Americký muzikál Pomáda z roku 1978 patřil v době svého uvedení k nejnavštěvovanějším snímkům ve všech zemích. Vznikl podle úspěšné jevištní předlohy Jima Jacobse a Warrena Caseyho. Děj nás zavede do střední školy Rydell v padesátých letech. Danny Zucco, žák posledního ročníku, se po prázdninách opět setkává se svými kamarády. Ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy. I ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. Když se "letní milenci" náhle setkají na Rydellu tváří v tvář, téměř ztratí dech. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži. V hlavní roli zpívá, hraje a tančí populární dvojice John Travolta a Olivia Newton-Johnová, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace. (Česká televize)

claudel

Je to překvapivé, ostudné, zvláštní, podivné či normální, že jeden z nejslavnějších muzikálů nefiguroval na mém seznamu zhlédnutých filmů?! A asi mě nepřekvapil ani výsledek. Plno písniček, některých až notoricky známých, příběh trochu pokulhává, tak trochu obrazy ze života studentů bez začátku a konce. No, ale když se díváte se svojí Láskou (Pomádu milující) v posteli v typicky listopadovém dni, tak se dá hodnocení zvednout minimálně o hvězdičku výš. ()

ARI50

Ne myslel jsem že mě to trošku vezme a nestalo se tak, jedna hvězda pouze ta pár zajímavosti jinak mě to nebavilo vůbec. ()

veru_needy

Přesně takové muzikály mají být. Mají bavit, hrát barvami, zavést nás do světa, kde nic není nemožné, láska znamená všechno a kde hudba a tanec jsou středobodem veškerého dění. Tento film takový je. Je to kousek, který už má ta nejlepší léta za sebou, ale pořád se drží. John Travolta s pohybovým aparátem vyšperkovaným na sto procent a Olivia Newton-John jsou příjemným párem, který nás provádí celým filmem, zpívá a baví na maximum. Filmem nás provází na hlavách všudypřítomný gel na vlasy, se kterým se daly v té době asi řešit kdejaké problémy a když nebyl gel, tak hřeben na vlasy za páskem u kalhot určitě. Kdo neměl nagelované vlasy, nebyl cool. Dále samozřejmě chytlavé písničky, které jsou už známou záležitostí. Příběh sám o sobě je celkem jednoduchý, snadno předvídatelný a rozhodně ne ohromující. Aneb jak se koťátko zamilovalo do vlka a když zjistilo, že svou nevinností ho neokouzlí, změnilo se v kočku, která neváhá seknout drápkem. - "You better shape up." ()

Sawy

Pomáda je prostě muzikálová klasika.Příběh je naivní a předvídatelný,ale komu to vadí,ten může jít vítekam.Vždyť to bohatě vynahrazují skvělé písničky,zábavné postavy a skvělé obsazení.85 % ()

Lucasion

Grease. No tak to je kult! To je nejlepší muzikál prostě. Awesome Travolta, který je svým stylem chování a chůze k sežrání. Parádní písničky, lehounký příběh. Probůh, kdo neviděl Pomádu?! Vždyť to je neumírající klasika. Já se musím i po tolikátém shlédnutý prostě smát. Já se bavím a neznám nikoho, kdo by se nebavil u Pomády. Travolta v mladičkých letech se předvádí jako nehorázný bourák a jeho taneční kreace jsem mu vždy záviděl. Perfektní Travolta při sportu, 80tý léta a nejlepší soundtrack. (96 procent) ()

Shaqualyck

Bezstarostná prosluněná flákárna s 30tiletými středoškoláky, veletuctem fajnových hlášek a nadýchaným antidepresivním soundtrackem. Nad ním už sice nějaký ten pátek klub náročných posluchačů zarputile ohrnuje ušní boltce, avšak jejich do rytmu se mimovolně vlnící končetiny vždy dávají jasně najevo, že tahle hudba je nedotknutelným rodinným stříbrem filmové zpěvohry. Ano, je to přeslazené, rozjuchané, směšné, ale o to právě jde! A ruku na srdce (nebo na poklopec), pánové - kdo z vás netoužil nonšalantně protáčet holky po parketu s grácií Johna Travolty? ;-) Na muzikály moc nejsem, ale tohle vážně můžu. Pomáda totiž dokáže krom účesu udržet i slunce v duši a to se počítá. A ještě něco: Lorenzo (t)Lamas!!! :) ()

Lacike

Muzikaly nemusim, takze moje hodnotenie nema velku vahu. Na tento som sa konecne odhodlal kvôli Travoltovi. A aspon on nesklamal. V tej dobe mal neskutocnu charizmu. Predvedie niekolko skvelych tanecnych kreacii a aj jeho spev je celkom znesitelny. Slaby mi pripadal pribeh, ktory ma vôbec nezaujal. Do velkej miery za to môze Olivia Newton-John, ktora sa mi nepacila a tym padom romanticka linia pre mna nefungovala. No a dve skvele a jedna nadpriemerna pesnicka na cely muzikal sa mi zda tiez dost malo. Takze nejak extra ma to nenadchlo, ale je zazrak, ze som to dopozeral takmer bez pretacania. 4/10. ()

maseer2

klasika, která je po obsahové stránce neuvěřitelně prázdná a hlavně se mnou z hlediska emocí vůbec nehnula, což považuji u žánru muzikál / romantický za zásadní problém.. a pár chytlavých songů to nezachrání.. slabé 3* ()

Tommassi3

"Rodiče tě zvou v sobotu na čaj.. Přišel bys ??" - "Nemám rád čaj !!" - "Nemusíš ho pít !!" - "A nemám rád rodiče !!" ;) ()

moviesfan

Klasika. Skvělé hity, dobré herecké obsazení s velmi mírným humorem. Hlavně ty hity jsou nesmrtelný. Letní oddychovka. Hodnocení: 90% ()

svik

Hodnotím 2-3........Jo muzikál fakt ne sice se sem tam na tento pro mne v celku nezajímavý snímek moji rodiče podívají a zavspomínají na své mládí ale mne to fakt nic neříká (a automobil s bodákym, které propíchnou pneumatiky druhému-to je moc) Trochu za ohlédnutí snad stojí píseň.Hopelessly Devoted to You ()

villon17

Jediné, co mě zklamalo, byl dabing. Nevím, kolik verzí existuje, ale já viděla snad tu nejhorší, protože ji daboval jeden člověk. Ať mluvil kdokoli, třeba i překřikující se dav, dabing zůstal v rukou jedné osoby, která jen četla přeložený text a naprosto se nesnažila intonovat. V originále to ale musí být téměř dokonalé a snímek ocení snad každá generace. ()

amirgal

Čím jsem starší, tím to s tímhle filmem jde víc a víc z kopce, pročež raději ohodnotím dřív než bude úplně pozdě. ()

zablaga

Veľmi pozitívna energia (ak to tak môžem nazvať) vyžaruje po celý čas a z celého filmu. Všetky nedostatky odpúšťam najmä kvôli rebelovi Travoltovi a Newton-John.ovej:) krásne ()

Marek1991

Šuby duby wap šup wap. :D Toto je skrátka duch 70. rokov. Jeden z najlepších muzikálov a najkultovejších filmov s nezabudnuteľnými scénkami, dejom a dialógmi. Tento film bol podľa mňa základ pre mnohé filmy zo študentského prostredia, pre filmy kde robia zo seba postavy frajerov, machrujú, či jazdia závody na vylepšených autách. V tomto filme sa veľa pozornosti orientuje aj na vedľajšie postavy, všetko okolo je síce jednoduché a smiešne, lenže si treba uvedomiť, akí bývajú mladiství a najmä v tých rokoch. Čistá klasika a najmä pekná romantická komédia. Najmä však pieseň Summer Nights a posledné dve na konci filmu ma dostali do veľkej spokojnosti a šťastia. Jáj, prečo nemám také blonďavé dievča. :) Paráda táto Pomáda. Tento film má život. ()

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Prequel Pomády našel režiséra

Prequel Pomády našel režiséra

23.07.2020

Studio Paramount našlo režiséra pro svůj oznámený prequel muzikálu Pomáda. Snímek Summer Lovin’ natočí Brett Haley (V rytmu srdce, Všechny malé zázraky) scénáře od Leah McKendrick (M.F.A.). V… (více)

Pomáda se dočká prequelu

Pomáda se dočká prequelu

10.04.2019

41 let od premiéry slavného muzikálu Pomáda se studio Paramount Pictures rozhodlo pustit do práce na prequelu. Scénář píše John August (Velká ryba), příběh by pak měl pojednávat o létě, během kterého… (více)