tomino28

Život brouka mi kdysi jako dítěti unikl, ale rozhodl jsem se to po letech dohnat. Dříve by se mi Brouk určitě líbil dříve ještě víc, ale zase bych ho určitě zhlédl v češtině. A i když český dabing je známý svým vysokým standardem kvality, nejspíš by mi i tak unikla celá řada vtipů a skrytých narážek v originále. A to by byla škoda, protože i díky nim se jedná o nadprůměrnou zábavu pro mladé i pro ty služebně starší. ()

LencaN

"Takže, když jsem beruška, tak jsem automaticky holka? Je to tak, ty ováde?" :D pár hezkých slovních hříček a vtípků tu bylo, i hezké nápady jak využít věci naší lidské potřeby z hlediska hmyzího tvorečka. Ale jinak to bylo celkem zklamáním. Věřím, že dětem se na to kouká hezky, ale pro dospělého to není až takový zážitek. Animace hlavně mravenců mi přišla příliš jednoduchá, barvičky fajn, ale všechno vypadalo až moc počítačově. Mravenci jsou sužováni hrozbou, že pokud nenasbírají dost potravy pro kobylky, tak jim to spočítají. Jeden nemotorný mravenec způsobí, že o veškeré nahromaděné jídlo mravenci přišli, kobylky se blíží a tak šel do světa, kde potkal partu hmyzích cirkusáků, kteří by mu měli pomoct. Což je veškerý děj, kterým se Život brouka může "chlubit". Víceméně je to děj celého filmu, jak vykresluje i popisek filmu tady na ČSFD. Tenhle animáček nebudu potřebovat vidět znovu a bohužel na něj celkem snadno i zapomenu. ()

Goumen

Na tu dobu výborná animace. V dětství to byl jeden z mých oblíbených filmů. Tehdy bych dal asi 5* Dospělého diváka to podle mě moc nezaujme ()

kantyna2

Rozhodně nejde o animák i pro rodiče, tohle je čistě dětská věc, prostě pohádka. Pamatuju, byl to první VHS animák co jsem měl půjčený jako prcek. Postupem věku ale ztrácí kouzlo. Je mi stále záhadou, jak v roce 98 mohli odvést tak dobrou práci s animací. A Flikovi bych plesknul, z mravence da Vinci nikdy nebude. 64% ()

Izmo123

Druhý animovaný film od Pixaru který nepatří mezi úplně ty nejlepší které kdy Pixar udělal ale i tak se nejedná o nejhorší animovaní film od Pixaru, podle mě největším problémem je ten příběh a postavy, příběh mi příjde dost jednoduchý ale to nemusí být vždycky špatný, taky dost dlouho trvá než se něco stane zajímavé a spíš jde jen o kreativitu které občas překvapí, postavy mají hloubku ale nepatří mezi úplně ty nejlepší které kdy udělal, protože u filmu Toy Story jsme mohli vidět jak hlavní postavy mají dokonalou hloubku, tady není úplně dokonalá ale není nějak špatná, jinak hodnotím: Animace 9/10 Postavy 7/10 Příběh 9/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐⭐ 8/10 ()

NiksCZ

2/26 A Bug's Life (1998) - Tento film jsem nikdy nějak nemusel, a ani dneska se to nikterak nemění. Stále se jedná o jednu ze slabších Pixarovek, to ale neznamená, že se ihned jedná o špatný film. Samotný příběh a jeho vyprávění fungují, dle mého, dostatečně dobře, ačkoliv se tady samozřejmě setkáme s mnohými příběhovými klišé. To ovšem až tolik nevadí a celkový film hezky plyne a nikde nějak moc nezdržuje. Vizuální stránka se zase o řádný kus posunula k lepšímu a stále zůstává na tehdejší dobu výbornou. Upřímně ale nejsem úplně fanouškem animační stylizace tohoto snímku. To ale neberu jako chybu Pixaru, jedná se pouze o osobní preferenci. Postavy nejsou velmi památné (Až na Slima a Heimlicha), ale dokážou film hezky tahat kupředu (Ovšem, třeba pana Blechu bych z filmu vymazal. Jedná se o zbytečnou a otravnou postavu). Humor snímku se mi překvapivě velice líbil, hlavně pak "Slapstick joke", jelikož zrovna u něj jsem v sobě smích neudržel, ale je zde řada výborných vtipů, které pobaví (např. Hey Bartender! Bloody Mary! O'positive!). Soundtrack není nic bůhvíjak skvělého, či památného, ale hezky podkresluje děj, což je, přeci jen, hlavním účelem. A nakonec se mi hodně líbilo, jakým stylem film budoval atmosféru. A Bug's Life sice nesahá mnohým Pixarovkám ani po kotníky, ale i tak se jedná o velice solidní film s nádherným vizuálem, příjemným soundtrackem, zábavnými vtipy a odsýpajícím příběhem. Pro mě osobně je to však snímek, ke kterému se vracím mírně nerad. 6/10 ()

swenyx

V celku příjemný animák o životě mravenců, které dlouhou dobu zotročovaly kobylky. Tomu ale víceméně díky náhodě zabrání mravenec Flik s partou brouků z cirkusu. Mám pocit, že jsem to jako děcko někdy viděl, ale už jsem si to po tý době nepamatoval, určitě to není bůhvíjak zázračný film, ale i tak bych řekl, že slušná zábava pro děti, bohužel pro starší z nás tu nic není, což je trošku škoda, ale zase chápu, že je to čistě cílené pro mladší. Musím ale zmínit Mravenčí polepšovnu, která je daleko lepší, zábavnější a pro starší i o dost přijatelnější. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Sovice

Docela milý animák s pěknými nápady a pěkným zpracováním. Jediné, co občas úplně nelahodilo mému oku, byly barvy, v některých scénách byla totiž celá obrazovka příliš mdlá (např. v mraveništi), ale pro jistotu si zkontroluji nastavení svého televizoru, abych tvůrcům nekřivdila. ()

pavont

Nadpriemerny animak s dob ked studio Walt Disney este kecalo Pixaru do scenara, cez to vsak kvalita na vysokej urovni. ()

pegtr

Vcelku povedený film o hmyzu který narozdíl od Mravence Z docela baví ale narozdíl od dalších filmů Pixaru míří na mladší publikum čímž jeho kvalita ztrácí jsou to lepší 3 hvězdy. ()

KapitanKuraz

Nikdy nezabudnem na to dievcatko ktore v kine zakricalo "oni ho zabili" na plne hrdlo, ked dostal ten chrobak nakladacku. Asi pet rad som pred seba hodil kolu, tak som sa zlakol. ()