Hooligans

• USA Hooligans (více)

Dovlatovka

Krásně opravdové a přes svou "britskost" (bez titulků těžké sledovat) přístupné. Líbila se mi kamera při bitkách a britský hudební doprovod. Kdo by to řekl, že takový film může dobře natočit ženská. ()

10Domik10

Obdivujem Lexi Alexander, pretože ako žena natočila výborný film o futbalových chuligánoch, a keďže aj ja sa v tomto kruhu pohybujem, tak mám predstavu o tom ako by mal tento film vyzerať a naozaj je príbehovo spracovaný geniálne. Oveľa kvalitnejší snímok ako Football Factory či Green Street Hooligans 2. A aby som nezabudol bitka v Manchestri mi pripomenula istú záležitosť s bojazlivou Žilinou ajaaaaaj. ()

Doski

Dobré a originální. Fotbalové šílenství tak trochu z jiného prostředí. Mám rád fotbal a Anglickou Premier League nejvíc. To se vám tu asi trochu hodí, abyste věděli, kdo ke komu a proti komu.. no.. fandí. ;) 83% ()

ThERoMAiO

„Já zas do bublin foukám, bublin spousta kolem mě, až k oblakům až do mraků tam pak jak mí sny umíraj. Štěstí to se skrýva nikdo ho neviděl, tak zas do bublin foukám bublin spousta kolem mě!“ ()

Pathrose

Tak ten námět může být trochu prostší, ale film je zpracován velmi dobře. Různorodost postav je také dobrá a navíc dojde i na pořádné nervy a emoce. Elijah mě překvapil, že svou roli zvládl více než dobře. Charlie Hunnam byl také parádní. Dojde na násilí, strach, lásku ať už k fotbalu či k blízkým a jelikož si film na nic nehraje, tak hodnotím velmi kladně. Úsměv Chelsea by slušel každému ;) ()

Black-star

Zajímavý film, bohužel pro jeho náplň nemám pochopení. Přijde mi naprosto zbytečný rvát se a bít kvůli sportu. Je to vlastně jen zástěrka a dle mého to takoví lidé nemohou mít v hlavě úplně v pořádku. Smutné je že pak lidi kteří postrádají životní naplnění nebo se cítí prázdní se k nim houfně přidávají. Pak umírají lidi, ničí se majetek a pro co? Vlastně pro nic a myslím si, že to ke správnému chápání sportu nepatří. Je mi líto ale u mě tento film nezabodoval. ()

Radek_War_09

Já zas do bublin foukám, spousta bublin kolem mě. Až k oblakům, až do mraků. Pak jak mý sny umíraj. Štěstí to se skrývá, nikdo ho neviděl, tak zas do bublin foukám. Bublin spousta kolem mě. ()

balcazar

Páči sa mi, ako sa film venuje tejto tématike, hoci, rovnako ako som to tvrdil v prípade Football factory, to mohol ešte viac prepojiť so športom, so zápasmi (scéna, keď chuligán, oblečený v press veste šiel provokovať fanúšikovský tábor hostí, to bolo super). Napriek tomu musím dať plné hodnotenie, Príbeh ako taký, herecké výkony a charaktery postáv, a najmä pohľad na chuligánov, z ktorých je každý normálnym pracujúcim človekom z mäsa a kostí a nie nejaké, večne fetujúce zviera. Každý z nich je členom spoločnosti, pre každého z nich je "hooligans" životným štýlom, vyznávajú ho rovnako, ako iní náboženstvo. V každej "firme" platia pravidlá, ktoré treba dodržiavať. Výborný film. ()

GTS_PUNK

Hooligans alebo ako sa Frodo k chuligánom pridal. Veľmi dobre spracovaný snímok zasadený do prostredia anglickej metropoly, do ktorej prichádza Matt, ktorého nie vlastnou vinou vyhodili z Harvardu, za svojou sestrou. A čo osud nechcel, hneď prvý deň je nútený ísť so švagrom svojej sestry, Petrom, na "soccer". Čo by za to dala väčšina z nás, že? Každopádne, na Boleyn Ground - domovskom stánku West Ham United, Matt zisťuje, že Peter patrí k skupine chuligánov GSE. Do tzv. "firmy" GSE sa časom pridá aj Matt a z Američana, ktorý nemal o futbale žiadnu páru, sa stane právoplatný člen. Hooligans ukazuje divákovi odvrátenú tvár anglického futbalu plnú krvi, sĺz a potu, a núti ho rozmýšľať, prečo sú ľudia ochotní (doslova) položiť za svoj obľúbený klub život. Jednoducho preto, lebo futbal je v ich ponímaní náboženstvo a v mene toho už položilo život množstvo ľudí. Na záver mi ostáva už len skonštatovať, že I´m forever blowing bubbles, pretty bubbles in the air, the fly so high ... A pre potešenie si tu dovolím nechať ešte túto skladbu :) UNITED! ()

boni

Sice to je velmi povrchní film, točený hlavně pro mainstramové americké publikum, ale přesto pro něj mám slabost. Old school nadílka anglického fotbalového násilí nemůže být přeci nikdy na škodu, no ne? ()

Dzvandzi

Neuvěřitelně skvěle zvládnuté drama v čele s fotbalovými chuligány a jednou Anglicko-Americkou rodinkou,které mě vtáhlo do děje a do konečné rvačky nepustilo.Tento film ukazuje výborně následky této cesty života a je velice dobře udělaný.Byly tam jak zábavné,tak i smutné a naučné scény.Hlavní hrdina Peat se mi velice líbil a konec byl velice dobře udělaný,protože poukazuje na to,že tahle cesta není dobrá i když se ve snímku mohlo zdát,že ta cesta nemusí být zase tak špatná,všechno dobré jednou končí a to platí i o tomhle filmu.Velmi dobré!!!...100% ()

Nix

Tak trochu jiný výlet do Anglie než by asi každý přál, ale zase se člověk kde co přiučí, ale nemyslím tím jen chlast a rvačky. Je to příběh hlavně o přátelství a dokáže zahrát na emoce kupodivu. Skrývá se v něm mnoho a opravdu to doporučuji, tento výlet člověk jen tak nezažije. Za mne must see film. ()

fojtas

ikdyz fotbal nejen nemusim, spise nemuzu, je tenhle film pro me velice slusnou podivanou..skoda jen toho nasilneho konce...jinak vazne slusna podivana ()

AlexDLarge

Zajímavý a velmi neobvyklý snímek. Už svým pojetím se dost vymyká zavedeným způsobům. Přestože se všude na prvním místě propaguje Elijah Wood, není zdaleka hlavním hrdinou. Tím je dosud nepříliš známý Charlie Hunnam. Ale začnem popořádku. Než povím svůj názor, musím říct, že mě tento film ve spoustě případu opravdů potěšil. Elijah Wood jako americký student zdaleka nepůsobí tak hloupě jak jsem očekával. Naopak, je velice přesvědčivý a musím říct, že je zábava se dívat na "Yankeeho"(jak mu všichni říkají), jak se učí evropským způsobům a chápání fotbalu. Již zmíněný Charlie Hunnam jako jeho mentor naopak zase tak dobře nepůsobí. Má zajímavý způsob chůze a to že je jeden z "party" bych mu věřil z fleku, ale problém je, že není až tolik přesvědčivý jako Woodův učitel. Je na něm dobře vidět, že si bral lekce herectví od Brada Pitta(Klub rváčů) nebo Ryana Goslinga(Svatý boj). Svým výkonem se jim ale rovnat nedokázal. I když sklámání to zdaleka není. Jako čerstvý vánek na mě působil Londýn. Žádná velká americká města se silnicemi se čtyřmi pruhy, ale úzké uličky a chladná atmosféra. O kameře nemám moc co říct. Byla prostě obyčejná(mě nějaký to pohupování a mávání zleva do prava nijak nebere). Překvapivě výborné byly souboje. Možná ne příliš realistické, ale velice svěží a rychlé. Pomineme-li fakt, že "malý mužík" Elijah Wood se ve rvačkách nějak moc rychle "rozkoukal", vadila mi (a musím říct, že docela dost) poslední třetina filmu. Ze zajímavého snímku z neobvyklého prostředí se zničeho nic stal doják(od momentu, kdy do hospody vstoupí "Major") s obvyklými poselstvími o násilí, zodpovědnosti a lásce. A i ty bitky(jak ta v baru, tak ta poslední) začaly být klišovité. Kvůli tomu jsem měl chuť dát tomuto snímku tři hvězdičky. Ale nakonec si myslím, že si ty čtyři zaslouží. P.S.: Nevím, jestli to bylo špatným make upem nebo třeba osvětlením, ale v tomhle filmu mi přišla Claire Forlani, jako kdyby ji bylo padesát. Možná to bylo tím, že paní režisérka chtěla, aby vypadala jako skutečná máma. ()

Tanner

Prostředí je sice atraktivní, ale příběh málo uvěřitelný a bylo by vlastně jedno, kdyby se odehrával kdekoliv jinde. Nebylo to špatný, ale nemůžu se zbavit dojmu, že by se námět dal využít lépe. ()

john.h

Po tomhle filmu jsem prestal vnimat Elijaha Wooda jako Froda a ze skatulky hobit z Pana Prstenu zmizel. Spickovej film, spickove natocenej a spickove zabavnej. Bal jsem se ze tam bude moc fobalu, ale z nej tam je za celou dobu asi jedna minuta. ()

danielwanderer

Nenávidím futbal, nemám rád ani jeho fanúšikov a už vôbec nie tých u nás, veď viete NS kidy :). Ale Hooligans sa mi páčil (a baby okolo mňa revali :)). Snaha dojať je dosť trápna, ale po pár Rudkoch Jelínkoch mi to bolo jedno :). O čom to celé je? O mlátení sa futbalových "firiem". Plus k tomu pripečieme amíka (a hele, Frodo :)) čo sa náhodou dostane do britského kotla... Jelikož ma v sebe dušu z Karate Kida, bude veľmi nápomocný :). Pivo, pesnička, kamaratstvo, Judáš, bitka, bitka, bitka a hero záver. Blbe, jednoduché, ale neokúkané, pekne natočené a bolo z toho cítiť istú prirodzenosť... Vravím :), dnes niesom úplne ubjektívny, ale úplne stratený čas tento film nieje a to stačí, aby ste mali dôvod aspoň skúknuť. ()