Hooligans

• USA Hooligans (více)

dejvikpils

Už si ani nevzpomínám, jestli jsem tenhle film viděl na doporučení a nebo jsem ho jen tak našel a zkouknul ho.. co vim ale jistě je, že po prvním shlédnutí jsem na ním musel druhý den ve škole celej den přemejšlet a těšil jsem se, až přijedu domu a podívám se na něj podruhý.. Myslim, že má skvělej a určitě ne v moc chvilinkách nudný děj. Elijah Wood se stane ze studenta najednou člověkem, kterej žije naplno a má pro co žít.. Tenhle film jasně dkazuje, že největší školo je život! 9/10 u mě ()

BarbieHunter

Až pannensky ochráněn před seríí Pána prstenů, jsem si výkon herce hlavní postavy báječně užil a dík Elijahovi jsem věřil, že se může amík nechat strhnout evropskou kopanou....sorry, fotbalem. :) Podhoubí, ze kterého vyrůstá komunita jedné z nejlepších lig fotbalu na světě je stejně syrová, ostře bolavá a agresivně přímá jako samotný anglický fotbal. Konfrontace amerických sportů s anglickými rowdies by sám o sobě byl námět na celý film, tudíž jsem rád, že zde to proběhlo pouze v pár náznacích a hlavní dějová linie zůstala u snahy vysvětlit podstatu začleňování do skupin špatných, když se dříve, při snaze hlavního hrdiny začlenit se do skupin dobrých něco pokazilo. Snad jen strach z prozrazení toho, kdo je jeho otec byla lehce úsměvná. Každý, kdo se trošku zajímá o fungování těchto skupin ví, že naopak synáček doktorů, právníků, novinářů či dokonce policistů je v partě, která právě zdrhá z pouliční bitky vždy ceněn více, než grázlík s kriminální minulostí od kterého se přeci dá něco takového čekat. ()

1892

Ak niekto niekedy spoznal, aký pocit to je, nechať sa unášať na vlne svojho obľúbeného týmu a každý deň s ním žiť, našiel si svoj film. Pre niekoho povrchné mlátenie sa, pre iného vyjadrenie sily a cti prirodzeným spôsobom postaviť sa za to čo mám rád, to čo milujem. Presne, tento film milujem! ()

lepinla792

Snad se podařilo zachytit reálný podklad ze života hooligans, ale strašně moc mě vadil nereálný převrat povahy hlavního hrdiny, z takového blbečka na vůdčí a hrdinský typ. ()

PetrMinarik

Překvapivě dobrý film. Dlouho jsem váhal, než jsem se na něj podíval. Teďka můžu vklidu říct, že opravdu stojí za to Hooligans si pustit. Něco na tom filmu určitě je a dost možná si z toho někdo něco vezme. ()

Reddman

Hodně nadsazená testosteronová jednorázovka. Má to docela zajímavý námět, ze kterého se tvůrcům podařilo vyždímat co se dalo..vlastně to spíš přehnali. Fotbal zbožňuju a vím, že nejen angličtí hooligans se rádi melou hlava nehlava a dělají z toho kdoví co, ale těžko bych se sžil s jakoukoliv postavou, která gloryfikuje násilnou činnost hyzdící tvář fotbalu. Díky tomu mi odhodlanost a dramatické výlevy některých postav v souvislosti s dannou činností přišly často až úsměvné. Tady se to jednoduše bere až moc vážně a těžko se to dá s vážností sledovat i když se to tak tváří. Tyhle věci snižují moje hodnocení. Ostatní už je na dobré úrovni.Natočené je to dynamicky a přehledně, herci byli ok a neměl jsem problém to dokoukat. Určitě to, ale nikdy nebude úplně můj šálek čaje. BTW nemůžu uvěřit, že tohle natočila ženská! ()

tomas15

Jednoduchej námět natočenej až nečekaně zábavně. U takových filmů mám radši víc syrovosti, ale to asi tvůrci neměli vůbec v plánu, takhle je to podle mě koukatelný pro každýho diváka. Jinak je to přesně jeden z filmů, který by se v žádným případě neměly dabovat. ()

montel

Matta (Elijah Wood) právě neprávem vyhodili z Harvardu a tak se vydává do Londýna za svou sestrou. Ta žije se svým manželem, jehož bratr Pete (Charlie Hunnam) je členem party fotbalových chuligánů West Hamu United. Ten také veme poprvé Matta na fotbal. Matt se navíc hned po zápase dostane do křížku s fanoušky hostí a Pete mu s kamarády pomohou. Matt se tak dostane mezi pravé anglické chuligány a je jen otázkou času, kdy mu a Peteovi půjde o život...Filmy z prostředí fotbalových hooligans jsou pro diváky jistě atraktivní. Mě ale zase tak nepřipadalo bombovní, dívat se celý film na rvačky, které se těm pravým bitkám mezi skutečnými hooligans příliš nepodobají. Navíc mi Elijah Wood jako rváč nepřišel a do role mi nezapadl. Chvíli se mlátí jako holka a za minutu je z něj rváč? To asi ne. Ale film jako celek drží sympatickou laťku a tak se u filmu člověk prostě pobaví. 60% ()

Domin_S

Frodo nám už vyrostl a mistrovsky zahrál roli "fotbalového fanouška", kterému ale o fotbal vůbec nejde. Moc se mi líbila celá atmosféra filmu, místy mi naskakovala husí kůže a na konci i slza ukápla. Pokud někoho odrazuje žánr sportovní, nebojte se, sportu tam opravdu moc není ;). Pohodlně se usaďte a užíjte si tento skvělý snímek. S pozdravem Domin ()

Mr.Hackels

Charlie Hunnam zaválel! Takhle si představuju leadera fotbalových chuligánů. Celkově to byl můj šálek čaje. Hodně realistické scény až někam do hodiny filmu, poté trochu úpadek, ale ke konci už to zase vygradovalo tak jak mělo. Fotbalové prostředí je pro mě navíc lákadlo vždycky. Elijah Wood nezklamal. Jdu shánět lístky na West Ham nebo na Milwall, popřípadě na oba :) Letošní losování FA Cupu budu sledovat i z jiného úhlu :) 80% ()

zurivymlok

O Hooligans nevím vůbec nic a tak nevím, nakolik to odpovídá zkušenosti. Vcelku však jde o velmi slušný snímek, který stojí za zhlédnutí. ()

mcamino

Až po deseti letech jsem se odhodlal, že si tento film pustím pěkně celý. A nelitoval jsem. Popravdě jsem čekal happy end, ale ten se nekonal, o to víc je film k zamyšlení a je určitě dobré se na něj podívat. Ne pro zábavu, ale k zamyšlení. Není jiná možnost než dát 5*. ()

sluza

V celku povedený filmeček jen se musím přiklonit k názoru že za takové chabé konce by si měly režiséři nafackat. ()

slovan.mma

Aj scenarista a aj reziserka poznaju chuligansku subkulturu osobne a celkom dobre, preto je ten film realisticky a v tom mu nemam co vytknut. Jediny rusivy element je Frodo, ktory sa na tu ulohu vobec nehodil. Ten ma tam iritoval cely film. Charlie Hunnam bol dobry, tak ako ostatne skoro vzdy vid. SOA. Taky lepsi priemer. ()