Hooligans

• USA Hooligans (více)

Nathaniell

"Já dááál do bublýýn foukáám! A jamparýrarááá! A když mi wocas nestojí, tak du se rači bííít!!" ... Twl, to byla sračka. Víte, co vám může dát tenhle film za předpokladu, že nejste úchylové do dementního fodbalu a chuligánů, co se perou o to, jak jejich princezny hrály? Úúúplný hovno!! ("Tak dál do bublýýn foukááám!"). Elyja Vůt nebyl špatnej, jenže ono tady ani nebylo moc co hrát. Ostatní herci vám nic neřeknou. Asi někde sesbíraný na ulici. Až ještě na Marca Warrena. Za něj dávám tu jednu hvězdu. Jeho dojímavý příběch o tom, jak ho minulost dožene, nebyl dost dlouhej na to, aby mě začal srát. On tenhle film ani nemohl nic předvíst, jelikož (protože, nýbrš, ančto, toto, tamto) samotnej základ filmu je na hovno. Banda debilů. Toť vše. A musej se rvát. Twl, tak jo. Demenci by si mělo bejt možný patentovat. Já dávám 1* ("Tak dál do bublýýn foukááám!") ... ... Všechny pravopyssný chibi jsem sem dal jen,,, abych nasral gramatycký nácky. Žble ()

ric

Jo, tím koncem to fakt pokazili. Stačí vynechat posledních 220 sekund před titulkami a je to o moc lepší jako celek. No a Elijah Wood? Ostuda se nekonala, pánové a dámy! ()

Efreeti

Výborný film se parádním výkonem Elijaha Wooda! Zabavná mi přišla jeho změna z šedé univerzitní myšky v ošoupaném kabátku v nekompromisní mlátičku v teplákovce...krásně to ukazuje že film dnes nemá hranic. Dokáže nastavit takový úhel pohledu, že to vypadá naprosto přirozeně a divákovi nepřipadá vůbec divné, že človíček, který vzrůstem připomíná mého 10-ti letého synovce hraje pouličního bitkaře, který s klidem srazí na zem dvoumetrového negra. Přestože mi některé scény připadaly přehnané, na rozdíl od ostatních nepovažuju posledních 5 minut filmu za zbytečné. Je to spíše jakési vyvrcholení změny charakteru a hodnot hlavního hrdiny...navíc je od samého začátku jasné jak ten film skončí, bez toho závěru by to bylo tak nějak nekompletní ()

Lish84

Naprostá většina postav zde má svůj smysl a dříve či později nějak ovlivní děj. Zpočátku se může zdát, že cestu amerického studenta k hooligans provází zbytečně moc postav, ale tím si jen scénárista připravuje půdu pro budoucí pointu. Příběh přináší hned několik menších překvapení a zvratů. Ale nelíbilo se mi, že film dělá z rowdies skoro až hrdiny - narážím na závěrečnou "hrdinskou bitvu" a pochod do ní. I když jeden člověk při potyčce zahyne, nedočkáme se vystřízlivění postav s tím, že tohle bylo opravdu zbytečné. Smrt této postavy je znázorněna jako hrdinská oběť. Jenže bitka fotbalových fandů přece není bitva v Pánovi prstenů... Jinak ale prostředí rowdies slouží spíše jen jako záminka k tomu, aby byl divákovi ukázán postupný růst sebejistoty Elijaha Wooda. Což je podle mě další klad filmu. ()

Perda

Dobře natočený snímek z drsného prostředí Hools.Možná chvílemi trochu patetický příběh, ale na druhou stranu celkem uvěřitelný Elijah.Takže určitě film, který si zaslouží 4*. ()

Chladek

Jsem nesmírně rád, že E. Wood nejenže se dostal z role hobita Froda, ale že si na ni už skoro nikdo nevzpomene. Při rolích, jako je tahle tomu věru pomáhá. Snímek GSH by mnoham lidem mohl objasnit celou tady tu psychiku Hooligans a proč se lidi jen tak mlátí a k čemu jim to je. Snímek nejen velice pokrokový, ale také z filmového hlediska skvěle propracovaný. ()

Tichoza

Zajímavé téma, prvotřídní vtipná angličtina, drsný od začátku do konce. Konec příběhu mě mile překvapil, nemám rád happy endy, ale konec filmu bohužel hraje moc na city. 810 ()

samuelsson

Čo všetko dokážu urobiť hooligans (po slov. chuligáni) pre svoj futbalový klub? To sa dozviete v odľahčenej forme vo filme Green Street Hooligans. Film je pútavý, ak si ho pozriete nedabovaný, poteší vás londýnska slovná zásoba, v ktorej sa po anglicky kade čo priučíte... „Hooligans kultúra“ je v Green Street Hooligans zobrazená pomerne identicky- cesta na zápasy, hierarchia, kto proti komu. Veľké mínus vo filme je, že po bitke fanúšikov dvoch tímov, majú bitkári len zakrvavené nosy, nič viac (vynímajúc poslednú bitku). Pri niektorých úderoch by človek povedal, že musí mať minimálne rozbitú lebku, avšak na niečo také sa tešíte zbytočne. Mne osobne sa nepáči spomalená trasľavá kamera (hlavne pri spomínaných bitkách), ktorá keď sníma zábery, tak z nich dokopy nič nemáte. Dej je dobrý, až na zbytočnú zápletku otca so synom. F*ck, f*ck, f*ck toto slovo počujete v každej vete minimálne raz, čo spôsobilo, že to už nevyznie ani drsne, ani výhražne, ale trápne a neprimerane. Preto, ale aj mnohé iné len 3 hviezdičky... ()

smrtubohem

Výborně zpracovaná proměna slabošského ustrašeného pitomce v chlapíka, který ví, co chce, a naučí se všelijaké špatnosti, povětšinou související s fotbalovým chuligánstvím. Majorství, rivalita firem, odbourávání strachu a zbabělosti Velmi silný příběh a pro mě jasné ***** ()

jack_scott

Nejfilmovější, nejzábavnější a celkově nejlepší snímek o fotbalovém násilí vůbec. Ale nejen o tom je tento snímek...Prakticky přesně splnuje moji představu o tom, jak by asi měl vypadat pětihvězdičkový film- dávám tedy této naprosté klasice zasloužených ***** a 95%. ()

karlos-rio

hodně dlouho jsem se tomuto filmu bránil, hlavní důvod byl Elijah Wood, prostě jsem si ho v takové roli nedokázal představit od filmu jsem čekal spíš parodii než drama, ale musím uznat že jsem se hodně spletl, Elijah mě zde vůbec nevadil, spíše naopak, hodně povedenej film o fotbalových holigans, dá se říct, že lepší film na dané téma jsem zatím neviděl, snímek nemá snad jediné hluché místo , jednotlivé role jsou dobře obsazené, pro mě moc příjemné překvapení ()

B3R

Vzhledem k tomu, že jsem v tomto prostředí vcelku sběhlej, tak nejde pro mě dát jinak než 5* :-) Sice mi nejdřív bylo obsazení E. Wooda proti srsti, ale po tom co jsem si na to zvykl, tak už bez problému. Nemam co vyčíst, Kladiváři" :) ()

SB

Vskutku docela povrchní zpracování, které se ani nesnaží hlouběji objasňovat pohnutky chování hlavních aktérů, jediné, o co opravdu vyprávění stojí, je tahat diváka od rubačky k rubačce. Anglické obsazení je opravdu vydařené, mezitímco pan Wood dostál svému jménu - herecké dřevo, jehož normalizovaný výraz je unavující. Nehledě na to, že svou vizáží se hodí tak do postýlky nějaké patnáctky místo plyšáčka, ale ne do prostředí vyprávění. S bídou 2 *. ()

Lastsurvivor

Člověk si řekne: Elijah Wood jako člen Hooligans? Ten film za moc stát teda asi fakt nebude. Kvůli tomu se tomuhle filmu asi vyhýbalo spousta lidí, včetně mě. 6 let jsem se nekouknul na film, který je v daném tématu jsně na špičce. Prostší dialogy nevadí, naopak jsou tu spíš očekávané. Nechybí tu vlasně nic-hlavní zápletka je chlastání, skandování a rvačky, jak to má ve filmech o ortodoxních fanoušcích být a je zde i vedlejší zápletka studenta Harwardu, který až u nich pochopí, co to znamená žít naplno. To je ale to, co mě na tomhle filmu nejvíc bavilo a nejvíc vadilo zároveň, protože no tak-kluk z Harwardu zapadne mezi fanoušky Westham United? Kdyby tam Wooda dali z jiného prostředí, přišlo by mi to ještě lepší. I tak si ale tenhle film zaslouží 4 hvězdy. ()

Roman1983

špičková podívání pro chuligánské fajnšmekry:-) zatím nejlepší dílko tohoto "žánru" s překvapivým hereckým výkonem E.Wooda. Zítra hraje United!!! ale z Manchesteru:-) ()

bobin

Dát někomu pořádně do držky, pořádně se porvat, ale jedno s kým ! O fotbal zde vůbec nejde......V tom je film působivý a depresivní. A není zde jediný záběr na hřiště ! S člověkem to cuká - silný zážitek . ()

Matthew00

Aj keď futbal moc nemusím tento film ma zaujal svojou brutalitou a stáale premyšľam prečo ľudia chodia na futbal sa iba mlatiť a nie sledovať ho, aj ked Eljah nepodal niako extra výkon ostatným hercom sa to podarilo na výbornu tie "bojové scény" boli dobre urobené, aj keď je to jednoduchý príbeh je chytľavý. ()

Phex

Jak se říká: "Je to náhoda, že den má 24 hodin a v base je 24 piv?", nebo "Je náhoda, že když ve slově láska 4 písmena změním a jedno uber je z toho pivo?". Po shlédnutí tohoto filmu dodávám "Je náhoda, že Tomáš Řepka hrál v Premier League za West Ham United?". ()