Hooligans

• USA Hooligans (více)

Juto

Skvelý film vďaka svojmu realizmu a schopnosti ukázať divákom svet, ktorý existuje aj dnes, ale nie každý o ňom vie. 8/10 ()

DominikV

Jsem fanda fotbalu a nesnášim fotbalové násilí. A tento film mi ukázal jak to chodí. A jelikož jsem fanoušek Chelsea tak mě potěšil Chelsea úsměv :-) ()

Blackros

Nemám ještě na tento snímek definitivní názor (proto ty 3*). Na jedně straně mi sedí herci, atmosféra, surově realistické podání......jenomže čeho? Party buranů, co hledají sebemenší záminku pro to se pobít? Nebo snad pouliční vandalství zidealizované do formy, ze které si méně inteligentní diváci odnesou to že je to to správné? Nemůžu si pomoct ale například oproti Klubu rváčů, mi přišlo násilí v tomto filmu vyloženě samoúčelové. Hlavní postavy se zase stavily do role "hrdinů z válečných filmů", i když šlo pouze o hospodskou rvačku. Nedokážu tohle násilí pochopit, a jestli mi to tento film měl vysvětlit, tak neuspěl. ()

WolfR

Fotbal miluju, fanouškovství taktéž a sledovat bitky chuligánů taky není k zahození, i když takové lidi nesnáším. Ale přesto tenhle film z tohoto prostředí se mi líbil. Už kvůli atmosféře a skvělému Elijahu Woodovi a Charlie Hunnamovi, 4 hvězdy. ()

campix

Fotbal je fenomén a to nejenom na Britských ostrovech. I když zde je fanouškovství na trošku jiné úrovni než téměř všude na světě a Hooligans odkrývají roušku za děním kolem fotbalových zápasů v Anglii. Všichni víme, co jsou hooligans zač, ale nikdo si asi úplně nedokáže představit o co všechno v Anglii jde. Jde téměř o náboženství. Tento film podává celkem nekompromisní svědectví o dění kolem místních fotbalových utkání. Děj je sice šablonovitý, sbírá body tam kde byste čekali, ale konec Vás zasáhne. ()

Flyer

Poutavý děj, dobře vybraní herci, syrové zpracování a pěkně natočené bitky. Kdybych měl vybrat vítěze mezi Football Factory a Hooligans, volím jednoznačně druhého jmenovaného. ()

bartias

Efektivně natočená obhajoba agresivních blbečků. Ze začátku jsem se docela bavil, pak mi ale došlo, že se po mně chce, abych sympatizoval s někým, kdo vidí smysl v tom, že svůj čas tráví mlácením jiných lidí. Jakkoli to Elijah Wood hraje přesvědčivě oduševněle, takový námět mě spíš pohorší než pobaví. Na happy end, kdy se z otloukánka stane správný kluk, který se nebojí jít za svým, s chutí seru. ()

Slavníkovec

Smůla, že kladiváři letos asi sestoupí, mají jeden z nejlepších Hooligans. Film, má příběh, víru. Elijah Wood, je jedním z nejtalentovanějších mladých herců současnosti. Realisticky provedeno. Jsem fanoušek všeho co má jakoukoliv spojitost s fotbalem. V celku, ale zůstávám při zemi. 85% ()

tom88

Z tohto filmu som bol nadšený, pretože som nečakal takú kvalitku. Táto americká verzia je lepšia ako tá britská, ktorá ale nebola zlá. Elijah Wood a jeho premena z obyčajného chalana na drsného hooligana bola super. Veľmi mi tam sedel tento chlapec. Dej bol dosť dobrý, možno trochu jednoduchý, ale bol svižný a bavil. Bitky boli natočené dobre, lepšie ako v britskom Hooligans. Zrejme bolo na film vyhradených viac peňazí. Kamera, strih, zvuk to všetko je veľmi kvalitné. Uvažoval som aj o 5*, no zdravý rozum mi to úplne nedovolí. 82% ()

WinnJets

Nebýt hlavního hrdiny dal bych možná i čtyři, ale vzhledem k tomu, že do tohodle drsného prostředí se hodí asi jako albín mezi skupinu cikánů, tak bohužel nemůžu jít výše. Děj se odehrává v klasickém anglickém prostředí fotbalových putyk a v podstatě se snaží divákovi alespoň částečně přiblížit život taměších chuligánů. Nevím jak vypadá film v originále, ale český dabing je opravdu katastrofální. Pasáže, kdy celá hospoda zpívá bojové chorály svého klubu jsou nadabovány cca. 10 - 15 lidmi, kteří snad nikdy na fotbale nebyli. Jejich hlasy se pro tuto činost absolutně nehodí a působí vyloženě směšně. Zkrátka Eliah Wood tenhle film potopil svou pouhou přítomností a opravdu nechápu co vedlo režisérku k tomu obsadit do hlavní role právě jeho. ()

okkac

Těch 5* to lízlo jen o fous. Není to tuctové, jak by se mohlo na první pohled zdát a emociální dopad to má celkem velký. 8/10 a hodně příjemné překvapení. ()

Noviik

Jasná součást fotbalu jsou i hooligans, věřte či ne, tak ve skutečnosti jde o daleko drsnější příběhy a to i zde, v Čechách. Každopádně film zaujal, stejně jako Elijah Wood v hlavní roli... ()

eisha3

Tak nějak o ničem a dost obehraný námět, který ve mně nevyvolal žádné emoce. Ani konec to nezachránil. Navíc mi hrozně vadil Elijah Wood. ()

danliofer

Vostrý! Ačkoliv násilí vůbec neholduji, tady jakoby dostávalo aspoň trochu kontury pochopitelnosti. I nadále však zastávám názor, že pokud se lidé mohou domluvit bez rvaček, je to vždy lepší - pokud jim tedy nejde jen o vypuštění krakena či léčení si komplexů... Vysoké hodnocení jde spíše na konto velmi přesvědčivých hereckých výkonů a celkového vyznění filmu. ()

URBAN

Po dlouhé době jsem narazil na film , který nevím jak ohodnotit . Na jednu stranu jsem se nenudil , protože film se vydal do neprobádaných vod , jenže na tu druhou mi to přišlo tak trochu nedodělané a průměrné . Jelikož to bylo takové úmělé a moc jsem jim to nevěřil , ale i přesto jsem se bavil a pustil si to znovu . ( 8.6.14/MAC ) ()

Mol

NO MATE. NOT ABOUT SOCCER, AND FOR FUCK SAKE, STOP SAYING SOCCER! Nejdůležitější je násilí, pak je pivo a potom fotbal! West Ham United a jeho firm to dobře sekala. Nemám tomu moc co vytknout, jen že Shannon je úplně blbá a že závěrečná rvačka mohla mít trošku jinou hudbu. I'm forever blowing bubbles, pretty bubbles in the air, they fly so high, they nearly reach the sky and just like my dreams they fade and die, fortune's always hiding, I've looked everywhere, I'm forever blowing bubbles, pretty bubbles in the air! United! ()

Decker

Anglicky Fight Club z fotbaloveho prostredi hooligans, ktery se zahy vyviji do zajimaveho socialniho dramatu diky dobre napsane zapletce. Uf a je to. Jednim slovem - vyborne. ()

mr.kliky

svižný, dobře natočený film o partičce obyčejnejch kluků co mají rádi fotbal a rádi se perou, o přátelství.. a vůbec je to dobrej film. ()

ladyDOOM

...vubec nepochopim, jak se v těch bitkach mohli hoši vůbec poznat...nicméně, Charlie Hunnam je tu moc peknej lump :) ()

chelseaman22

Myšlenka fajn, zabíjení kvůli (v podstatě) ničemu zarážející. Je osvěžující vidět Elijaha taky bez prstenu. Překvapivě nezklamal. Ale ta myšlenka mi připadala odpuzující - proč sledovat, jak nalití blbci mlátí další nalitý blbce? Ale je to realismus Naší doby, tudíž to ke zfilmování určitě patří. 78% ()