Petr je architekt a má přítelkyni, kterou ale u sebe moc nechce. Ona s ním naopak hodlá počít dítě. Pepa Dohnal je poslanec, je už roky ženatý a jeho život ovládá stereotyp. Oba se znají ze školy a jsou v obchodním kontaktu s mafiánem jménem Bach. A oba dorazí na večírek, který pořádá. Když druhý den společně odjíždějí, naberou stopařku Lenku, které došel benzin. V lese ji znásilní a Lenka upadne do bezvědomí...  Když se probere, tvrdí, že si nic nepamatuje, a nechá se odvézt domů. Pozve muže dál a uspí je. Lenka je veterinářka – násilníky vykastruje, nechá je jejich osudu a odjíždí ke kamarádce Anně, která o Dohnalovi a Bachovi píše článek. Petr a Pepa najdou svoje varlata v misce na stole... (TV Prima)

marek86

Vynikající komedie, miluji na ní dvě scény. Kdy David Vávra zjistí, co to dobrého snědl z lednice a kdy Miroslav Donutil říká to svoje: "Já to tam nemám, no já to tam nemám." Jedna z těch lepších českých komediíí. Moje hodnocení 7/10. ()

vygamba

Celkem úsměvná černá komedie u které jsem se chvílema popadal za břicho. Ovšem jen do té doby, než se objevil David Vávra, potom jsem se popadal za hlavu. Proti Davidu Vávrovy nic nemám, když byl průvodcem po Šumných městech a také jako vypravěč mě dokázal zaujmout, ale prostě s jeho přehráváním se do filmu nehodí... ()

PedroPo

Film jako takový není dobrý, ale scéna, kdy se Donutil s Hanákem snažili najít to, co už pár hodin leží v lednici a představovalo jejich mužství, mě v kině totálně dostala a vážně jsem cítil tam dole pár minut velmi nepříjemné pocity. Ale ta domnělá bolest v rozkroku hvězdičku nepřidá :) ()

Streamline

Film točiaci sa okolo neukojených sexuálnych pudov, zrady, nevery. Hanáka s Donutilom mi bolo až ľúto, síce si trest za znásilnenie od mladej veterinárky zaslúžili, ale prísť o svoju mužskú pýchu by nechcel určite nikto. Už len keď som videl ako chodili po "zákroku", nebolo to nič príjemné ani pre mňa, au hehe. Znásilnenie, Kastračná scéna a scéna s panvicou sú nezabudnuteľné. Každopádne Věra Chytilová natočila slušnú tragikomédiu. Úroveň Chytilovej skvostu "Dědictví aneb kurvahošigutntag"(http://www.csfd.cz/film/1524-dedictvi-aneb-kurvahosigutntag/) samozrejme nedosahuje! 60% ()

Mngwa

Věra Chytilová řízla do živého (ha ha ha) soudě podle hodnocení a všechny ty megahyperodborné komentáře o nízké kvalitě, špatném zpracování, atd, atd .. mi připadají trochu uhozené a zcela se netýkající pointy filmu. Asi to tabu pořád ještě funguje. Možná do toho měla paní režisérka dát víc vepřů a natočit to černobíle, místní pseudointelektuálové by byli nadšeni a házeli by hvězdy jak utržení ze řetězu. Já osobně fandím každému, kdo zkouší točit filmy jinak, než je u nás obvyklé a určitá kontroverze nikdy není na škodu. Tady to bylo dost hardcore, ale kupodivu jsem se i docela zasmála oproti původnímu očekávání vzhledem k tématice a konec mě rozesmutnil. Navíc je snímek imho kvalitní a velmi dobře koukatelný, i když silně schizofrenní - smát se nebo brečet? ()

Theker

80% Exploitation od českej suprafeministky Chytilovej, ktoré sprvu ako komédia vás môžno chytí, možno nie (Donutil) no neskôr sa preleje (v dnešných gorilích dňoch) do politickej drámy aj o tom, akú cenu má pre spoločnosť jedna znásilnená žena. ()

ppospisil

Zmatená léta české kinematografie.Drama s komediálními prvky, které je jen pro otrlé jedince.Jak jsem však naznačil v první větě, nálepku dobrého filmu si některými scénami, které jsou jen výkřiky do tmy, určitě nezaslouží.Také zcela nechápu kameru, to bylo jako úmyslné, na "zdramatičtění" filmu?Ach jo...45% ()

Nocturno culto

To co předvedl Hanák s Donutilem se musí vidět, nejsou to jejich nejlepší role ale obuli se do toho a především scéna se znásilněním je nezapomenutelná, k tomu okamžiky procitnutí po "zákroku" dotyčné .. ()

winstonik

Ľahko sa z Věry mohla stať nepriateľka mužov, keďže natočila mnoho filmov, v ktorých jasne preukázala, že chlapom vôbec nerozumie. Priznajme jej však zásluhu aspoň v tom, že to nevzdáva a točí o nich slabé filmy ďalej. ()

PaRi odpad!

Od tohoto filmu jsem Věru Chytilovou přestal sledovat jako režisérku hraného filmu. V dokumentu je stále dobrá. ()

lenzi

Traja hlavní predstavitelia hrajú ešte ako tak, ale ostatní predvádzajú príšerné herectvo a po tragikomickom začiatku je to aj príšerná nuda. ()

coinneach

Ten film balancuje na hranici skvělé komedie a přihlouplé oplzlosti, ale díky umu paní Chytilové, hereckému talentu pana Donutila a silné první půlce se pomyslná střelka přesune na stranu nevšedního komediálního zážitku. ()

Rodin

...žiši, paní režisérko, tohle snad už opravdu nelze. Takovou komunální satiru bych čekal v příslušné době od pana Schulhofa (tohle bylo snad tak na úrovni "Já to tedy beru, šéfe"). Hrozných 32 %. ()

Tiiso

Přes silný námět a dobrou myšlenku příběhu, se paní Chytilové nepovedl snímek nejlépe. K největšímu kamenu úrazu patří ta skutečnost, že se žánr dramatu míchá se žánrem komedie takřka amatérsky, nebo přinejmenším neuměle. Na jedné straně situace kolem znásilněné veterinářky, která představuje rovinu dramatickou, na druhé pak situace kolem násilníků, kteří (obzvláště postava poslance) nedokáží rovinu komediální, rozvinout natolik aby celý film působil příjemně tzv. tragikomicky. Je mě jasné, že na znásilnění ženy není nic komického, ale pokud se tvůrci pustili na takovýto led vyprávění, měli by mít jasnou představu, jak má vypadat. Samotné následné rozvíjení příběhu si musí divák posoudit každý sám. Pro mě byla silná rozvíjející se dějová linka veterinářky. U ostatních postav mě sled událostí spíše nudil a nezajímal. A to přes to, že se dějové linie všech zúčastněných, několikrát v postupujícím ději znovu kříží. Herecké výkony jsou klasicky česky vlažné, to znamená, že ve všech rolích, kromě Stivínové, by se dalo hodně přidat, co se projevu týče. Taktéž ztvárnění technické, nenabízí nic zajímavého. Ačkoliv se o to kameraman v první čtvrtině, rádoby neotřelými pohledy do krajiny, snažil. Dvě hvězdičky za námět a myšlenku. ()

DadysGirl

po shlédnutí toho filmu jsem rozhodnutá, že už si ho nikdy nepustím znovu... Zůstává ve mě pouze dojem - nechutné... ()

markyzgero

Všichni víme, že Chytilová vystudovala dokumentaristiku, ale nemusí nám to pořád dokazovat tim, že i profesionální herci hrajou jak neherci a neherci hrajou jak herci z mateřský. Nečestnou výjimkou je Stivínová, která přehrává tak,že si zaslouží titul národní umělkyně ()

popos

V tomto případě bych to bral jako komedii jen do jisté míry. Co se mi na filmu líbilo nejvíc,bylo asi to,že jsem byl stále víc a víc překvapený,nikdy jsem nevěděl,co přijde dál. Tento film však pokládám za jeden z horších snímků od paní Chytilové. ()