Americký muzikál Pomáda z roku 1978 patřil v době svého uvedení k nejnavštěvovanějším snímkům ve všech zemích. Vznikl podle úspěšné jevištní předlohy Jima Jacobse a Warrena Caseyho. Děj nás zavede do střední školy Rydell v padesátých letech. Danny Zucco, žák posledního ročníku, se po prázdninách opět setkává se svými kamarády. Ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy. I ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. Když se "letní milenci" náhle setkají na Rydellu tváří v tvář, téměř ztratí dech. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži. V hlavní roli zpívá, hraje a tančí populární dvojice John Travolta a Olivia Newton-Johnová, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace. (Česká televize)

MM_Ramone

"...Well-a, well-a, well-a, uh! Tell me more, tell me more Did you get very far? Tell me more, tell me more Like does he have a car?... Well-a, well-a, well-a, uh! Tell me more, tell me more Was it love at first sight? Tell me more, tell me more Did she put up a fight?... Tell me more, tell me more But you don't gotta brag. Tell me more, tell me more 'Cause he sounds like a drag... Tell me more, tell me more How much dough did he spend? Tell me more, tell me more Could she get me a friend? Summer dreams ripped at the seams. But, oh, those summer nights. Tell me more, tell me more... Letní čas zradil nás, ale ach ta letní noc. A co dál řekni nám... Tell me more..." A čo ďalej? Vy to neviete? Prezradiť to? Povedať ako sa bude vyvíjať príbeh stredoškolskej lásky mladého rebela v koženej bunde s frajersky vyčesaným három Dannyho Zucca a krásnej, jemnej Sandy? Radšej nie. Ak chcete vedieť ako to medzi nimi dopadlo, pozrite si tento podarený muzikál. Dodnes je to jeden z najlepších, najkvalitnejších teenagerských hudobno-tanečných filmov. Časom preverená, značková, štvorhviezdičková "Pomáda". **** ()

freddy

Tak co říci k tomuhle? Je to film, který prostě podle mého mínění patří neodmyslitelně k létu, k mládí, ke svobodě, k užívání si života. Je to film, který v člověku dokáže probudit super pocity, které se jindy u člověka třeba ani neobjeví. Z tohoto filmu čiší pohoda, léto, užívání si života a to je to, proč tento film pravidelně vyhledávám, proč ho mám rád, a to je koneckonců důvod, proč mu dávám pět hvězdiček. Jednoznačně proto, že tohle je prostě kultovní věc, která se jen tak nezopakuje a která je originální a pohodová. No řekněte, nechtěli byste být alespoň na chvíli žáky Rydellu a chodit do jedné školy s Dannym? Já bych to bral všema deseti... ()

Davies182

Skvělý muzikál s jednou z nejslavnějších písniček všech dob. Je to možná až moc sladké a zamilované, ale právě o tom to je, ne? ()

Xmilden

"Grease" "Summer Nights" "Greased Lightnin'"  "You're The One That I Want" ... zcela určitě písničkama nejnapěchovanější soundtrack všech dob. Dějově mě to nikdy zase tolik nebralo, ale písničky a taneční čísla jsou luxusní. 60% ()

Divočák

Klasika. Jako malý jsem si na tom strašně ulítával a mým snem bylo žít v americe 70. let a chodit do školy s Jonem Travoltou. Už jenom pro ta auta! (...a holky - updatováno 30.3.2007;)) ()

lesumir

Když slyším "Summer night", chce s emi zvracet, když slyším jinou píseň od Olivky, chce se mi zvracet. Ale jako film je to fakt celkem dobrý... celkem... nedávno jsem to viděl v němčině a měl sjem dos t:-) ()

cheyene

Až na to, že staré rajdy a staří pardálové tu hrají maturantky a maturanty, to byla příjemná podívaná. Ústřední dvojice vypadala mladě a dobře (té věk nevyčítám), taneční scény byly jednoduše parádní a písničky jsou nezapomenutelné....Ten Travolta byl ale tehdy vyžle, co? :) ()

Hrabka

Žádnej epes rádes se nekonal. Zřejmě viděno ve špatné době a ve špatném věku. Písničky relativně fajn, děj celkem o ničem. 60% ()

juta

Úplně nechápu to vysoké hodnocení. Vždyť to je úplně o ničem! Co se vám na tom tak líbí lidi? :D Zpívání? Travolta? Mě to prostě nechytlo, ale aspoň jsem se zasmál při písničce, kdy si Travolta oddechne "ach" :D ()

Kass

"That's cool baby, you know how it is, rockin' and rollin' and what not." Nestárnoucí klasika s úžasnou, a ještě jednou - úžasnou hudbou. Podpořená koňskou dávkou humoru v odlehčeně pozitivní kulise padesátých let; jež jsou lehce šmrncnuty náladou let sedmdesátých, v nichž se film točil. No a samozřejmě Danny Zuko a Sandy Olsen... pro mně jeden z nejmilovanějších párů filmové historie. ()

Fiftis

Jeden z mála muzikálov, ktoré mám rád. Hlavne vďaka skvelým hudobným číslam a známym pesničkám. Navyše je to celkom sranda. Pekný oddychový film plný tanca a skvelých pesničiek. Travolta mi bol vždy sympatický a on je celkovo podľa mňa fakt dobrý herec a tie jeho tanečné výkony v tomto filme boli proste úplne dokonalé Tiež ma prekvapuje, že Olivia Newton-John mala vtedy už 30 rokov, veď vyzerala ako malá puberťáčka. Akože rozhodne sa mi v tomto filme najviac páči tanec a doporučujem to pozrieť všetkým. ()

Shakers

Klasika! Jednoduchý príbeh, ale perfektne herecké obsadenie na čele s geniálnym Travoltom. Taktiež perfektný humor, strih, kamera, choreografia tancov, atmosféra a hlave skvelá hudba. 80% - 4* ()

filmfanouch

Pomáda má v srdci mnoha muzikálových fanoušků speciální místo. Ano, Randal Kleiser možná v roce 1978 nerealizoval filmový muzikál, který by měl automaticky sloužit jako vzor pro všechny příručky při realizaci filmových muzikálů, síla téhle kultovní klasiky tkví ovšem v tom, že nestárne. Čerstvý věčný odchod Olivie Newton-John byl bohužel stejně nevyhnutelný jako jednou bude věčný odchod Johna Travolty, zrovna Pomáda je ovšem to dílo, které této skvělé a ikonické dvojici zajistí nesmrtelnost. Především i proto, že jde i po 44 letech o muzikál, kterému by kdejaký současný muzikál mohl jeho zábavnost a energii jednoduše závidět.   Už v roce 1978 bylo jasné, že ve studiu Paramount vzniká adaptace úspěšného muzikálu Jima Jacobse z roku 1959, kdy si filmová adaptace ponechala časové zasazení a od počátku se stala muzikálem, který si diváka omotal kolem prstu a především šlo o jasnou trefu v rámci ideálního filmu na rande. Stačí se jen zaposlouchat do skvělých písní, nechat se oslnit výtečnou choreografii s neskutečnou energií a přitom pozorovat neskutečně živou kameru, střihové nápady a především sympatické obsazení, kdy John Travolta mohl po Horečce sobotní noci potvrdit status talentovaného mladíka a Olivia Newton-John s ním přitom dokázala držet krok. I jejich chemie poté byla klíčem k tomu, proč si dokázala Pomáda získat tolik diváckých srdcí.   I přes fakt, že šlo do velké míry o film své doby, fakt, že si Pomáda dokáže získat novou základnu fanoušků i po letech dokazuje její nadčasovost. Příběh není dvakrát komplikovaný, přesto se Randal Kleiser a jeho tvůrčí tým s látkou vypořádali řemeslně impozantně a především v kontextu dnešních pokusů o muzikálu ze středoškolského prostředí je Pomáda něco jako památná relikvie, která je k popukání přesně v těch momentech, kdy k popukání být má a ne k popukání díky své ubohosti. Pomádu jde navíc vidět prakticky kdykoliv a ten film ani po letech neztratil ani kousek své neskutečné a až obdivuhodné energie.   Kdekdo by v rámci sebezáchovy možná Pomádu osobně označil za guilty pleasure, to by ovšem byla chyba. Pod cukrkandlovým a nenáročným obalem se přeci jen skrývá i nějaká ta konfrontace s realitou, vlastním egem a částečně i dospíváním. Pod fasádou všech těch sympatických herců (kdy za zmínku stojí především Stockard Channing jako Rizzo) a živelné energie jde v jádru pořád pochopitelně o jednoduchou pohádku, v rámci zadání a měřítek by ovšem bylo těžké hledat lepší podívanou. Ať už se odkaz snažila pochcat dnes již prakticky zapomenutá Pomáda 2 s Michelle Pfeiffer a nebo se o to v nejblizší době pokusí chystaný prequel (ano, vážně!), kouzlo originálu bude nadále žhnout nejen díky faktu, že hity jako Summer Nights nebo Grease Lighting z diskoték asi jen tak nevymizí.   Newton-John se i díky preferování hudební kariéry a v posledních letech i díky boji s rakovinou prsou nezvládla napsat skrz další várku výraznějších rolí, při každé repríze ovšem bude Sandy Olsson nadále žít a s ní i odkaz velmi sympatické a nadané herečky. Romance mezi Sandy a Dannym Zukem možná nebyla úplně vzorová, přesto se zapsala mezi nejlepší cukrkandlové příběhy 20. století.... () (méně) (více)

JohnnyD

Kultový štýlový muzikál s vtedy ešte normálnym Johnom Travoltom a vtedy ešte krásnou Oliviou Newton-John. Predtým než obaja stratili súdnosť zahrali si v tomto úžasnej retro 50s rocknrollovej pecke. Jedna vec je ale škoda, že to hranie skladieb dookola na všetkých dedinských i mestských diskotékach, svadbách, plesoch, či rádiách ich dosť sprasatilo. To je ale do určitej miery len dôkaz nadčasovosti Pomády. ()

Boogeyman

Pomáda v mých očích prošla několika stavy. Jako malý kluk jsem ty načesané frajírky v kožených bundách zbožňoval, včetně jejich písniček a tanců. Napodoboval jsem Travoltu a jeho houpavou chůzi a myslel si, jak spolužačky při pohledu na mě umdlévají v touze si se mnou vyměnit ceéčka, nebo mě dokonce na chvilku držet za ruku. V revoltujících –nácti letech jsem Pomádu naopak bytostně nenáviděl, banda idiotů s nahoněným hárem co skotačí po tribuně školního stadionu, vozí se ve starym křápu a do toho všehu teploušsky tančí a zpívá. Takový ubožáci trapácký! No a v současnosti Pomádu považuji za jeden z nejlepších muzikálů. Výborné retro s úchvatnou Olivií, které vedle dokonalého vzhledu též bezchybně zpívá. No a Travolťák je taky dobrej, takovej trouba!:-) ()

Indiana

Skvělá atmosféra středních amerických škol, které já tak miluju a k tomu pohodový výkon Johna Travolty - prostě pohodová klasika. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Choreografie 6/10/// +Travolta, hudba, český dabing hlavního hrdiny -později je muzikálová složka hodně upozadněna/// Dnes již klasický snímek s výtečnou hudbou, atraktivní hlavní dvojicí a zajímavým příběhem. Škoda, že na rozdíl od Hříšného tance, který znám už nazpaměť jsem tento film viděl poprvé. I proto jsem ho chtěl vidět a rozhodně není špatný. Dokonce první třetina se mi líbila hodně. Bohužel později ubývá tanečních čísel a film na mě více působil jako drama mladistvých. To nic nemění na tom, že ve své době to byl hit./// Celkem 70%/// ()

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Prequel Pomády našel režiséra

Prequel Pomády našel režiséra

23.07.2020

Studio Paramount našlo režiséra pro svůj oznámený prequel muzikálu Pomáda. Snímek Summer Lovin’ natočí Brett Haley (V rytmu srdce, Všechny malé zázraky) scénáře od Leah McKendrick (M.F.A.). V… (více)

Pomáda se dočká prequelu

Pomáda se dočká prequelu

10.04.2019

41 let od premiéry slavného muzikálu Pomáda se studio Paramount Pictures rozhodlo pustit do práce na prequelu. Scénář píše John August (Velká ryba), příběh by pak měl pojednávat o létě, během kterého… (více)