Jednou při lovu zabloudil král Štěpán v lese, a tak zaklepal na vrata tajemné tvrze. Žily zde dvě nevlastní sestry Anička a Katka s matkou čarodějnicí. Král se okamžitě do Aničky zamiloval a domluvil se s ní, že přijede za ním na zámek, aby spolu oslavili svatbu. Jenže macecha by raději na jejím místě viděla svou vlastní dceru Kateřinu. Aniččinu tvář tedy promění v ovčí. Sestry se ale mají velmi rády a Katka Aničku neopustí. Spolu odcházejí do světa, až dojdou do královského paláce. A jen vzájemnou láskou, odvahou a svou nezištnou pomocí macešinu kletbu zlomí... V pohádce podle předlohy Jana Vladislava hrají L. Rybová, K. Jelínková, J. Čenský, J. Brejchová, M. Stránský a další. Píseň královny víl zpívá V. Špinarová. (Česká televize)

duklak2

Vůbec by mě nenapadlo, že jsem tuto pohádku ještě nehodnotil. A to už tu otravuju dvacet měsíců:-) Pohádku si pamatuji velmi matně, dodnes ale nemohu zapomenout na tu ovčí masku, která mě asi bude děsit do konce mého života. Z hlediska hodnocení se tato pohádka řadí do lepšího průměru. ()

Richie666

Lindě to tady sluší a ta maska je hodně deprimující, tak proč ne... Jenom škoda, že jsem jako malej ještě nehulil, pak by to určitě bylo ještě vtipnější.. :))) ()

Una111

Překrásná pohádka, moje nejmilejší! Mohu ji vidět stále znovu a vůbec nechápu, co mají všichni s tou ovčí maskou. Naše děti ji viděly nesčetněkrát a nikdy z toho žádnou újmu neměly. Po všech stránek je tahle pohádka naprosto bezchybná: Vynikající scénář, skvělé herecké výkony, hlavně pana Čenského a Lindy Rybové, ale i všech ostatních, takže casting velmi šťastný, poetická výprava, hudba - ne, nic nemohu vytknout! A hlavní téma? Síla lásky, láska a věrnost sesterská - to jsou obecné hodnoty stále platné! ()

blackrain

Zvláštní pohádka. Lískové oříšky jsou asi velmi oblíbené pohádkové atributy, protože s nimi filmaři hodně pracují. I tady mají oříšky nezastupitelnou roli. Linda Rybová si s Kristinou Jelínkovou měla prohodit role, protože Kristina byla mnohem sympatičtější a nepůsobila jako ledová královna. Navíc Linda Rybová chvilkami vypadala jako, že jí je všechno úplně jedno. Ovčí maska byla povedená. Maskéři odvědli velmi dobrou práci. Písňový text: Zdeňka Lorencová, zpěv: Věra Špinarová a já si pořád říkala, že je mi ten hlas tak povědomý. Špinarka má hlas naprosto nezaměnitelný a dost charakteristický. ()

topi

Slušnej bizár. Jak ovčí maska Aničky, tak draci, kteří by se hodili do ultra béčkových hororů. Největší bizár ze všech je ovšem Jan Čenský a jeho otřesné herectví. Hvezdičku navíc za Janu Brejchovou v roli macechy. ()

kajas

Tahle pohádka mě v dětství minula, takže jsem konečně viděla tu hrůzu, ze které moji vrstevníci nespali :). Pro menší děti je rozhodně nevhodná, řadila bych ji k temnějším pohádkám, které točil například pan Ráža, bez humoru, se strašidelnou hudbou. Proklamovaná ovčí maska je skoro přes čáru, některé dialogy nechtěně úsměvné, ale bavila mě Brejchové záporná role a sympatická byla taky postava Aniččiny sestry. Na časté reprízy to ale nevidím. ()

rakovnik

Neskutečně nesympatická ovčí maska mě odrazuje se kdykoli na tuto pohádku dívat. Jakmile vídím holku s ořechy v programu, mizím či přepínám. ()

cariada

Za Lindu dávám dva ,ale jinak to je vše. Jan Čenský je děsný působí stále hrozně namyšleně. Pohádka je taková ponurá nezáživná. ()

wampilenka

Z téhle pohádky si pamatuji ovčí hlavu a tekutinu kapající do poháru. V dětství mě svou strašidelností fascinovala. Děti nemusí nutně bavit pouze přiblblá roztomilost. ()

Nach

Nevím proč, ale tahle pohádka mi přišla více odpudivá, než přitažlivá. Jediné plus vidím v jejím nadprůměrném soundtracku. Tedy spíše jedné skladbě. 50% ()

forsythia

Poučení? Když si vás chce vzít někdo, koho vidíte poprvé v životě, a chce si vás rovnou někam odvést, jděte s ním. Jinak se z vás stane ovce. ()

mr.filo

Nejděsivější pohádka mého dětství. To totiž není pohádka ale horror! Na ovčí hlavu ani mrtvého koně nezapomenu! ()

otík

Určitě ta z lepších celovečerních novodobých pohádek, která však místy trpí jednak trhanou a pomalou kamerou, schází vypilovat některé drobnosti (např. proč na konci čarodějnici spálí draci, když zabíjejí pouze lidi). Možná je to i zbytečně dlouhé, no ale budiž. Lepší průměr. Film byl natočen na zámcích Hrádek u Nechanic, Valdštejn a v interiérech hradů Kost, Sloup a Helfenburk. Hudba: Jaromír Vogel ()

sir-dave

Linda Rybová je zde hezká jako nikdy, alespoň prvních 15 minut, než ji vyčarují tu hroznou masku. Na děti to musí působit asi dost hororově. Trochu přeromantikováno, jednoduchý milý příběh. Jinak mám ale rád více exteriérové pohádky. ()