolerovat ani při vypnutí mozku. ()

shyster

Tohle není rozhodně film o šikaně a rozhodně ani o Zlu mezi námi. Tenhle film má k tomu blízko jako vietnamské trika Adihash k originálním trikům Adidas. Příběh začíná zajímavě. Mladý Erik je prostě problémový a rád vše řeší pomocí svých pěstí. Proto, když ho vyhodí ze školy a matka s nevlastním otcem (etudy nevlastního otce a Erika, který ho trestá řemenem mi přišli dost trapný a směšný - hlavně nevím proč tam měli být, to jako měli ospravedlňovat Erikovo chování - a konečné vyřešení těchto etud to mu přidalo jen pomyslnou korunu) ho pošlou na internátní školu jako poslední možnost o nápravu, těšil jsem se, jaký problémy tam bude dělat dál. Jenže ejhle. Nejenže se z nepochopitelných důvodů zatvrdí, že teď bude sekat latinu, ale když mu dají za spolubydlící tlustého intelektuála, prostě takové krásný pokušení, on ho nezačne mlátit, ale dokonce se z nich stanou nejlepší přátelé. Pche. No a pak je tu školní řád, který vede necharizmatický a hlavně (tohle, že má být to Zlo?) ustrašený "mazák" a který v podstatě, za mlčenlivého souhlasu profesorů, ospravedlňuje jakékoliv náznaky šikany ze strany starších. Vždyť něco podobného je v každé druhé americké teenagerské komedii z vysoké školy, kde se podobné věci dějí jako vstupní rituály do různých Alf a Omeg. Když se tedy Erik na konce filmu postaví tomuhle "zlu" (koule, co si schoval na začátku, zde konečně najde), je *ale to bych asi spoileroval*, proto jednou větou: Konec je vzat z úplně jiného filmu a k předešlému se nehodí. ()

MrPierc

Problémový kluk, který se dostane na lepší školu, kde musí sekat dobrotu. Musí čelit šikaně vyšších ročníků, ale nehodlá se zlomit jako jeho spolužáci. Síla vůle ale někdy nestačí, protože trýznitelé jsou mazaní. Mix psychologického i fyzického tlaku vůči jednomu člověku. Je to moc umírněné, vyvrcholení skryté - jakoby to bylo určeno jen pro televizní vysílání. Klass (2007) je intenzivnější. ()

bourec

Režisér Hafstrom natočil doma film ,ten tady má 80%,aby pak točil v Americe,a hned sou jeho filmy horší.To je kravina.jFilm Zlo mezi námi neni špatnej,ale prostě tomu chybí ta postopná gradace,to směřování k naprostý destrukci,k masakru.Já prostě tohle většinou v evropskejch filmech postrádám,ta komornost je úplně ubíjející.A chtěl bych jen vědět,jestli po tom nesáhne nějakej hollywoodskej drsan,a neudělá z toho pořádnou krvavou jízdu.60%. ()

Sinn

Trochu zmatená z tý rychlý proměny hlavního hrdiny z šikanujícího "zlouna" v ochránce slabých a tvrdohlavýho mezka, co se prostě ponížit nenechá. Jinak skvělý kousek. ()

joker.george

Během chvíle se dozvíte vše potřebné o charakterech a zjistíte, že všechno není takové, jak se na první pohled jeví. Pak vás už příběh svou uzemněností a výpovědí vtáhne hlouběji a prožíváte skutečný a nerovný boj za spravedlnost, přežití a hrdost, který dokonce zastiňuje sílu přátelství, tak i lásku. To mu ale kolena nepodráží a budete si nadále přát, aby Erik vydržel a všechny trýznitele přemohl... ()

ad

Drsný, silný, vnitřně složitý a ve výsledku fascinující film, nad kterým je nutno velmi přemýšlet, rozebírat a každou chvíli se ptát a domýšlet si věci. Film, který vás v tomto ohledu nenechá ani na chvíli vydechnout. Nejde zase tak moc o emoce, jde o to vidět a pochopit. Navíc film nedává žádné odpovědi zadarmo, vše zde má dvě strany... Prostě brilantní !!!! Mmch, srovnávat s estonským Klass je zbytečné a nemá to smysl. Jedná se o dva naprosto odlišné filmy, jak formou, tak tím, skrze co chtějí na diváka působit. Oba svoje cíle plní dokonale. ()

Kity162

Snad mohu dát 5 hvězd. Celý film jsem měla otevřenou pusu a žasla, ani chvíli mě nenudil. "Krásný" zážitek i přesto, že mi tam pár věcí nezapadá (například přehnaná tolerance profesorů). ()

DruidKarel

1108. hodnocený film: Už jsem několik severských filmů viděl, ale tenhle byl jednoznačně ten nejlepší. S jakou syrovostí, brutalitou a zároveň odpovědností k divákovi, nám autoři tohoto snímku předkládají celý příběh, je zkrátka neuvěřitelné. Film je skutečně brutální a surový, ale zároveň velmi dojemný a jasně chtěl ukázat odvahu mladého muže, který se vzbouřil proti režimu, který byl až totalitní na střední škole, kterou navštěvoval. Hodně reálná podívaná, kterou by měl vidět každý, který kdy někoho tyranizoval a nevěděl, jak se jeho oběti cítí. Jasných 5* tenhle film ode mě má, protože jsem byl navíc přímo unešen hereckými výkony. 5* ()

annihilation

Na první pohled se může Erikův přestup na internátní školu zdát jako úleva – jeho otčím ho fyzicky týrá a jeho matka tomu nečinně přihlíží, ovšem nová škola je opravdové Zlo. Ponižování a šikana v něm ale stejně nedokážou zlomit jeho zatvrzení postavit se řádu tolerujícímu násilí. Jak proti němu ale bojovat, když je to tak beznadějné? Nechápu, proč se lidé pořád nechávají zahlcovat stupidními americkými filmy a nepodívají se radši na něco takového – na něco, kde není potřeba známých herců, kýčů, zvláštních efektů a od začátku předvídatelných konců, když mohou zhlédnout film, který si celou dobu pohrává s tokem jejich emocí takovým způsobem, že všechno prožívají zároveň s hlavním hrdinou a přejí mu, ať vytrvá proti vší té agresi. Nebo tak jsem to alespoň cítila já. K tomu všemu musím dodat, že mě velmi příjemně překvapily herecký výkony, a to i herců ve vedlejších rolích, nejvíce ale samozřejmě charismatický představitel Erika, který bravurně zahrál i ty nejmrazivější scény. ()

1frida2

Z toho filmu jsem dost rozhozená, surovost v nejdrsnější podobě. Jenže je to skvěle natočený snímek, hlavní hrdina to výborně vyřešil, všechny je dostal. Tím se dostáváme k otázce, jak by chudák dopadl, kdyby nebyl až tak chytrej. Hrůza pomyslet! Opravdu jsem si až téměř do konce myslela, že to nedopadne dobře, ale překvapení bylo osvobozující. ()

laik_60

A potom, že prečo severská kinematografia tak oslovuje mnohých divákov a má toľko priaznivcov. Veľmi silný film, veľmi slušne hercami zahraný. Príbeh sa snaží predstaviť spočiatku "zlého" chlapca Erika, ale OMYL. Zlo je len vôkol neho, stretáva sa s ním v podstate denno denne v podobe despotického otčina v rodine, až po šikanujúcich spolužiakov a bezcitno ľahostajných a niekedy zbabelých profesorov. To ako to napokon celé dopadlo , je ukázané vo filme zlo vôkol vlastne spevnilo charakter Erika natoľko, až sa mu dokázal vzoprieť. Áno, Emma a Hemingway majú pravdu, zlomenina je po zraste silnejšia - odolnejšia. :) ()

dubinak

Tento film mi doporučoval přítel a dlouho trval na tom, ať se na něj určitě podívám. Je pravda, že je tento snímek pro velmi široké publikum, protože zaujme svým vizuálem, příběhem a emocemi. Myslíte si, že Erik je pěknej parchant, ale za minutu budete stát na jeho straně a soucitně mu držet palce. Jak tady zmiňoval POMO, není vůbec řečeno, do jaké doby je příběh zasazen, a tak nelze posoudit, zda by bylo teoreticky možné, že by učitelé na tamní škole nezabránili tomu neodpustitelnému násilí, které páchá studentská rada na mladších studentech. Podle mě je nemožné, že by tohle procházelo na škole, ať už je jakákoliv, bez trestu. Ale nejsem vševědoucí, takže to nebudu pitvat. Håfström vyobrazuje v tomto filmu hlavně emocionální prostředky jako je hluboké přátelství, láska, nenávist a díky výborným hercům se divákovi velmi rychle podaří vcucnout se do děje. Je to prostě film ze života, ovšem z takového, který by nechtěl nikdo žít. Výborná filmařina, ale jak říkám, pro mě v některých ohledech trošku absurdní. ()

Cheeter

„Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali.“ Edmund Burke. Nerad bych vyzradil cokoliv, co je v tomto filmu, ale podle mě nutné ho vidět. Že existovala nerovnost v minulosti se asi ví. Někdy by si člověk měl připomenout, že byla i na místech, kde by ji asi hned nečekal. Příběh je to sice smyšlený, ale psychologicky velmi dobře zpracovaný, je krásně vidět, co se začne dít, když se jedinec vzepře systému. ()

C0r0ner

Po Zkažené mládeži jsem prostě musel vidět něco "lepšího", tedy z žebříčku, na stejně téma. Tak nadšený jako u Estonců jsem sice nebyl, ale přesto to byla hodně drsná podívaná, kterou jsem musel také pár chvil rozdýchávat. Taktéž mě překvapilo, kolik se po válce ve Švédsku udrželo fašounů a jak moc dobře jim to procházelo. 90% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz