Americký muzikál Pomáda z roku 1978 patřil v době svého uvedení k nejnavštěvovanějším snímkům ve všech zemích. Vznikl podle úspěšné jevištní předlohy Jima Jacobse a Warrena Caseyho. Děj nás zavede do střední školy Rydell v padesátých letech. Danny Zucco, žák posledního ročníku, se po prázdninách opět setkává se svými kamarády. Ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy. I ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. Když se "letní milenci" náhle setkají na Rydellu tváří v tvář, téměř ztratí dech. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži. V hlavní roli zpívá, hraje a tančí populární dvojice John Travolta a Olivia Newton-Johnová, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace. (Česká televize)

Chladek

jako Napomádovaný blesk se ve své, ale i dá se říct v nynější době prohnal tento film našimi srdci. Kdo zůstane při chytlavých písničkách J. Travolty, nebo O. Newton je vážně dobrej. Písničky se staly kultovní, používají se v jakkékoli chvíli, kdy daná situace pouze náznakem připomíná scénu z filmu. Hlavně písnička Grease Light (jak staví auto). Tento muzikál byl po Horečce sobotní noci další úspěšný odraz J. Travolty. ()

Plague.

Tak jsem se na ten nejlepší muzikál podíval v originále a HD a mám smíšené pocity. Samozřejmě film, kde se nestřídá český dabing s anglickou písní je skvělý a rozlišení přidalo filmu na kráse, s jedinou výjimkou. Ono to jaksi v hrozném PALu nikdy nebylo vidět, ale Olivia je hodně stará na to, že hraje středoškolačku (taky jí bylo 30, kdežto Travoltovi jen 24) a je to fakt vidět! ()

moviepill

Pre Oliviu by som si naplácal pomády na hlavu toľko, koľko by bolo treba. K tomu hrebeň vždy po ruke, obrovský zapaľovač a partia super kámošov. PLUS fantastická hudba! Pomáda je pre mňa klasika a klenot kinematografie. ()

rafix

Výborný muzikálový snímek. Je to trhák mezi muzikály. Je to nejlepší Travoltův výkon v jeho kariéře. Jen tak dál Johne. ()

Jebak8

Jak krásně to vytihuje studentský život... Trochu jako Poslední kabriolet, ale ve filmu. Skvělý rock´n´roll a tanec, užasný Travolta:D Ta chůze, to mě fakt vyndavá... Zápletka sice prostinká, ale ta představa takovéto školy je tak nádherná, že prostě za ***** :) ()

gotham

Tak rozhodně lepší než Hříšný tanec, a to asi 100krát !!! Hlavně dvě ústřední postavy jsou sympatické, důvěryhodné a divák jim upřímně fandí. Jediné co mi na tom vadí, je totální absence nějakého překvapivého momentu, protože celý ten muzikál je příšerné čitelný. Ale hudbu lze jen pochválit, totéž lze říci o herecké dvojici Olivia Newton-John a zejména John Travolta. 70% ()

Mord122

Nuda nuda zase nuda...možná jsem nějak zaujatý vůči muzikálům, ale tohle jde prostě mimo mě...dvě hvězdy za to ,že to jsou fakt profláklý písničky, který zná každý. Ale jinak nic. ()

GoldenGecko

Myslím, že hra na 50. léta byla trošku kýčovitá. Bylo to sice fajn, už pomalu při titulkách vás napadá jak originální a stylový to je, ale např. na plese, občas v Sandyině chování, a to jak se na konci Sandy zázračně změní v největší kočku, mi prostě příjde trochu moc. Proto jsem měla ve filmu radši Rizz, byla to sice kráva, ale taky na to chudák doplatila. Filmu dávám 4*, jo a mimochodem, v té době se musely holky z Travolty zbláznit, protože byl úplně, úplně, úplně super!!! ()

BAADRAAM

Tento muzikál nemohu ohodnotit jinak než za *****. Naprosto převratný snímek konce 70. let s nezapomenutelnou hudbou. Travolta, ač ne přímo profesionálně, hraje ,, baliče'' téměř dokonale. Jako malý jsem chtěl být jednou taky jako on. Nevím nyní jestli se to splnilo(celá škola o mě zas nemluví), ale vzpomínky na moji slibnou budoucnost mi zůstali doposud. Olivia, YOU´RE THE ONE THAT I WANT! ()

Demoiselle

Bez Pomády bych nežila - si troufám říct! Celý dětství jsem zpívala její hity a parodovala hlavní hrdiny. Dodnes srdcová záležitost. ()

Spratekk

první muzikál, který jsem viděla a žádný ho zatím nepřekonal, myslím si, že ani nepřekoná!! Výborná chytlavá hudba, která jen málokoho nezaujme! Neznám jedinou osobu, kterou by tenhle film nezaujal. Patří do mojí osobní "top ten hitparády" ()

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Prequel Pomády našel režiséra

Prequel Pomády našel režiséra

23.07.2020

Studio Paramount našlo režiséra pro svůj oznámený prequel muzikálu Pomáda. Snímek Summer Lovin’ natočí Brett Haley (V rytmu srdce, Všechny malé zázraky) scénáře od Leah McKendrick (M.F.A.). V… (více)

Pomáda se dočká prequelu

Pomáda se dočká prequelu

10.04.2019

41 let od premiéry slavného muzikálu Pomáda se studio Paramount Pictures rozhodlo pustit do práce na prequelu. Scénář píše John August (Velká ryba), příběh by pak měl pojednávat o létě, během kterého… (více)