Hooligans

• USA Hooligans (více)

Brain32

Tenhle film mám jako fanda kopané hodně rád :-) nedám na něj dopustit a soundtrack (one blood) mi vždy nažene husí kůži. ()

LaCZik

Při hodnocení tohoto díla se neubráním srovnání s o rok starším a co jsi budeme povídat kvalitnějším dílkem, které dokonce má stejný český název. Je vidět, že režisérka příliš nehoví britské angličtině, protože jak jinak si lze vysvětlit ( a případně omluvit) příšerně hraný londýnský přízvuk. Bitky mezi chuligány jsou rovněž strašně umělé a ten kdo se někdy doopravdy pral mi dá jistě za pravdu, že po jedné ráně na bradu (a já jí dostal jen v boxerské rukavici) se opravdu těžko vstává. Film doráží pár dokonalých nesmyslů ( Bover dělající bordel na stadionu, útok proti přesile 4:1) , až se domnívám, že si z nás kdosi dělá pr..l. Abych nebyl jen kritický, film je zajímavý alespoň ve vztazích mezi hrdiny, ale to je na biják o fotbalových chuligánech opravdu málo. Všem, kteří hodnotili tento film 3 a více hvězdami a neviděli http://www.csfd.cz/film/182361-hooligans/ doporučuji shlédnout a poté znovu hodnotit. howk. :-) ()

ronin zabak

Nechápu takovou nadšenost a dobré hodnocení. Non plus ultras v anglické podobě v čele s Frodem. Určitě bych obsadil někoho jiného. Co se týká potyček, tak ty jsou docela povedený a věruhodný. Konec předvídatelný. ()

Mathejko

Mám rád šport. A toto sa mi veľmi páčilo. Aj keď v tomto prípade to so športom nemalo veľa spoločné, či ale chceme alebo nie takto nejako to proste funguje v Anglicku (a nielen tam). Títo fanúšikovia chodia na futbal, len preto aby rozbili „držky“ svojim protivníkom. Charlie Hunnam nás previedol celým filmom a dal nám pohľad ako to funguje a beží, nech sme v obraze. Jeho výkon bol skvelý, tento herec to proste vie. Celý film ma dostával do varu, bitky v baroch, bitky mimo štadióna, pomsty, zastrašovanie protivníka. Keďže viem niečo o tejto tematike, dávam tomu 5 * . ()

Toro8

Futbal mam rád a tématika futbalu poteší čo je však hlavné tento film je skvelý aj pre tých ktorý futbal nenávidia. Príbeh o tom čo sa deje po zápasoch a že Kladivári majú najlepšiu firmu to je už dávna história. ()

Modano

Když vidím fotbalové hooligans jen kroutím hlavou, ale když se podívám na tenhle kousek, tak z toho vytřískali nejvíc co to jde, dokonce v mých očích tenhle film oprostil Elijaha Wooda od Froda. ()

Taurpower

Chuligan Frodo... puvodne jsem chtel dat odpad, protoze tato pohadka puvodne navic nemela (vychrtly americky liliput, ktery behem chvilky zacne mavat pestickami jako o zivot, totiz za vic nestoji), ale to by bylo k tomuto videoklipu celkem nefer, takze davam 1star a tim to tady hasne. ()

Sandai

Syrový, jednoduchý a přímočarý film o (často) jinak normálních lidech, kteří se rádi bijí. Je dobře, že ve filmu nejde jenom o bitky, které jsou dobře udělané. Spíš jde snímek, který zachycuje několik měsíců života jedné skupiny hooligans se vším všudy. ()

lineker

Pro mne o něco slabší než starší bratříček a o hodně nežli Rise of the Footsoldier. Možná mne vadil až moc zkoumaný rodinný přesah, možná méně autentický ten fotbalový. Je jasné že v době do které je Hooligans zasazen už angláni měli tu hlavní brutální vlnu fotbalových násilností za sebou. Firmy jsou již jen slabým odvarem ICF a divokých osmdesátek. A možná to byl i můj hlavní problém s jinak nedprůměrným filmem. ()

Kuzco

Celý film, jsem chtěla ty debilní ***, *** a *** zavřít někam do vypolstrovaný cely a nasadit hladovku, dokud se trochu neuklidní. O hooligans nevím tolik, abych uměla říct, zda film přehání nebo ne, ale vážně mě celou dobu všichni nehorázně ***. Nechápejte mě špatně-to je pochvala. Věřila jsem jim každý moment. Ať žije soccer! ()

takyodbornik

Pamatuju si, jak jsem po shlédnutí filmu říkal kámošovi, že mi ti chuligáni přišli příliš mladí, až dětinští. On mi řekl, ať se stavím někdy na Bazaly, abych viděl, kdo se tam mlátí s policajtama.... ()

Rathe

Přesně takovéhle "fanoušky", kteří vyhledávají pouze rubačku, nesnáším. Ale filmy o nich je úplně něco jiného. Děj vás úplně vtáhne dovnitř a vy si pak užíváte tu jízdu krve, modřin a zlomených nosů. Ale takový život nelze žít a příběh poukázal i na toto. ()

CassidyXXX

Na film se dá celkem koukat, ale v žánru řadím mnohem výše filmy Football Factory a hlavně Inkognito/ID. Green street má navíc hrůzostrašný český dabing. Kterýho neumětela může napadnout nadabovat česky originální chorály West Ham United s pár lidma ve studiu, když to v originálu řve 50 nahecovanejch chuligánů? To tam nešlo dát titulky, když už to chtěj překládat? ()

Majo.evans

Viac krát videný námet.Charlie Hunnam je skvelý.Aj ten krpatý Frodo ujde.Príbeh celkom dobre spracovaný,aj záver.Len je to už otrepané.A celkovo nechápem,prečo sa dávajú také prachy do športov.Keby sa radšej dali na niečo iné.Kedysi mali ľudia gladiátorské zápasy,teraz máme bitkárov na štadióne......Niekde asi musíme vypustiť paru,opice... ()

outcashed

Téma „Hooligans“ je vcelku omývané, alespoň co já vím. Ačkoliv, jediný snímek, který jsem měl možnost zhlédnout před Green Street byl český film Proč?, který mě svým příběhem moc neuchvátil a proto jsem se ostýchal k tomuto snímku dostat. Byl jsem ale na omylu. Z počátku mě film utvrdil o tom, že jde o nízkorozpočtový počin, postupem filmu jsem na to nebral žádné ohledy. Scénky bitek jsou natočené dobře a akčně, pozitivně to vidím i s postavami. Matt Buckner hraný Elijah Woodem mě sice nijak moc neoslovil, avšak to se nedá říct o Charliem Hunnamovi, kterého jsem do té doby neznal a postava Peta Dunhama mě příjemně překvapila. Chlapík, co stojí za svými lidmi, je osobitý, jak už jeho hláškami a řečí, tak i jeho vůdčí schopností a odhodláním. Byly sice momentky, kdy mi hlava začala lehce klimbat, ale netrvalo to nijak dlouho. Snímek byl vzhledem k rozpočtu a tématu velmi povedený a z konce mi spadla čelist až bůh ví kam. ()

kak2s

Taková slabší, komerčnější a cenzurovaná verze Rise of the Footsoldier co lze díky odstředěnosti pustit v TV po večerních zprávách. ()