Hooligans

• USA Hooligans (více)

teekanee

Film jsem viděl jako malej u kamaráda, kdy jsem z něho ještě neměli rozum a šlo nám tam hlavně o ty bitky. Po shlédnutí v dospělosti musím říct, že film nabízí opravdu mnohem víc než jen hrubé násilí. Hodně ve mě rezonovala ústřední myšlenka, kdy se náš hlavní hrdina - intelektuál z vyšší třídy dostane do společnosti vymytejch fotbalovejch hlav, který používaj sport, jako záminku dát si do držky a cejtit se výjimečně, jelikož v životě nic nedokázali. V průběhu sledování filmu se, ale ukáže, že věc tak jednoduchá a jednostranná není. Film je o tom všem, ale i o přátelství, obětavosti, hledání sama sebe. Za mě výborný. 89% ()

Sulrii

Tento film je úžasný v tom, jak se vlastně úplně náhodný, vyklepaný a zmatený Američan z Harvardu dostane mezi fotbalové fanoušky, kteří nenávidí žurnály a rádi se pomlátí s konkurencí. Příběh je parádní v tom, jak se náš Američan naučí žít jejich život, začne ctít jejich tradice a chce patřit mezi ně, i když studoval právě žurnalistiku, což tají. Jak to celé dopadne si už musíte zjistit vy, ale pokud máte rádi pořádné bitky, fotbal a docela i emotivní příběh, je to právě pro Vás. Film patří mezi moje nejoblíbenější a musím ohodnotit 5/5. ()