Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiální text distributora)

kusper

Sice jsem nedávno zaslechl jednoho renovovaného tvůrce, že "Na uvěřitelnost filmů sere." Ale pro mě je to pořád jedna z veličin. Nejsem odborník na Švédsko, ale nevěřím, že by se něco podobného mohlo odehrávat v tak civilizované zemi jako je Švédsko po 2. světové válce (za plné podpory učitelského sboru). Navíc "nedodržení listovního tajemství" na konci mě docela dorazilo. Vraždit a mrzačit se lidi můžou, ale schovávat si dopisy asi ne. Jinak něco ve stylu Dějin násilý a pěkně natočený. ()

Andre3000

CHvílemi trochu syrové emoce, ale jinak prvotřídní náhled na nesmyslnosti a nespravedlnosti, které se prostě někdy v životě dějí. Erik k tomu měl svůj přístup, který by zvolil málokdo, ale v tom tkví orginalita filmu. Příběh, herci, prostřed, všechno super, k dokonalosti chyběl už jen krůček. ()

sulimo

Asi žádné filmové postavě jsem tolik nefandila, a dost možná u žádného filmu jsem si tolik nevychutnávala pomstu jako v tomhle počinu. Výborný film, výborně obsazený a odehrávající se v prostředí, kde zákony státu zdánlivě neplatí pro všechny, a kde praktiky z doby minulé determinují vaše postavení v dané společnosti, která je pod vedením psychopatických spolužáků, kde se iracionalita vyplatí. Nesmírně tíživá záležitost, která ani na minutu nenudí. ()

zette

Film, kteremu jsem neveril temer nic. Nejprve mladik bezcitne zmlati nejakeho protivnika, je vyhozen ze skoly, aby se pak z nej na nove skole stal poctivy student, ktery pomaha druhym a jeho jedinym cilem je v klidu dostudovat. Ve filmu se vyskytuje spousta dementnich ucitelu, v cele s reditelem. Personal v kantyne je jako sbor jeptisek, na ktere si nikdo nedovoli zaflirtovat, protoze se to PRY nesmi ( narozdil od sikany pred ocima profesoru ). Uz vidim, jak se 18-ti lety kluk necha rakoskou mlatit od nevlastniho otce ( zvlast takovy bijec ). Po cigarete zere jehlici, aby nebyl citit... Pokud si clovek nad tim vsim lame hlavu, hodnoceni nemuze dopadnout dobre. Pokud se od toho odprostime, ziskame celkem slusne natoceny film pro nenarocneho divaka. Hodnoceni na CSFD me ale desi, kdyz vzpomenu, kolik jen svedskych filmu uvizlo pred branou TOP 200. ()

magnolia

tyhle filmy o svobodě zbožňuju - trochu mi to připadalo jako společnost mrtvých básníků ve skandinávském provedení. takže jsem z toho byla víc zoufalá, víc naštvaná (na společnost, klasicky) a taky to víc bolelo. ()

Pajky3

Existuje mnoho způsobů jak udělat ze života peklo, ale ten který je tady znázorněn mi sednul. Internátní škola par excellance, vůbec bych se nedivil, kdyby něco podobného opravdu existovalo. Hlavní hrdina je sympaťák (měl by utéct do Holywoodu, protože mě bavil), takže neni težký mu fandit, ale já jsem si pořád řikal, tak už něco udělej, vybouchni. Osobně bych buď skončil o scenu dřív, nebo bych tu poslední dal před jeho poslední rozhovor s nevlastnim tátou a skončil bych zavírajícíma se dveřma pokoje. A jinak se mi strašně líbilo, jak jim krásně před bitkou řekl co se bude dít a pak to splnil. Sice konec nevyvolá extrémní emoce, jako by se stalo v případě nějaké velké tragédie, ale přesto je to vynikající film. Pro mě osobně tak 90% ()

fars

Vedle Class, coz je taky film o sikane, vypada Ondoksan tak trochu jako pohadka... at uz tim prostredim (skola kde se film odehrava vypada fakt jak skola kouzel v Bradavicich :-), neohrozenosti a kuraznosti hlavniho hrdiny, tak samotnym zaverem.. ale abych tu nespoileroval... Zatimco v podobnych jinych filmech je cilem sikany nejaky slabsi jedinec, tady vidime jak se parchanti na plno pusti do sakra silneho (jak fyzicky tak i psychicky) a odolneho typka. Nejdriv se zda ze potopit ho se nikomu asi jen tak nepovede, ale jak se ve filmu rika, je mnoho zpusobu jak udelat cloveku ze zivota peklo, takze i nas hrdina dostane solidni kapky. Dosti povedeny film a vcelku prijemnych 85%. ()

Davosh

Stejně jako Klass film z TOP200 zabívající se šikanou, stejně jako Klass film natočen v Evropě. A ikdyž je Ondskan natočen o něco lépe nemůžu dát více jak 3*. Opět sem totiž sledoval hrozně nereálný pohled na šikanu mládeže. Copak je opravdu možné, aby se v internátní střední škole, kde se navíc za výuku platí hodně peněz, stávalo, aby jeden z chlapců dostal 15 ran do obličeje a celý pedagogický sbor by na to nijak nereagoval? Opravdu by tam někdo z těch žáků zůstal a platil těžký prachy za to, aby co chvíli byl šikanován. Když se už se někdo snaží o realistické zobrazení šikany, měl by zapřemýšlet nad tím hlavním a to je uvěřitelnost. Herec do hlavní role byl sice vybrán perfektně, ale i přesto těžký zklamání a jeden z největších hypeů tady na CSFD. ()

dr.fish

Drama jak má být, všechno co jsem čekal bylo nakonec jinak, nevšední styl vyprávění, který mne velmi bavil. Jsem fanouškem...jen tak dál...85% ()

campix

Tady se neubráním srovnání švédského Zla mezi námi s belgickým Benem X a také estonskou Klass a musím uznat, že švédský pokus o zobrazení šikany mi připadal takový více filmový a více strohý, ale zase mě dokázal příběhově strhnout a dokoukal jsem na jeden zátah. Oba dva další zmíněné konkurenční snímky mě ale dokázali více zasáhnout, především díky koncům ze kterých jsem si sedl naprosto na zadek. Absence nějakého zajímavějšího konce, to je jediná větší výtka k Zlu mezi námi. ()

KajusaK

Naprosto krásný,dojemný film. Ani bych se nedivila, kdyby celý podle skutečnosti.Andreas Wilson zahrál svoji roli perfektně. Příběh byl krásně zpracován, nenatahovaný, dojemný, napínavý. Konec Perfect!! :)) 4* ()

Fancipal

Hlavní hrdina je kvůli svým násilným sklonům vyloučen ze školy a následně poslán svou apatickou matkou a tyranským nevlastním otcem do internátní školy. Silný příběh o tom, zda je lepší plout s proudem nebo proti němu. Existuje něco jako morální integrita? Ve světě, který se dělí na tyto dvě skupiny lidí, bezpochyby ano. ()

arnybossy

Dalsie bravurne dielo z kôlničky severanov, pri ktorom budete mat nervy nasponovene po celu dobu. Erik Ponti je konfliktny ziak, bitkar, ktory strieda skoly ako ponozky, az kym ho rodicia neposlu do internatnej skoly daleko od domova, s nadejou v lepsiu buducnost. Nanestastie, na skole panuje silna drezura a caste telesne tresty su tam na dennom poriadku. Dokaze nas hlavny hrdina vzdorovat nasiliu, ponizeniu aby ochranil svoju cest, alebo porusi pravidla a riskuje svoju buducnost? ()

majo25

Ako vidno, aj Švédi vedia natočiť kravinu. Absolútne nevieryhodne natočené, také umelé a strojené. Vsadenie do 50. rokov je málo realistické, obsadenie nevhodné. Ale najväčšou chybou sú logické nezmysly a konania postáv. Vymenovať ich by zaplnilo veľa priestoru. Sonda do praktík internátnej školy plnej šikany v tej najnerealistickejšej forme, akú som kedy videl. ()

kosta73

Na film jsem se velmi těšil, čekal jsem něco mimořádného a tak se mi dostalo mírného zklamání, neboť se nemohu zbavit dojmu, že jsem to už všechno někde (někdy) viděl. Přesto ale hodnotím plným počtem, neboť je to silný, skvěle udělaný film s vynikajícími hereckými výkony všech zůčastněných. ()

Radiq

Tak tohle je film, kterej si zaslouží pozornost. Nedivil bych se, kdyby američani brzo udělali remake. Gustaf Skarsgård s jeho vzhledem fašistického velitele, Andreas Wilson v roli utlačovaného studenta vzdorujícího systému i ostatní postavy jsou věrohodné a skvěle zahrané a švédský jazyk a lokality dělají příběh ještě zajímavější a opravdovější. Po filmu ve mě zůstal dojem, to je jedno jakej, ale hlavní je, že zůstal a nevypařil se jako v 95% případů. ()

Slavníkovec

Zlo. Erik nastupuje na jednu ze švédských internátních škol. Do jisté míry je to pro něj ulehčení, doma se na něm jeho otec dopouštěl týrání. On sám má problémy s chováním. Studenti z vyšších tříd však zde vytváří teror. Násilí. Erik se snaží bojovat za určitou spravedlnost. Je to zbytečné. Jak házet hrách o zeď. Netrvá to dlouho a hlavní postava se dostává do tak složité situace, že není cesta zpět. Naštěstí ho podporují někteří učitelé včetně jeho nejlepšího kamaráda. Peklo, ráj a očistec. Tož smysl celého filmu. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz