Úspěšný film Jana Hřebejka plný tragikomických příběhů a osudových setkání, přátelství, smíření i odpuštění... Komedie, která vás rozpláče, drama, které vás rozesměje – zní v podtitulu úspěšného snímku renomovaného dua HřebejkJarchovský. Každý se někdy někam před něčím snaží uprchnout a právě tento film je působivým osobním průvodcem ve světě uprchlíků v nás i kolem nás, zažívajících nejen své každodenní starosti, ale obávajících se někdy víc sami sebe, než okolního světa. Ve skvělých hereckých výkonech vede film diváka přes nejednu humornou situaci k hlubšímu zamyšlení nad vkladem každého z nás do tohoto světa... (Česká televize)

groman

Ze zajímavého nápadu dostat do rodiny sparťanského fanouška černé dítě se vyklubala tahle fraška kterou nezachránil ani super výkon Jaroslava Duška. ()

Biopler

Film dneška sledujúci vzájomné vzťahy v rodine, no nielen v nej. Hřebejk vytlačil z hercov maximum, pani Vášáryová podala šesťhviezdičkový výkon. Skončilo to síce obyčajne, bez nejakého premysleného záveru, avšak skončilo to svojsky. ()

DAPDO

Hřebejkova výborná tragikomedie. Zasmějete se, určitě zamyslíte. Zasloužený Český lev. Překvapuje jedině nízké hodnocení tady. ()

bararich8

Co to vidím, český film na který se dá koukat? Super, sice to není moc optimistické a veselé, ale ony příběhy stojí za to. Herci hrají co mají a dočkáme se i spousty hlášek. Lepší 3*. ()

Ozzy2

V době, kdy jsem film viděl nebyl svět zahlcen migranty z nejrůznějších prdelí světa a spíš jsem to bral jako komedii.Dnes vidím, že jsem se na to díval špatnýma očima.Ono to bylo nastavené zrcadlo nám všem, co jsme proti těm ubohým chudáčkům j a jsme označováni za neonacisty, rasisty a xenofoby. Hvězdami to hodnotit nebudu, protože ten film je jen o pár scénkách s Macháčkem a Duškem, nebo Liškou a Danielem.Jinak Hřebejku, nastěhuj si nějaké kukačky domů a neper to do lidí, kteří o to nestojí. ()

tranquill

"Lenin běhá po třídě a zvrací židličky..." Jasné rasistické téma v Hřebejkově filmu, který dost dobře neví jestli být komedií nebo dramatem. Přitom každá část sama o sobě je na kvalitní úrovni. Ale protože i herecké výkony jsou výborné a užil jsem si i dostatek hlášek, tak dávám hvězdu navrch. "A jak to chutnalo? .. Jako kuře v KFC." ()

HawkeyP

Hřebejkův první skutečně "vážný" film. Pelíšky a Pupendo měli spíše optimistické vyznění, tohle je někdy čistá deprese a beznaděj. Rozhodně nečekejte komedii, protože "komediálních" scén tu tak moc není. ()

Carreen

Moc nechápu, co zamýšlel Hřebejk natočit, ale trocha melodramatu s rádobyvtipnými scénkami z pražského podsvětí a světa sparťanských fanoušků + něco málo prvoplánových scének týkajících se rasismu, mi nepřijde jako dobrá kombinace. Rozhodně ne v případě, kdy je tam tak patrná ta šílená beznaděj, jak to všechno poskládat dohromady. ()

Solly

Hřebejk stále přitvrzuje od melamncholických pelíšků už se dostal až k poměrně drsnému "nastavování zrcadla". Myslím, že jedná o skvělý film a po pupendu mi přijde, že zase Hřebejkova hvězda stoupá. I když propad byl spíše symbolický. ()

depp

Nevim jestli žiju v jiném světě než pan Hřebejk, ale v tom mém se tolik nekrade a všude nejsou jen malí "čecháčci". Po prvním shlédnutí bych dal pět hvězdiček, protože je to natočeno opravdu dobře, ale na druhé shlédnutí už jsou vidět některé moc klišovité scény, jako třeba černoušek běhající po australské pláži s českým dresem. ()

Sosak

Se Hřebejkem to opravdu jde od deseti k pěti...nebo spíš tak možná ke třem. Po perlách jako Pupendo, Pelíšky a Musíme si pomáhat je Horem pádem jako rána pěstí do břicha. Filmy z dnešní současné doby nebudou pro režiséra to pravé. Fakt trefa vedle - nebavilo to, nebylo to niíjak zajímavě natočený a herci nepředváděli nijak zvlášť peprné výkony (až na minimum vyjímek). No a ty vložený komentáře vypravěčky...to snad byla chyba filmu, ne? ()

Arequipa

První část filmu komedie, druhá drama - vtipné, ale přitom smutné. U mě je to za ****, už kvůli tomu, že jsem od tohoto filmu nečekal tolik a pak byl mile překvapen. P.S. rozhodně si pusťte bonusy. Člen ochranky zapojený nechtěně do natáčení nemá chybu.:-) ()

dessa

Výborný hlášky, Dušek s Macháčkem jedou ve velkém stylu, ("Co to do prdele je? Jsi snad zbouchnul nějakou kofolu?" "Míla je sice z Balkánu, ale je bílá jako tvaroh a ty jseš sice tak trochu negroid, ale jseš bílej, tak co je do prdele tohle?" "Gullit!") dobře sekunduje Pavel Liška se svým čorkařským kumpánem ("My známe svý zpíčený práva!" "A citróóóón!")... Emília Vášáryová a její: "Antonín Vejvara, nomen omen" a "stařecký vrtoch", Tříska s káráním Lenina ("Lenine, kde máš domácí úkol?") jsou rovněž k nezaplacení. Jediným slabým článkem filmu je toporná Ingrid Timková. Díky Horem pádem alespoň vím, čím se živí panda velká.... "pandou malou." "Panda, vole, velká, vole, se, vole, živí, vole, bambusem, ne vole?" Jenom mě tak napadá, když je to v Austrálii tak super a bez rasismu, proč tam vznikaly filmy jako třeba Romper Stomper? ()

waska

Pro mě docela zklamání, nechápu jak to mohlo vyhrát lva za nejlepší český film. Možná lepší vážně nebyl a pak běda nám. Macháček je výborný, stejně jako ostatní herci, ale ani ti nezachrání nijaký děj. A ten konec? Proč proboha se konec odehrává v Austrálii?? Dvakrát jsem se od srdce zasmál, ale to bylo tak vše. Dokonce jsem uvažoval o 2* ()

MilesTeg

Takové malé české Pulp Fiction, nejen drsnější tématikou, ale i propojeností všech postav. Ačkoliv se mi jednotlivé scény hodně líbily a vlastně i všechny samostatné linie, dohromady to u mne nefungovalo jako sourodý film, ale spíš rozsekaná mozaika. Nejlepší výkon Nataša Burger (a mimochodem proč Emília Vášaryová dostala Lva za hlavní roli, když to byla role vedlejší nechápu) a nejméně realistická scéna, kdy Ingrid Timková napřed pochopí česko-romskou realitu a pustí se do Roma ve fastfoodu, aby to pak úplně shodili tím, že on jen tak sedí a kouká na ni, zatímco ona mu nadává. V realitě už by se do ní pustil nejen on, ale i dvacet dalších Romů, kteří by se zázračně vyrojili odevšad. ()

Jan Tříska (1936 - 2017)

Jan Tříska (1936 - 2017)

25.09.2017

Nesnáze s kráskou

Nesnáze s kráskou

03.07.2006

Barrandovský dřevěný ateliér č.4, kde loni na podzim začal natáčet režisér Hřebejk svou Horem pádem, ale je méně opřena o témata sociální a politická, je víc o intimní sféře postav,\" přiblížil za… (více)

Český lev je za námi

Český lev je za námi