Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech, v roce 1812, jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neuvěřitelná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež. O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta městečka Vigau. Naneštěstí je novým velitelem místní policie jmenován inspektor Javert, který zná Valjeana z galejí. Starostovi se daří skrývat svou pravou totožnost, ale podezíravý policista vymyslí rafinovaný plán jak z něj vynutit doznání. Mezitím se bývalý trestanec, nyní vážený muž s velkým srdcem, ujímá nemocné ženy Fantiny a na smrtelné posteli jí slíbuje, že se postará o její dcerku Cosette, která otročí v hostinci mazaného lotříka Thernadiera. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi nepodařilo na poslední chvíli uprchnout. S malou Cosette pak nachází úkryt s pařížském klášteře. Osudy Javerta a Valjeana se ale ještě jednou osudově protnou během krvavé pařížské revoluce roku 1832 (oficiální text distributora)

jouzy

Asi nejlepší zpracování tohoto díla, herci, dabing, hudba. No prostě krása která mě přes 2 hodiny držela u obrazovky. ()

buchannon

Dokonalý film, zčásti zásluhou předlohy Victora Huga, zčásti díky vynikajícím hereckým výkonům. Nedokážu si představit, že bych za krádež chleba strávil 20 let na galejích. Ještěže žijeme v době, kdy máme sociální jistoty. ()

Tomas_PO

Filmových a muzikálových adaptácii Bedárov je veľké množstvo, a zrejme som mal šťastie že som ako prvú zhliadol práve túto. Liam Neeson, ktorý stvárnil hlavnú postavu Jeana Valjeana, mi nepasuje takmer do žiadného filmu, no táto postava mu sadla ako ušitá. Výborný bol taktiež jeho filmový náprotivok Geoffrey Rush. Skvele sa podarilo vykresliť temnú, až stredoveko temnú atmosféru začiatku 19 storočia, ako aj náznaky postupného vývoja a zlepšovania hospodársko-spoločenskej situácie Paríža prvej polovice 19. storočia. Vyše dve hodiny zbehli rýchlo, a prekvapivo nevadil ani vyše 20 rokov starý dátum vydania filmu. ()

Scaevola

Velmi pohledné převedení knižní předlohy na plátno staví především na drobných lidských emocích a - zajisté částečně kvůli rozpočtu - upozaďuje velkolepé davové scény, pročež bych skoro řekl, že scéna počátku povstání točená na Hradě patří k těm nejslabším. Vůbec to ale nevadí, protože po herecké stránce si není nač stěžovat a G. Rush i L. Neeson nemají ve filmu právem konkurenci. Jednotlivé příběhové linky se navíc mohou pyšnit potřebnou pointou i hloubkou tak, aby chytily diváka za srdce přesně v tom pravém momentu. Příliš jsem od tohoto zpracování vyjma českých exteriérů nečekal, ale mohu říci, že zklamán jsem rozhodně nebyl. ()

Hopsik

Těšil jsem se na tuhle adaptaci, protože to byla prví, kterou jsem viděl po přečteni knihy. Jak to tak bývá, kniha je lepší. Nicméně mě čekalo obrovské sklamaní. Celý film je spíše trailer na knihu i s překroucenými fakty. Je jasné, že do dvou hodin se nedá nacpat 1400 stran od Huga, nicméně by se tam vešlo několik scén, podtrhávající přeměnu hlavního hrdiny a jeho mnohem bídnější osud, než jak byl zobrazen zde. 2 až 3 hvězdy, spíše 3 ať nekoušu. ()

nervana

Na tomto filmu jsem byl ještě jako školák s naší třídou někde v roce 1999 a moc se mi líbil. Výborné byly především výkony herců, díky nímž jsem si celý film neskutečně užíval, jako bych byl jeho součástí. Určitě stojí za to ho shlédnout. ()

Tomulka

Mé první filmové zpracování dané látky a musím říci, že velmi povedené. Není třeba si nic nalhávat, velmi povedené hlavně díky hereckým výkonům hlavních postav, které není třeba nijak více komentovat. ()

Augustyn

Solidně zvládnutá adaptace Hugova opusu, lehce líznutá „ponuřejší atmoškou“. Děj se drží pouze hlavní linky osudu Jeana Valjeana a v rámci hesla „tady méně a tam více“ ji upravuje k obrazu svému. Celé nám to pěkně svižně odsýpá až do závěrečného rozuzlení. Prostě pěkná podívaná, ale pozor, nic víc. ()

le poulet

Působivá klasika s nevinně vyhlížejícím Neesonem, protivně puritánským Rushem a neočekávaně skvělou Thurman. Světlo do tmy vnese hezounká Danes a chlapecký kukuč Mathesonův. Vezmeme-li v potaz fakt, že se to drží knihy jen v minimálních mezích, ba dokonce je tu vybájeno i jakési městečko, které kolem toho Hugova městečka ani neprojelo, že se tu Thenardierovi jenom mihnou a v dabingu jsou ještě navíc špatně vyslovení, že tu není ani náznak nějaké Eponiny, musíme i tak uznat, že jde o extrémně zdařilou adaptaci, která neurazí ani milovníky syrové klasiky. Zanechá stopu a ačkoliv někdo třeba není ani schopen představit si Neesona jako galejníka, po shlédnutí tohohle schopen bude. ()

krijka

Obyčejný a ničím nevynikající hollywoodský přepis evropské klasiky. Děj je bohužel redukován a ztratila se v něm spousta dějových linií. Osobně postrádám větší prostor věnovaný rozkošně záporné postavě krčmáře Thenadiéra, Gavroche se filmem jen mihne a je zde zcela zbytečný a naopak postava Umy Thurman má prostor zbytečně veliký. Vlastně něčím se ten film vymyká a to je Geoffrey Rush. Tenhle chlap by zahrál skvěle snad i kredenc. ()

Lucerok

Nejlepší verze, jakou jsem, zatím, viděla (a že jich nebylo zrovna málo). Liam Neelson s Geoffrey Rushem nezklamali a hráli opět úžasně! ()

Antonymi

Dvěma slovy - výborní herci. Liam Neeson a Geeffrey Rush spolu předvádějí herecký duet, na který se výborně dívá a i když jste příběh viděli už asi stokrát a víte přesně, co se tam stane, i tak budete strnule zírat až do konce. ()

house336

První polovina filmu dobrá, podle knižní předlohy, náběh na 5*. Jenže druhá polovina filmu se silně zamerikanizovala. Stala se z toho hloupá telenovela, ve které se jen tak mimochodem bojovalo. Celá revoluce shrnuta do pěti minut v příšerně sestříhaných blocích, kde najednou ten co před chvíli ležel na jednom konci, už zase stojí na druhém, protože vlastně nám uplynul další den během těch dvouminutových prostřihů. Úplné vynechání podstatných postav, přidání detailů, které vlastně nic neřeknou, jen je amíci přidali na truc, protože v původní verzi nebyly. Nicméně za ten závěr, výkon Geoffreyho Rushe a celkovou krásnou hudbu končím na 3*. Oprava na 2* - a to po dočtení knihy. Ten film stál vážně za hovno. ()

Pythonator

Největším kladem filmu je jeho obsazení. Liam Neeson, Uma Thurman a Claire Danes jsou ve svých rolích příjemní a Geoffrey Rush je nepříjemný přesně tak jak má být. ()

StanGoodspeed

Za zmínku stojí především Pražský hrad ořezaný o sv. Víta a místo něj s katedrálou Notre dame :-D :-D jinak hezky provedené s výbornými hereckými výkony, jen ořezání o dějovou linku, kdy Marius musí splatit dluh tomu vydřiduškému hospodskému a jde tak po Jeanu Valjeanovi a pak z toho má guláš v hlavě mi tam chybí. ()