Hooligans

• USA Hooligans (více)

bambusacek

,,West Ham United hraje na hovno fotbal. Jiné londýnské kluby hrají mnohem lepší fotbal. West Ham United má jednu z nejlepších firem. My jsme jeho firma." Hooligans ve mě zanechal silný dojem, Elijah Wood nikoli. V této roli mi nesedl, možná proto, že už ho asi navždy budu mít v paměti zafixovaného jako Froda Pytlíka z Pána Prstenu a jako takový se mi sem nehodil. Co bych ještě filmu vytknul je velice čitelný závěr, který divákovi zkazil očekávání, jak, že to vlastně všechno dopadne, ale abych nekritizoval, musím pochválit skvělou hudbu a výbornou kameru při záběrech z bitek. Mám rád filmy s podobnou tématikou a tenhle řadím na špici. ()

Rondell

Zvláštní věc je to násilí. Ve většině případů tim naprosto opovrhuju, ale jsou momenty, kdy se mi střed muže proti muži z nepochopitelnejch důvodů prostě líbí bez ohledu na to, jak moc to je nesmyslný. Ale v GSE jde i o spoustu jinejch a hlubších věcí. Každej z nás by chtěl mít přátelé, kteří by se za nás nechali i zabít, není divu, že k sobě mají tak silné pouto. Nerad bych opěvoval skutečný hooligans, protože mi nepřijdou tak vznešený jako filmová GSE, ale kdo ví, třeba se pletu. ()

Hepy13

Jakmile se filmová tématika dotýká něčeho co je blízké fotbalu, tak je to přesně pro mě, i když jsou to třeba hooligans. Každý kdo sleduje fotbal a věci kolem něj, tak ví že ultras (Kladivářů) West Hammu United jsou jedni z nejtvrdších v celé anglii. A stejně tak je tvrdý i film Hooligans, bitky jsou natočené parádním způsobem, obzvláště ta poslední. Místo Elijaha Wooda bych si dokázal představit vhodnějšího herce. I tak musím říct že se své role zhostil dobře. Škoda že tu nebylo ještě vetší propojení samotného fotbalu s ultras. Ale film je to káždopádně výbornej! ()

Spiizy

Tento film určitě nepotěší gaučáky a všeználky, kteří vědí vše z tepla svého příbytku a umí jen hudrovat, která hovada to na ten fotbal chodí. Oproti Football Factory počin pro slabší povahy, nicméně dějově mnohem vyrovnanější a celý film určitým způsobem někam směřuje. Pokud si člověk představí, že Američani mají točit o britském fotbale a má tam hrát Elijah Wood, určitě si řekne, že to bude stát za starou belu. Ale ono to překvapivě slušně funguje. Jako úvodní epizoda k podrobnějšímu poznání fanoušků nejpopulárnější hry světa to je dobrá volba. 75%. ()

costa

Frodo Pytlík přijede za sis do Londýna a připlete se k jejímu švagrovi co šéfuje ICF, pardon GSE (*laugh*), no a dává nakládačky dvoumetrovym Anglánům, který se na ulici řežou už od patnácti. Konec klasicky po americku moc dojemnej. Filmy s touhle tématikou mam rád, ale když amíci začnou montovat do něčeho tak tipicky Britskýho... ()

Santino7

Ako to asi môže dopadnúť, keď sa amík-hobit (no dobre, v tomto prípade Elijah Wood stvárňuje Matta Bucknera, slušného študentíka z Harvardu) dostane do Londýna a pripletie sa medzi chuligánov, ktorých najväčšou vášňou je futbal (žiaden soccer, toto je skutočný futbal, ty sprostý amík!) a s ním spojené výtržnosti? Zapadne do skupiny vedenej švagrovým bratom Petem (Charlie Hunnam, známy aj zo seriálu Sons of Anarchy) alebo ho čaká tvrdý pád? Môže takáto skúsenosť zmeniť jeho pohľad na svet? A ako asi dopadne dlho očakávaný stret dvoch znepriatelených skupín? Z môjho pohľadu ide o výborný napínavý film, ktorý nám umožňuje nahliadnuť na obrovskú vášeň anglických fanúšikov a ich bezhraničnú oddanosť svojmu klubu. Na mužov, ktorí sú cez týždeň bežnými pracujúcimi ľuďmi, no cez víkend sa menia na futbalových chuligánov, ochotných vykričať si hlasivky za svoj klub, potom rozdať či inkasovať nejaké tie rany a nakoniec sa poriadne opiť v bare (Pete Dunham - vodca hooligans West Hamu, no zároveň aj učiteľ telocviku a histórie na základnej škole pobaví :-)) .. Celkovo nemám filmu príliš čo vytknúť, i keď samozrejme by sa našli nejaké chybičky (kde nie?), vzhľadom na celok to však zas na kvalite toľko neuberá. Elijah Wood zahral celkom obstojne (nakoľko som si ho nevedel v tejto úlohe vôbec predstaviť) a Charlie Hunnam bol skvelý a maximálne uveriteľný (je vidno, že postavy drsných chlapíkov mu nerobia žiaden problém, svojej role sa chopil na výbornú) S čistým svedomím môžem film odporučiť, pokiaľ máte radi napínavé drámy a nejaké tie ostré strety s trochou krvi vás neodradia, toto je to pravé. 90% ()

Heero

Ve Středozemi o fotbale sotva něco vědí. To potvrdil Elijak Wood i v tomto snímku, kde se vše musí postupně dozvědět a naučit od svého drsného Švagra, a tak se z Froda pomalu stává otřelý fotbalový hooligans. Musím přiznat, že ztotožnění s postavami na mě fungovalo a to je asi to, co jsem od toho čekal, jinak by to bylo o dvou bandách vypatlaných pak, u kterých je největší životní priorita fotbal. Je to pěknej film. ()

Rocket

I keď nepatrím medzi fanúšikov futbalu a s kľudným svedomím si nechám ujsť i taký zápas ako Artmedia Petržalka : Inter Miláno, nikdy som si v živote nemyslel, že by sa mi mohol páčiť film, ktorý sa snaží idealizovať podobné tlupy primitívnych indivíduí, medzi ktoré britskí „chuligáni“ bezpochyby patria. ()

Horak

Kdyz pristoupime na zapletku se studentem Harvardu, kterymu zbejvaj jen 2 mesice do diplomky a kvuli tomu "fukin cuntovi" Holdenovi ho vyrazej a von uz za par dni bitkari nekde v East Hamu, tak mame vyhrano. Pac mame za sebou trosku sroubovany uvod do pribehu, ktery nas vtahne do sveta tvrdych hochu z GSH, kde pozname zac je v Anglii chuliganskej pernik. Vse se jeste priostri, kdyz se ten "funkin yenk journal" stane pevnou soucasti GSH. Film muzu rozhodne doporucit jako skvelou odreagovavacku, po ktery budete mit obrovskou chut se misto vikendovy Haunspalky jit nekam poradne porvat:). ()

Martyr

Perfektné. Green Street Hooligans predčil moje očakávania. Povedal by som, že s trochou prifarbenosti sme videli skoro verné zobrazenie Hools a ich správania posadené do dobrého príbehu. Škoda, že realita je ešte o niečo primitívnejšia a pre mladšie ročníky to môže byť návod ako sa stať "martýrom" ;) Skvelý výkon Charlieho Hunnama 8O% ()

ypres.bass

Tohle téma je samo o sobě dost kluzké na to aby se dalo uchopit a právě u tohoto filmu se to tvůrcům podařilo. Dokonce i Elijáš Dřevo nehraje jako dřevo. --- 70% ()

Zeek

Elijah Wood, tak jak ho neznáme. Nejsem tím největším příznivcem Pána prstenů, ikdyž uznávám jeho kvalitu, takže Wooda nemám zafixovaného jako Froda Pytlíka nebo co tam hrál. Role v Hooligans mu sedí velice dobře a spolu s Charlie Hunmanem vytváří skvělou dvojici chuligánů kladivářů. Fotbal hraji, mám ho moc rád a tyto bitky k tomu patří, takže tohle já můžu (myslím bitky takové, jaké jsou v tomto filmu, které jsou spojeny spíše s Anglií, kde se tyhle věci dějí a ne to co se v dnešní době děje třeba v Itálii nebo v Turecku, kde na stadionech umírají lidé včetně žen a dětí, je v tom obrovský rozdíl, ale to je spíše na nějaký referát). Ve filmu nic nechybí, najdeme zde od každého něco. Lásku, přátelství zradu… Bitky jsou reálné, prostředí v kterém se film odehrává též. Konec filmu je trochu americký a dá se lehce předpokládat, ale tady to nevadí. Kvalitu filmu podtrhává sympatická Claire Forlani. Moje hodnocení: 80% ()

Indian88

Skvělý film, který nahlíží do světa anglického fotbalového chuligána. Vyskytuje se zde sice i trochu nadsázky, jako je například rychlé zapadnutí Elijah Wooda do party a toho, že se během jedné rvačky stane obrovským ranařem. I přes to tento snímek rozvíjí skvělý příběh a je i něčím novým pro oko diváka. ()

Gerrard8

Dosť dobrý film oveľa lepšie ako Football Factory. Veľmi dobre som sa bavil ani trochu nenudil tak prečo nie *****? ()

wellar

Charlie Hunnam odviedol kus hereckej prace. Wood slabota podla mna ... Myslienka ktora ma zaujala : Ze clovek nepociti ze zije az kym nepride na kraj svojich moznosti - mozno na tom nieco je ()

edie sedgwic

Riadna bitkarcina toto a od zainteresovaneho cloveka som pocula, ze realita je este o nieco horsia. Tento film je fajn v zmysle, ze udrzuje divaka v napati, cely cas sa tam nieco deje atd. Ma vsak dva podstatne haciky: 1.aka je sanca, ze sprt a la Elijah Wood pride medzi extremnych londynskych futbal fandov a ti ho prijmu otvorenou narucou a on sa stane jednym z nich? Nulova. 2.Neznasam bitkarov. Som fanusickou futbalu, ale nie som si ista, ci este maju hooligans s futbalom nieco spolocne. Skor je to o neustalej potrebe Britov tlct sa, ktora nevymizla ani od odchodu Cezara z Britskych ostrovov. Prave naopak, este zosilnela a stala sa snad najtypickejsou charakterovou crtou anglickych suhajov. ()

KOZEL84

Už dlouho sem byl zvědavý jak chce někdo z toho hodného Pytlíkovic kluka udělat zuřivého chuligána.To spíš uvěřím,že na Predátora pošlou Alice Bragu.Odrazovaly mě všechny ostatní podobné filmy (Cass,Football Factory,první půlka Footsoldiera) a taky to,že tyhle vyjebance nesnáším.Tenhle je ale určitě nejsympatičtější ze všech a Frodo to zase zmáknul.Charlie Hunnam ještě líp (yts futbol dááj).Příběh je taky spíš ''nenech si srát na hlavu'' než ''chovej se jak pyča'' a ani se moc nedivím,když to nakroutila ta ''buchta s koulema''.Co ale nepochopím ani za tisíc let - co tam ta pitomá Husa jako dělala?!! ()

TheTrox

Zajímavý pocit, ano, po zhlédnutí tohoto snímku bych své "emoční" pocity nazval jako "zajímavé". Málokdy něco podobného cítím, obvykle moje pocity jsou stejné - lineární, ale tady tomu tak není, mísí se jich ve mne několik, z toho důvodu musím své hodnocení zvýšit o *. PS: Je pěkné jak je zde vystižena atmosféra a surovost prostředí hooligans.Celkové hodnocení: 70% ()