Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

• Česko Bean (více)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

Jimmy15

Opět jsem se pobavil jako vždy, mr. Bean nikdy nezklame a tady byl opět super, takže musím říct, zase po delší době jeden z lepších filmů. ()

laepus

Úžasná komedie s velkým množstvím nezapomenutelných scén a hlavně s Whistlerovou matkou v hlavní roli. Chudák obraz. Pamatuju si, když jsem byl v Paříži v Orsay a našel jsem ten obraz a díval se na lidi, kteří tam přišli... a všichni do jednoho tam přišli a začali se smát - je jasné proč. A tomu já říkám přesah komedie do minulosti i budoucnosti běžného života. Do minulosti, protože se Atkinsonovi podařilo znemožnit do té doby bezvýznamný obraz. A do budoucnosti, protože jakmile ten obraz od té doby někdy uvidí, bude si tam představovat tu šílenou malůvku průpiskou, kterou s ním Bean provedl. ()

bobstock

Roztomilá srdcová beanovka v americkém hábitu. Když jsem poprvé viděl jakou naivní hrůzu nechal Bean po nehodě na obrazu té staré dámy, málem jsem se utopil vlastními slzami smíchu. Figuru, kterou Rowan vymyslel perfektně sedí do Einsteinova citátu ´´chytrák tvrdí, že to nejde, pak přijde ignorant a vše vyřeší ´´ 80% ()

mira007

Jako příznivec Beanových skečů jsem byl zklamán - skeče seřazené do filmu s dějovou linkou námětu obrazu v muzeu mi nějak nesedl. Trailer byl lepší než samotný film, nicméně možná jde jen o zvyk, viděno podruhé se mi to zdálo jako solidní komedie ( nejlepší scéna na letišti ) v které jsem ale původního Beana moc nepoznával To Bean na prázninách ve Francii se mi zdál povedenější. ()

Greg25

Škoda jen, že je to dělané americkým stylem komedií, ale i tak velice vtipné a zábavné. Ale neodpustím si takovou myšlenku, víte v čem je problém tohodle filmu? Vlastně v ničem, jen v tom, že ho všichni srovnávají s vynikajícím Beanovským televizním seriálem, kterým není ani z poloviny, ale pokud byste ho srovnávali s komediemi všeobecně vyšlo by vám tak nejméně o 10% lepší hodnocení. 80% ()

wampire23

O poznanie slabšie ako bezchybný seriál. Keď začne Pán Fazuľka rozprávať, stráca tak svoje čaro, ktoré mal v seráli. Ale aj tak sa tu nájde pár pamätných scén (plagát:D:D:D). ()

Lilloos

Pár skvělých momentů nezaplní celý film. Atkinsonovy xichty se mnohem víc vyjímají v seriálovém zpracování. ()

nonick1

Divákova bránice dostane během této zábavné komedie pořádně zabrat - a tragikomický výsledek zoufalého Beanova pokusu o zrestaurování obrazu Whistlerovy matky musí dostat do kolen i jeho nejzapřisáhlejší odpůrce :-) ()

Berry

Opravdu šílená komedie s ještě šílenějším Rowanem Atkinsonem v hlavní roli. Scéna, v níž Bean "upravuje" obraz Mony Lisy, nemá chybu. Stejně jako Beanův projev... ()

kamigava

Je to vtipné a praštěné, ale není to tak dobré jako dřívější krátké epizody. Nebyl jsem překvapený ani zklamaný. Pohodová komedie s nějakým ksichtem. Po druhé jsem to viděl s českým dabingem a musím říct, že na originální to zdaleka nemá, obzvlášť hlas pana Beana a jeho skřeků. PS: Ale pěkně ten obraz "zdělal" :D ()

mls

Je to určite lepšie ako niektoré komédie, ktorým som dal "len" tri hviezdičky, len chcem takto vyjadriť rozdiel medzi seriálovým Mr. Beanom a filmom. Ten je pomerne veľký, ale Dobrodružstvá Mr. Beana patria k vrcholom komediálnej tvorby. ()

Prolog

Kam se asi vytratil ten krásný anglický humor na, který jsme byli u Mr. Beana zvyklí??? Nevím, možná ho nahradili peníze a velké honoráře herců. Tenhle film mě opravdu nebavil a to mám Mr. Beana moc rád. Příště bych prosil trošku mín útoků na dementního emerického diváka a trošku víc inteligence. ()