Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

De_Marko

Ak by mal skutočne existovať hrdina, ktorý dokáže všetko to, čo tu Rambo predviedol, tak potom bolo jeho zobrazenie Stallonom dokonalé. Medzi akčnými filmami super. Už nejaký hrdina zničil 4 bojové vrtulníky a 1 tank za 100 minút :)????? ()

BigRunner

Já ho prostě žeru. Připadám si, jak když jsem byl malý kluk a koukal na VINNETOUa. Stallone je prostě klaďas a sympaťák. Celý film je sice převážně naplněn střílením a výbuchy trhavin, ale jinak dobrý. Mohu to vidět klidně každý rok, což Mrazíka už nemusím. Pěkně zakončený den s Rambem, to můžu. Mám rád filmy se šťastným koncem. V tomto filmu je jasně vidět, že afghánský lid nikdo nezotročí, ani Rusové, ani později Američané. Ale o tom ještě Rambo nebyl natočený a asi nebude. ()

lahvi

Z prvnich trech dilu ho řadim na posledni misto. Asi kvuli tomu prostredi, kde se to odehrava. Vic se mi libilo, koukat jak je kosi v lese nebo v jungli. Ten afganistan na me moc puvabne nepusobi, proto i dojem z filmu neni takovej. Porad je to ale nekde uplne jinde nez dnesni akcni filmy a v porovnani s nima nemuzu jinak nez za 5. Zadny debilni animace, helikoptera proti tanku naostro bez nejaky posahany grafiky. V kolika filmech todle je? + Spousta dalsich super zaberu. Az diky tomu shitu, co se v tomdle zanru dneska toci, porad vic ocenuju Ramba. ()

Job29

John Rambo (Sylvester Stallone) je jako vždy nepřekonatelný. Všechny díly ramba žeru. Člověk to vidí po 50té a může se na to dívat znovu a znovu. ()

jardos11

Nechápu ty lidi co tenhle díl shazujou,vždyť tenhle díl je stejně dobrej jako ten předchozí,sice kvality jedničky nedosahuje ale Sly je pořad skvělej...akce...akce...akce...a hlavně nostalgie :) ()

fuskoric

Akcia je to síce parádna, ale... Tretí Rambo viac menej vykráda svojich dvoch lepších predchodcov. Johny ide dakoho zachrániť, na prvý krát sa mu to nepodarí, tak odíde, rozdýcha to, aby sa potom vrátil a svojim lukom zostrelil všetky sovietske vrtuľníky, proste klasika : ) ()

UnCool

Předchozí díly byly ujeté, ale toto je už skutečně debilita. Nebudu popisovat scény, které jsou hloupé, stačí se na to podívat a je to jasné. Ale například mě fascinuje jak hezky hoří střelný prach spojený s krví. :D ()

mpet

Nejslabší Rambo, jaký byl natočen. Kromě akce tam nenajdeme vůbec nic a bohužel ta akce místy zahrnuje jen fádní záběry na kulomety, na roztřílená těla a neprůstřelného Stallona. Fakt škoda co se z Ramba vyklubalo. Dosti podprůměrný akční film. ()

Onanista

Prakticky ten samý děj co dvojka, ale je to tak nějak sympatičtější. Bohužel koukat stále dokola na to samé mě tak nějak nebaví. ()

VenomSK

Jednoznačne najslabší diel série, už s fakt naozaj prehnanými scénami, kde sa zostreľujú vrtuľníky lukmi, ktoré len podporili vtípky o Rambovej nepremožiteľnosti a nesmrteľnosti. Ale ako fanúšik kultu dávam aspoň za 3-stars. ()

Crixus2204

Film velmi akční a rozhodně neplynulým dějem, avšak kvalitně rozhodně slabší, než první i druhý díl a také příliš přetažený za vlasy. Celý tento film je příliš založený na americkém pohledu na věc, což je samozřejmě u amerického filmu zřejmě nutné, jak je vidět... Film bych hodnotil 72 procenty, což představuje 3-4 hvězdičky. ()

hevys

nabouchaný sly odchází,tentokrát do afgánistánu rozdat si to celou rudou armádou.naštěstí začal zanedlouho gorbačov vojska ze země stahovat. ()

Lazy87

Pořád Rambo, občas trochu z jedničky a občas trochu ze dvojky. Charlie Sheen to taky sice není a z Afgháncema už taky nejsou američané takoví kamarádi. Přesto tento film nejde nezařadit do klasik světového akčního filmu. ()

jumptheshark

Stallone tu má asi nejlepší fyzickou formu v životě (spolu s Rockym IV)... Bohužel scénář je nudný a Rambovi afghánská poušť moc nesedí. Navíc v kontextu dnešní doby a toho, co se ve světě děje, působí věnování filmu "statečnému afghánskému lidu" poněkud směšně. Aspoň že se Jerry Goldsmith opět postaral o parádní hudbu... A pak je tu ještě jeden plus - nebýt Ramba III, druhý díl Žhavých výstřelů by nikdy nebyl tak zábavný. ()

J.Trinity

Třetí Rambo už bohužel nedokázal navázat na skvělou dvojku. Na některých místech se dokonce tváří jako komedie........Co je to? - Modrý světlo. - Co dělá ? - Svítí modře..... A ta závěrečná bitva na konci filmu je až moc přetažená za vlasy. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jste blázen? Jeden muž proti celému komandu? Kdo si myslíte, že je? Bůh?" - "Ne. Bůh by se smiloval. On ne." John Rambo žije poklidným životem "Kdo ví, kde?" s mnichy, kteří ho nechávají žít mezi sebou za to, že jim pomáhá se všemi možnými pracemi. Ještě si přivydělává místními zápasy, ale vyhrané peníze dává okolním občanům. Jednoho dne ho navštíví kamarád Trautman, že jde na misi do Sověty okupovaném Afghanistánu a Ramba chce sebou, leč Rambo odmítne jít. Trautman jde sám a je hned zajat. Když to úředníci přijdou říct Rambovi, tak je vymalováno. Rambo se hned vydá na osvobuzující misi, jejíž cílem je pochopitelně osvobodit plukovníka Trautmana. Sylvester Stallone se zde ukazuje věčně bez trička a kosí jednoho Rusáka za druhým. Bojové scény se tady tedy střídají jedna za druhou a jsou výborné Mezi TOP moment řadím sestřelení vrtulníku výbušným šípem. Jinak je to hodně dobré a je to na úrovni dvojky. - 100%. ()

Salsecnew

Nevím, co těm nespokojencům pořád vadí. Všechny tři díly jsou skvělé! Trojka je pořádně akční, jak můžou tvrdit, že od prvního dílu to řídne? Vždyť v prvním díle nikoho přímo nezabil. A co čekali, že dělal ve Vietnamu? Ve trojce používá skvělé bojové techniky, řadu zbraní, detonátory, řídí vrtulník, samochirurgii podobně jako v jedničce, kosí vojáky jako útočník, prochází základnou neviditelně jako duch a zabíjí potichu nic netušící nepřátele jako panter (ty poslední tři věci jsem převzal z hodnocení na konci mise z PS3 Splinter Cell: Blacklist, kde skutečně máte možnost se nepřáteli prostřílet, nebo je potichu, nečekaně pozabíjet, či je všechny neviditelně obejít. Myslím si, že Rambo udělal obrovskou inspiraci pro řadu filmů i konzolových her, které přímo z něj vycházejí, či se jím alespoň inspirují). Mimochodem ono ,,modré světlo", dá se i koupit v obchodě, kdo chcete. Stačí zadat do vyhledávače ,,Chemické světlo" a můžete si vybrat i barvu a velikost, nebo koupit celou sadu. Trojka určitě není nějaká ospalá projížďka, ani nepostrádá důmyslné a poutavé provedení. Rambo je prostě typ bojovníka, jemuž se říká: ,,One-man-army", kdy jeden jediný elitní profesionál je schopný čelit svým důvtipem, schopnostmi a výbavou velkému počtu nepřátel, kteří takovou taktiku boje neznají a nejsou na ni cvičeni, ani připraveni, a možná by se ji ani sami nedokázali naučit. ()

iggy_pop

Rambo po tretí krát ale tentoraz sa zo samotárskeho vojnového vydedenca stal superborec kosiaci nepriateľov. Holt, 80.-roky priali solitérskym bijcom. Príjemná (video) spomienka ku ktorej sa vždy rád vraciam. ()