Hooligans

• USA Hooligans (více)

abysser

Bez titulků bych se díky tomu newspeaku britskych okrajových ulic neobešel, ale je to paradoxně to nejlepší (a skoro jediné), co se mi na snímku líbilo... Co se mi ovšem nelíbilo vůbec je Elijah Wood, který s tou svou postavičkou je nádmíru nepřesvědčivý... ()

Arach.No

Nemam rad fotbal a nesnasim takovyhle "fans". A kdyz se k tomu pricte otrepany namet a Wood, kteremu tahle role vubec nesedla, tak se z toho vyklube film, kterej sice neurazi, ale ani nezaujme. ()

blues

skvěle natočený film o tom, co se v Anglii v reálu děje před a po fotbalových utkáních. bohužel, krutá realita. Myslel jsem si, že Woodovi tuhle roli neuveřím, ale přesvědčil mě, i když jako student žurnalistiky by se do toho zapletat tak lehce nemel... je to stupidní, kam až může zajít fanouškovství, ale film stojí rozhodně za shlédnutí... ()

Káronoš

Hooligans, rvoucí se fanoušci za svůj klub. Domnívám se že každý už o nich slyšel, ptž i u nás máme takové "věrné" fanoušky, lépe řečeno organizaci, partu,klub...jak chcete. Už z tohotu důvodu je toto téma zajímavé a v hlouby duše jsem si vždy přál o hooligans vidět film, který by se plně věnoval jejich životu. Lexi Alexander mě tento sen splnil a rovnou tam šoupl Elijaha, který se na pouličního rváče záměrně vůbec nehodil. Když sem o tom filmu slyšel moc sem se těšil až si ho seženu a pustím. Musím říct že jsem byl maximálně spokojen, protože hl. představitelé i samotný příběh sem si doslova oblíbil a snímek sem si přehrál aspoň tak 10krát. Nejsympatičtější mě byla postava Petera, protože se opravdu uměl porvat z životem, nebál se následků svích čin ů a nikdy by svoje přátele nezradil. Nemám co vytknout naopak jenom doporučit tento film, protože opravdu stojí za shlédnutí. Poslední rvačka byla úžasná, ta poklidná hudba, která k ní hrála byla skvěle deprimující a osud Petera byla taková hrozba pro realitu, co se může klidně v takové partě přihodit. Hodnocení: 9/10 ()

Drc

Patrřičně syrové a brutální tak ja se sluší na drama o zvířecích primitivech dnešní společnosti. Dostatečně poutavé, atmosférické a zábavné, zároveň s patřičným poučením a hlubší myšlenkou. ()

skliba

Docela dlouhou dobu mi tenhle film ležel doma, neměl jsem po football factory moc důvodů abych zkouknul GSE nicméně toho nelituju, film mi jednoduše dostal nenudil jsem se u něho ani vteřinku.Když jsem naposledy Elijah Wooda viděl v roli malého Froda z Pána Prstenů moc sem si ho nedokázal představit mezi fotbalovýma rváčema, ale jakž takž to zvládl, ale Pete Dunham(Charlie Hunnam) byl podle mě vynikající.Ostatně i film byl vynikající jelikož jsem vášnivý fotbalista:-)tak jsem byl velmi rád že jsem mohl tuhle velmi dobrou podívanou shlédnout a výborně jsem se u ní bavil jasných 5* ()

Schuldiner

Nikdy bych nečekal, že mě film tohoto ražení tak vezme... Má to svou zápletku, příběh, momenty překvapení...má to...nevim..má to takovou zvláštní šťávu.. A ta skladba na konci tam byla zasazena geniálně... Překvapivě velmi kvalitní snímek z prostředí anglických hooligans! I když nejsem fanouškem těchto týpků, film mě prostě pohltil... ()

venom14

Myslí,že tenhle film má celkem velkou podobnost s Kultem hákového kříže.Taky se tady tak nějak ukazuje,proč nebýt Hooligan(aspoň můj názor).Ale jinak se mi film velmi líbil.Příběh fajn,herci dobří a kamera stylová,co víc si přát? ()

syphonn

Musím pochválit velmi dobrou gradaci příběhu s velkým bitkařským finále na konci a slušnými hereckými výkony hlavních představitelů v čele s Woodem. ()

Teabag

Elijah Wood mě vcelku mile překvapil v naprosto (pro něj) netypické roli. Příběh je ale vcelku přímočarý a předvídatelný a můj celkový dojem je, že jde vlastně o docela povrchní film s plochými charaktery. Na druhou stranu ta nebezpečná atmosféra byla vykreslená velmi dobře, to se musí nechat. ()

Haymar

Rozhodně zajímavej pohled na pravý "hooligans"! Svižně natočený, dobře zahaný, ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že tvůrci prostě jen chtěli vrhnout trošku "lepší" světlo na ty "fotbalový chuligány". Navíc Elijah Wood mi tam vůbec neseděl (Frodo Pytlíka mu do smrti nikdo neodpáře :-)) Charlie Hunnam rulez! ()

Prochy38

Jako tradičně na mě má obrovský vliv téma. Jsem sportovní fanoušek, chodím i na fotbal i na hokej. Lecos už jsem zažil a vím, co dokáží hovada jako jsou "hooligans" a jim podobní, ať si říkají, jak chtějí. I když jde většinou o bezmozky, nedovolím si je sumírovat. Jsou tam výjimečně i inteligenti, ale už tím se snižují.... A teď teda k filmu. Kvalitní počin, krásná C. Forlani, tvrdá realita a solidní výkony hlavních protagonistů. Nebylo to zlé, ale ta zvěrstva, která si podle tvůrců zasloužila film, já nesnesu. A jen tiše doufám, že je film hlavně a jen a pouze odstrašujícícm příkladem. Stejně jsem fanda Manchesteru United a když už bych si měl v Londýně vybrat, tak jedině Tottenham! :) ()

J*A*M*A*L

I přes všechny ty vulgarismy a násilí to byl perfektní film který opravdu doporučuji.Naprosto nemilosrdné, ale za to dost kvalitní drama které se jen tak nevidí.Viděl jsem i Football Factory a toto bylo ještě lepší, ale všechny filmy o hooligans jsou dobré.Hooligans je film o takové té temné stránce fotbalu přesto že to je zlo tak bez toho by to asi nebylo ono.Když vesnickej fotbal nestojí za nic bez sprostejch slov tak anglickej fotbal by nestál za nic bez hooligans.Občas je taky dobrý se trošku porvat.100% ()

Sufferer

Odmietavý postoj voči konkrétnej, veľmi výživnej téme často zveličuje únik od moralizovania a vsádza na argument propagácie násilia. Existujú ďaleko sofistikovanejšie spôsoby, ako publiku predať istú myšlienku, ovšem vlastné nároky na odosobnený sociálny komentár by malo vystriedať vedomie, že film vonkoncom nepodsúva jeho romantickú glorifikáciu. Príbeh Matta Bucknera môžeme s istou dávkou nadsázky chápať ako ojedinelý ostrov pozitívnej deviácie a samotné násilie ako nástroj zmeny. Majorovi v určitom bode pomohlo precitnúť a utriediť si hodnoty, hlave firmy vyrovnať sa staršiemu bratovi, jej členom otvoriť dvere outsiderovi a nadanému žurnalistovi si uvedomiť, že pred problémami sa za žiadnych okolností neuteká a pästné právo nemusí byť nakoniec tým správnym riešením. Prvý celovečerný počin režisérky okrem toho na hony ďaleko zaváňa osobným prístupom. Lexi Alexander učebnicovo zúročuje potenciál každého motívu, úsporne ustanovuje typizované role a využíva ich skromné možnosti a celok kompletizuje stručnými náznakmi a vysvetleniami, ktoré pozornosti často unikajú v rezkom tempe deja. S počtom pozretí (presné číslo odo mňa vážne nechcite) i pribúdajúcimi rokmi ide o blednúcu záležitosť, v chudobnej kategórii filmov o futbalových chuligánoch stále nemá široko-ďaleko páru. ()

cmenda

Bezva uvedení mezi anglické hooligans ,obsazení mě trochu překvapilo ale nakonec fakt super takže plný počet. ()

*pergel*

Klasická kostra příběhu je obalena kvalitními hereckými výkony, vtipnými dialogy a zejména postavami do kterých se dá velmi snadno vcítit, to je dost možná zásluha právě oné klasické kostry. Film je svižný, působivý, strhující. Děj se vine přímou cestou, bez výrazných oklik a slepých ramen, což je u podobných snímků výhodou. Pokud chcete vidět dobře natočený film, při kterém poznáte, jaké to je, bojovat za reputaci své "firmy", ve které nejsou slova jako je čest a sounáležitost bezvýznamná, je to správná volba. Nebýt několika hluchých (respektive příliš kýčovitých) scén a příliš velkých Woodových očí, bylo by to za *****. ()

fastum

Dobrej film. Popisuje všechno to dění kolem fotbalových fanoušků a líčí všechny ty emoce, které vznikají mezi nepřátelskými kluby. Navíc elijah wood převádí, proč byl právě on obsazen do role froda.. ()