Americký muzikál Pomáda z roku 1978 patřil v době svého uvedení k nejnavštěvovanějším snímkům ve všech zemích. Vznikl podle úspěšné jevištní předlohy Jima Jacobse a Warrena Caseyho. Děj nás zavede do střední školy Rydell v padesátých letech. Danny Zucco, žák posledního ročníku, se po prázdninách opět setkává se svými kamarády. Ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy. I ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. Když se "letní milenci" náhle setkají na Rydellu tváří v tvář, téměř ztratí dech. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži. V hlavní roli zpívá, hraje a tančí populární dvojice John Travolta a Olivia Newton-Johnová, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace. (Česká televize)

Heroine

Opět nevím, čeho chtěl tenhle film u diváků docílit. Rozesmát je? Nebo jim osladit životy? Nevím. John Travolta každopádně umí tančit, to je jisté. Olivia Newton se mi nelíbí, a to film trochu kazí, ale jinak jsem se docela bavila. Pár scén je tam vtipných, pár zase nesnesitelně trapných. Některé písničky mají styl, některé se nedají poslouchat. Tři hvězdičky, za dávno již překonaný průměr. ()

GOREGASM

Dějově nemá smysl Pomádu řešit, ale jako, a nyní prosím odpusťte použitý výraz, slepenec šťavnatých hudebních čísel podpořený stylovou dobovou atmoškou je bezkonkurenční. Travolta je tanečník i zpěvák par excellence a s Olivií Newton-John vytvořili ikonický pár pro jedno desetiletí. Věcná na závěr. Současní metrosexuálové by měli začít nosit hřebeny za opaskem :-). 70% ()

croxika

Chytľavé soundtracky a legendárnu scénu z karnevalu s presláveným evergreenom "You're The One That I Want" som videla aj počula už od detstva v mnohých prevedeniach, ale muzikál ako taký som si celý pozrela až teraz. Nuž. Je mi úplne jasné, prečo sa toto dielo stalo takým obľúbeným a platí to prakticky až dodnes. Už dávno som nemala možnosť necelé dve hodinky sledovať niečo tak pohodovo ladené, nenútené, optimistické a navyše so samými sympatickými ľuďmi. Toto všetko je však len obal, ktorý pod povrchom bohužiaľ skrýva na môj vkus až príliš stupídny príbeh bez jedinej hodnotnej myšlienky. A nad niečo také sa neviem povzniesť napriek všetkému vymenovanému o riadky vyššie. ()

brumbrum

Tento pocin som musel pred rokmi zhliadnut s frajerkou - nanic mi bolo najma z tych starych hercov, co hraju stredoskolakov. Johna Travoltu chlapi moc nemusia, tak to este chapem, ze mi je z toho blbo aj pre neho, ale nemozem odpustit vocpat prestarlych tanecnikov do stredoskolskych lavic, na toto som fakt alergicky. 1* z milosti, ze su aj vacsie hovadiny na filmovom platne. ()

Rockerman

Stál jsem za "komančů" frontu na lístky téměř půl hodiny a už navždy pro mne zůstne symbolem svobody, demokracie a pocitu, že všechno je možné! ()

Rathalos

Olivia Newton-John a John Travolta predviedli v tomto filme najsympatickejsiu dvojicu vsetkych cias,ja ich milujem,pre mna dokonaly film,take nieco uz nikdy v zivote nevznikne,peeeeeecka a nezabudnutelna hudba...:-) ()

BOURQUE

Ikonický muzikál s ikonickou dvojicou O. Newton-John / J. Travolta. Takmer dokonalá symbióza hudby a hercov. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

plagjoklas

Najlepší muzikál všetkých čias. Bez debaty. Perfektná hudba (hlavne úvodná skladba od Bee Gees), perfektné herecké výkony. travolta ako danny Zuko je správny frajer a Olivia Newton John je neskutočne krásna a milá. Niekto by mohol povedať že je to naivný príbeh ale pre mňa je to kult medzi muzikálmi. ()

tequilla

Jeden z nejlepších muzikálů všech dob. Díky Pomádě jsem začal milovat Rock'n roll 50. let, ale také hudbu z 60., 70. a 80. let. Po prvním shlédnutí na DVD si jej pouštím pořád, protože je to návykový muzikál!!!!. Žádný jiný muzikál v současnosti jej vůbec nepřekoná. ()

bolf!k

Silná nostalgie..poprvy sem se na to koukal jako hodne malej a vetsinu jejich problemu sem nechapal a jen sem si uzival zavod aut a namachrovany typany...o to vic me potesilo dalsi zhlednuti...dobrej pribeh, skvela muzikalova hudba a sympaticka hlavni dvojka...spolešně s Moulin Rouge asi nejlepší muzikál, co jsem kdy viděl. ()

LANSA

Pro dnešního (nezaujatýho) diváka to musí být asi opravdu hloupoučký,ale je to KLASIKA a jako klasika se to musí vnímat. Viděl jsem to dneska tak po osmý a určtě to příště nepřepnu. ()

Joeey

Typický příklad naprosto pohodového filmu. Jednoduchý děj, trocha humoru a hlavně písňové hity podpořené skvělými tanečními kreacemi. ()

charmin

Jeden z njalepsich muzikalov, ak nie najlepsi ! Hudba, sceny, zasadenie, dej, herci, na tu dobu, no bola by som zalubena, urcite :) ()

lxbch

Klasika, víc se nemusí dodávat. "...keep talkin' keep talkin'..." Tak teda teda jo, kluci. Prostý příběh o machýrkovi, jak k rozumu přišel zabalený do skvělých písniček a učíslý kusem pomády na vlasy. ()

nurielka

Filmová klasika. Skvelá hudba, pesničky, choreografia.....tanečná zábava ma vždy zdvihne z kresla a najradšej by som tam s nimi hopsala sama :-) Jeden z mála muzikálov, ktorý ma naozaj baví a videla by som ho aj stokrát. ()

bif

Dětinský, s citem natočený muzikál, který neurazí, ani nevyrazí dech, každopádně se na něj hezky kouká, už kvůli tomu s jakou radostí je to točené. ()

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Prequel Pomády našel režiséra

Prequel Pomády našel režiséra

23.07.2020

Studio Paramount našlo režiséra pro svůj oznámený prequel muzikálu Pomáda. Snímek Summer Lovin’ natočí Brett Haley (V rytmu srdce, Všechny malé zázraky) scénáře od Leah McKendrick (M.F.A.). V… (více)

Pomáda se dočká prequelu

Pomáda se dočká prequelu

10.04.2019

41 let od premiéry slavného muzikálu Pomáda se studio Paramount Pictures rozhodlo pustit do práce na prequelu. Scénář píše John August (Velká ryba), příběh by pak měl pojednávat o létě, během kterého… (více)