Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiální text distributora)

Chipešek

Hluboký film... a to víc, než se vám bezprostředně po zhlédnutí může zdát. Antihrdinu, který je zpočátku velmi nesympatický, začínáte chápat postupně. Jeho sklony k násilí jsou způsobené šikanou v rodině, ta pokračuje i na internátní škole kontrolované studenty, kde se každý musí rozhodnout, zda se podřídí anebo vzepře. Erik volí vzpouru. Cynický ředitel jen přihlíží diktátorskému režimu na škole a Erik začíná chápat, že jeho vzpoura ztrpčuje život i všem jeho blízkým. Až na samém konci si uvědomuje, že všechno vlastně vzal za špatný konec. 90% ()

punk_zero

Skvelá dráma z prostredia internátnej školy, kde hlavný hrdina Erik bojoval nielen za školskou lavicou, ale aj medzi staršími spolužiakmi ktorí mu toho nedarovali veľa. Každodennú zlosť ventiloval na svojej záľube - plávaní, v ktorej bol najlepší. Našiel si tam kamaráta, s ktorým si dobre rozumel. Okrem kamarátstva sa tu zrodila aj láska, ktorú pociťoval ku dievčine z personálu školy. Nakoniec to bola ona, ktorá ho najviac zranila. ()

barrahir

Celkem nechápu tak vysoké hodnocení, nepřijde mi to jako ničím výjimečný film, navíc krajně nereálný. Asi ani dabing tomu nepřidal. 50%. ()

JM87

V životě spousty lidí sou neplechy, který nejdou úplně srovnat... někdy nás frustrujou, někdy potápí ještě hloubš... tady vidíte krásnou a pozitivní ukázku toho, jak se to dá přežít... jak se dá dostat přes všechny možný překážky, který Vám to komplikujou tak, jako si většina z nás nedokáže ani představit... jasně... je to fikce, ale je to tak silný, že to tomu hlavnímu hrdinovi věříte, fandíte mu, vidíte se v tom a každá rána a vzdor Vám připomíná možná i něco z Vašeho života... stejně jako pád... Je to opravdu nádhernej film a nezaslouží si míň než 5 hvězdiček... + Andreas Wilson jako hlavní protagonista hraje naprosto perfektně, je to chlap, kterým byste chtěli být a celkově tomu filmu dává polovinu úspěchu... totální heterosexualita... ()

Illy

Jeden z nejlepších filmů o šikaně, elitářství a nadřazenosti. Erikovi držet palce musí snad každý. A chuť nakopat do hovnovodu všechny ty hajzly je nezmněrná.... ()

Bukk

K zamyšlení. Být seniorem na soukromé škole znamená být na nejvyšším možném stupni, kdy už si v podstatě můžete dovolit cokoli. Náhánět strach ostatním zelenáčům, rozkazovat jim a ponižovat - to je na denním pořádku. Bohužel někdy ani přátelé vám nemůžou pomoci. Ředitel zastává názor, že studenti by si to měli vyřizovat mezi sebou a dokud nevypadáte na umření nebo vás nějaký fracek z vyšší pozice neudá, protože jste jednoduše na obtíž a "komplikovaní", tak je mu veškeré dění dost tak jedno. Jo mít někoho, kdo vám kryje záda za každé situace - opět něco, co je těžké pohledat a to ještě na internátu. Erik je postava mající rodinu rozpadlou, máma místo, aby s klukem pořádně promluvila a nebo se ho pro jednou zastala, tak si jede to svoje na klavír a slepě nechává osud syna v náručí menšího šílence. Je to vážně skvělý kousek ten Ondskan, herecky ždímající z aktéru to nejlepší, scénaristicky zdatně zvládnuto a psychologie hrdinů kvalitní. ()

kubyno

Našlo by se několik nedotažeností a podivností - kdy se příběh odehrává a jestli je vůbec možný, aby se něco podobného dělo v reálu. Nicméně je to brutální, čistá a nádherná, neokoukaná, severská, filmařina - jedinečný a silný zážitek. ()

Martyr

Istá podobnosť s Once upon a time in highschool tam určite je. Zlý otec, odchádzajúca priateľka, zmiznutý priateľ atď.Tento film je však európsky a čistý ako krištáľ. Asi som násilník ale mne tam však chábalo viac oprávnenej pomsty, ktorú by si zaslúžil :) Nestačím sa čudovať aká silná je ľudská prechcanosť a čo všetko môže niekorým jedincom robiť život krajším. Hodnotím filmy na základe citového dopadu na mňa a preto si myslím, že je chyba nedoplnenie viacerých dobrých hudobných motívov ako bol ten klavírový, ktoré by určite spravili film ešte silnejším. 85% ()

jarvis

jako film příjemné, ale jinak je to jen další variace na téma "litujte hajzla". to samé jako Norton v AHX. konečně mu někdo dá co pro to, a najednou se bije za spravedlnost a za slabší? ale prosim vás ()

Kesiak

Nenápadný film o závažných veciach podaných spôsobom, ktorý zvyšoval môj adrenalín dosť vysoko. Chýbalo mi podstatnejšie vysvetlenie premeny zmýšľania hlavného aktéra, inak veľmi pamätný film. ()

Elgin

Neodopieratelne je toto silny pribeh, no dalo sa ist este dalej. Kedze to bolo natocene podla romanu chcelo to povestny este jeden krocik ku dokonalosti Kazdopadne tvorcovia odviedli poctivy kus prace a my mame moznost zhliadnut opat jeden ludsky film a nezlomnej vole. Vsimol som si, ze tu hodne spolukomentatorov hodnoti snimok Klass so snimkom Zlo. Pribehy maju spolocne mnohe no hlavne sikanu na skole a i mimo nej. Akokolvek to zrovnavam tak mi proste Klass vychadza o nieco lepsie nez Zlo. Sikanu som si zazil na vlastnom tele a naprosto si viem predstavit cim prechadzali tyto spoluziaci. Dalsia vec, ktora zavazila bola ta, ze pribeh Klass je natoceny podla skutocnej udalosti a Zlo je iba fikcia. Rezultat teda je Zlo 80% a Klass 85%. ()

grerar

Dost drsně podaný obrázek šikany. Nevadí mi tolik nejasné zasazení do určitého období. Možná právě naopak, protože šikana je taky nadčasová. "Vadí" mi spíš až moc vysoký věk studentů - teda ne že bychom nikdy neslyšeli o šikaně na vojně, že jo... Některé reakce mi přišly spíš dětské - Jenže chápu, že s dětmi by toto točit buď nešlo, anebo ne takhle. Pro mne velice silné 4*. ()

Darth Vader

Vzepřít se i přes všechno co se kolem děje se nese tímto filmem. Od prvních minut je znatelné, že toto není "americké" pojetí filmu nýbrž krásný evropský snímek o šikaně na klukovské škole. Nejsem filmový kritik takže hodnotím filmy spíš dojmy tak jako by to mělo dělat 90% uživatelů a nehrát si na něco víc. Film se mi totiž hrozně líbil a nechci v něm nutně hledat chyby, protože s každou tou chybou se stává odlišný a originální oproti ostatním. Herci mi nijak nevadili a představitelka Marie mě doslova okouzlila! Láska ve filmu je s nádechem a nikterak strhující, no, ale mě se líbila a myslím, že stojí za to vidět tento film o překonání sebe sama a strachu z prohry. ()

jandula00

Existují filmy, u kterých po deseti minutách víte, že se bude jednat o něco výjimečného. Ondskan mě uchvátil nejen skvěle vystavěnou zápletkou připomínající boj s větrnými mlýny, svou surovostí a přímočarostí, ale také prostředím internátní chlapecké školy, které mě prostě baví. Geniálně na mě působil výkon hlavního záporáka Gustafa Skarsgårda, jehož výraz tváře byl všeříkající a nenáviděla jsem ho od prvního okamžiku. Ondskan je jen dalším potvrzením toho, že filmaři na severu umí a ačkoli jejich filmy nepřekypují zbytečnými a nákladnými efekty, dokáží se divákovi zavrtat hodně hluboko pod kůži. ()

adriane9

Po dlouhé době jsem zase hltala film slovo od slova,čin od činu.. Příběh Erika je naprosto silný a emoční výbuch, který mě od první minuty bavil a hral si s mýma emocema na maximum.. A nejhorší na všem je to, že jste o tolik mladší a přitom dospějete víc než váš školní ředitel. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz