Hooligans

• USA Hooligans (více)

joora1

Tento film si rozhodně na nic nehraje.Byť se nevyhne různým žánrovým klišé, tak je to opravdu povedené drsné drama, které věrně zobrazuje prostředí fotbalových bitek a problematiky fotbalového násilí nejen na stadionech.Nejedná se o žádný dokument, takže jde především o příběh a herecké výkony.Obojí je na velmi slušné úrovni, rozhodně stojí za shlédnutí. ()

RockChick

Wooooow! Tak tohle byl nářez. Nic chytřejšího mě momentálně nenapadá, ale vážně! Pro začátek - ne nejsem fanda fotbalu, ani se mi nijak nezamlouvá tohle fotbalové chuligánství. Parta okolo Petea si mě ale dostala. Možná to bude i díky tomu, že obecně mám strašně ráda filmy z anglického prostředí. Nejspíš mi v krvi kolují geny anglických předků, o kterých ještě nevím... Každopádně jsem se chvílemi přistihla, jak já těm chlápkům vlastně závidím a jak bych si aspoň na chvíli přála sedět v anglickém pubu, společně s kámoši popíjela beera a prostě si jenom tak ŽILA. Aby bylo jasno, Hooligans ovšem není pouze o násilí fotbalových fanoušků. Je to taky silný příběh o přátelství. O vytyčení si životních priorit; hlavní hrdina Matt řeší dilema, zda se vrátit zpět do US, zpět ke svému původnímu stylu života, anebo zda zůstat v UK, kde ho možná žádná pořádná budoucnost nečeká, kde si však plno užívá přítomnosti ve společnosti svých nových kamarádů. A můžete jejich počínání klidně odsuzovat, ostatně to je jediná správná cesta, ale kdo z nás může říct, že, jak jsem se už zmínila dřív, skutečně nežili, neužívali plně okamžiku? Jo, a abych nezapomněla, Elijah Wood, coby představitel Matta, byl parádní. Nechápu, proč ho všichni mají zafixovaného jenom jako nějakého Pytlíka a nejsou ho schopni akceptovat i v jiných rolích. On totiž, sakreš, hrát umí, vždyť já mu ten jeho přerod v chuligána spolkla i s navijákem! Takže respekt a toleranci lidi v komentářích pode (nade) mnou! ()

Ragdoll

Fotbal, bitky, drsná mluva, chlast a temné prostředí Londýna jsou věci, které mně naprosto stačí k ukojení mého filmového ducha. Elijah Wood hraje perfektně, neboť je přesně ta pravá osoba hodící se do role citlivého slušňáka, který však s pomocí několika pravých hooliganů dokáže změnit své já do trochu adrenalinovější, non-soccer pro-football West Ham podoby. Snímek má dobrý příběh, nenucené a reálně působící dialogy a jelikož je to také můj první náhled zasazený do tohoto tématu, tudíž nemohu s ničím porovnat, přijde mi vysoce originální, čehož si vždy velmi cením. Velmi silný nadprůměr, 90%. Vypouštím bubliny... ()

bruceman7

V podstatě je to dobrý film, ale přijde mi, že ve srovnání s jinými stejné tématiky je až moc přesycený klišé (a snad i přílišnou vážností - což je takhle napsanéndost ironie.. téma jako takové vážné je) a nedůvěryhodností. Prostě mi to tak úplně nesedlo. Na hranici dvou a tří .. 4,5/10 ()

honzii

Tenhle film je zajímavý z několika důvodů. Ve světě, kde je hlavním měřítkem člověka sociální status, vypráví o partách, kde o vašem postavení rozhodují jen odhodlání a pěstí. Je v tom něco lidsky fundamentálního. Jakoby člověk byl předurčen k boji a dnes si jen složitě hledá motivaci v podobě fotbalu. Zároveň je to živočišné měření sil. Hledání vlastní hodnoty skrz fyzická vítězství. Právě proto mě na filmu nejvíce bavila postava vůdce hooligans. Jeho filozofie, motivace i schopnost manipulace. Přesto nemůžu s hodnocením výš. Na psychologickou sondu je to příliš naivní a prosté a deníčkové voiceovery hlavní postavy jsou dost otravné. ()

Loki_Six

"Fuck it, I will take you with me. You might learn something..." "About soccer?" "No mate. Not about soccer, AND FOR FUCK SAKE, STOP SAYING SOCCER!" ()

Theraphosa

Příběh, který nás zavede do prostředí fotbalových rváčů- Hooligans. V ulicích Anglie probíhají pouliční bitvy na život a na smrt. Čest je přitom to nejdůležitější. Tohle všechno až po sem beru. Ale co dělal v hlavní roli Frodo se svými 155 centimetry? Buďme realisti, ani by si neškrtl proti stokilovým chlapům. Za perfektní herecký výkon lze pochválit především Charlie Hunnama a Claire Forlani. Děj je postaven na fotbalových zápasech, které, ač se to zdá nemožné, né každý sleduje. Já se řadím mezi fotbalové abstinenty a popravdě moc netuším,proč by se kvůli sportovní hře měli lidi mlátit prknama po palicích, ale dejme tomu. Pouliční bitky ,honění se s policií a pronásledování pouličních gangů bylo velice povedené. Závěrečná scéna na záchodku mizerná. Hooligans bych bral jako odpočinkový film,kde nemusíte o ničem přemýšlet a jenom se díváte, kdo ji komu ubalí. 60% ()

cab

Unikatni pohled na zivot anglickych chuliganu ve velmi drsnem a uveritelnem obalu. Salajici charizma z hlavnich protagonistu vytvari napinave prostredi a je dulezitym faktorem k uspechu celeho projektu. Kazdy pochopi, co film chce rici, takze je skoda zaveru a paru klasickych scenaristickych zaskobrtnuti, kterych se jen tezko vyvarovava. 85% ()

wosho

Rádoby drsné drama o partičce milovníku fotbalu a venkovních bitek. Hooligans mají velice směšný scénář, unylou režii, ale také dobré herecké obsazení a po technické stránce je film též dobře zvládnut. Bohužel film trpí děsnou snahou tvůrců o velké rodinné drama o pomstě a jejích následcích. Kdyby se spíše scénaristé a režisérka jen zaměřili na proměnu slušného kluka v bitkaře, frajera, killera a tak podobně, bylo ba to mnohem lepší a hlavně uvěřitelnější. ()

Shakeus

I přes jednoduchý scénář a několik hodně trapných scén a náhod, poměrně dost zábavný film. Pro fotbal mám slabost a film by se mi líbil asi, i kdyby byl horší. Výborný je hlavně výkon Ch. Hunnama. Jinak několik poučných scén, naivita, předvídatelnost a klišé, hlavně na konci, dělají z filmu jen lepší průměr a záležitost spíše na odpočinek, než drama. ()

Vaklaf

Tak tohle mě teda nechytlo. Asi to bude tim, že už podvědomě musim srovnávat s britskejma Hooligans, kterejm se to nevyrovná ani náhodou. Dobrej film o chuligánech holt můžou natočit jenom Angláni. ()

Junglista

Sonda do života hooligans... a hodně dobrá. Elijah Wood mě příjemně překvapil. Choreografie bitek je perfektní... kdybych nějakou viděl samostatně, asi bych se těžko nechal přesvědčovat, že de jenom o film. Claire Forlani je k nakousnutí... co k nakousnutí, k sežrání. Ale ten konec, ten konec... ()

dopita

O fotbalových hooligans jsem si nikdy nemyslel nic dobrýho – banda násilníků, kteří si svou velikost a sebevědomí dokazují pouze v davu. I u nás je jich až dost. A tak jsem měl dilema, jestli se na tenhle film mám vůbec dívat. No nakonec jsem to zkouk. Jak jsem čekal, je to film plnej buranů, jejichž motivace k tomu co dělaj a jak žijou mě míjej. Takže se rozhodně nejedná o film, kterej by mě svou „poetikou“ nějak zaujal. Nicméně po filmařskej stránce to celkem ujde, scénář je sesmolenej celkem dobře a i herecký výkony a režie jsou na slušný úrovni. Ale kdybych měl říct, jestli se mi film líbil, tak nelíbil. ()

eagle-eye

Pěkné bitky, Charlie Hunnam jako Boss GSE rovněž OK. Bohužel se nemůžu ubránit pocitu, že film byl natočen pro americké publikum, jinak si totiž nedovedu vysvětlit účinkování Froda a klišovité melodrama v závěrečné čtvrtině filmu. ()