Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Nancy (Heather Langenkamp) prožila smrt svých přátel. Matka a její blízké okolí si myslí, že se zbláznila a vytváří si vlastní postavu, která je zabila. Jenže postupem času napovrch vyplouvají důkazy, že vrahem je Freddy Krueger (Robert Englund), který se jí zjevuje prostřednictvím snů. Nancy zjistí, že v minulosti zabil 20 dětí a rodiče se sami pomstili, když selhaly vyšetřující orgány. Nezbývá jí než se vydat do posledního nerovného boje s Freddym a záchranou jí může být právě její otec (John Saxon). (Rodriguez)

Webb

Jedna dvě, Fredy jde. Tři a čtyři, k tobě míří. Pět a šest, křížej v pěst. Sedm osum, ztratíš rozum. Devět deset, stát, nikdy nechoď spát. Výše hodnocení je převážně za námět, který mě velice zaujal, film ale ne. [5/10] (Media Home Entertainment, New Line, Smart Egg) (Barevný /// Produkce: Robert Shaye /// Scénář: Wes Craven /// Kamera: Jacques Haitkin /// Hudba: Charles Bernstein, Martin Kent, Steve Karshner, Michael Schurig) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Jordan

tak mi napadá, že by mohol craven s nolanom spojiť sily a urobiť nové pokračovanie freddyho s inkorporovaním princípov inception-u (a účinkovať by mal cast prvej nočnej mory); podľa mňa by šlo o zaručený trhák! ()

Kudly4

Musel jsem si připomenout tuhle Hororovou, v dětství oblíbenou dnes už klasiku. Ani jsem nevěděl, že tu debutoval Johnny Depp a právě kvůli němu, jsem si Noční můru chtěl zopakovat. Scéna, kde Freddyho ruka vyjíždí z vany je legendární. Jo, na takovýhle kousky, se prostě nesmí zapomenout. ()

Anderton

Zo slashových hororov, ktoré nastúpili koncom sedemdesiatych rokov a boli určené pre mládež, sme sa dozvedeli, že umrú tí jedinci, ktorí žijú promiskuitný život. Elm street je jedna z prvých variácií na túto tému. Samozrejme je prvoradé, či je hlavný zabiják patrične démonický, či sú scény dostatočne napínavé a úmrtia dostatočne krvavé. V tomto prípade sú. Nápad je skvelý, pocit, že "nesmiem zaspať" dramaturgicky perfektne funguje. Atmosféra a brutalita filmu je niekde medzi Halloweenom a Hellraiserom. Realita je síce na hovno, ako hovorí Deppova postava, matka je alkoholička, na rodičov a ani na priateľov sa nedá poriadne spoľahnúť, ale sny, tak tie sú ešte horšie. ()

Carol Pifková

Freddy je proste klasika a je to desivé i v dnešnej dobe kedy máloktorý horror vie diváka riadne zaklincovať do gauča a po zhliadnutí filmu dúfať, že Freddy sa nikde neobjaví za rohom. ()

JosefGruber

Nejsem znalec přes hudbu a většinou ji vůbec neregistruji, ale zde byla opravdu skvělá. Nápad byl taktéž dobrý a až na finální rozuzlení se mi líbil i děj. Další ze starých filmů, který se v současné době těžko hodnotí. Je mi jasné, že v osmdesátém čtvrtém to musela být pěkná krvavá jatka. V současnosti je to, ale slabší průměr. Ale tak dopřejme Cravenovi jedno lepší hodnocení :) 3-4*, 1.12.2014, pc ()

Frajer42

Ještě si pamatuji, jaký strach jsem z tohoto filmu měl asi jako 6 - ti letý. Dnes se tomu člověk už jen směje a maximálně drží palce Freddymu, protože je to prostě sympaťák. A co víc, v tomto filmu nastartoval svoji hvězdnou kariéru Johny Depp. Ten konec jsem, ale nepobral. Asi na to nestačím. * * * a hurá si zopakovat další díly. ()

Smok

Moje prvé stretnutie s hororom, ktorý sa neskôr stal legendou prebiehalo potajomky na videu keď raz rodičia vypadli z domu. Freddy môže za pár mojich bezsenných nocí vo veku mojich 10 rokov a za strach chodiť sám do pivnice. To mi bohužiaľ ostalo :-) ()

AllShallFall

Perfektní horor s hodně a hodně dobrým dějem, efekty, hereckým obsazením a režií. Wesova Cravenova startovní čára. Legendární horor a věčná sláva Freddyho Krugera. ()

swamp

"One, two, Freddy's coming for you. / Three, four, better lock your door. / Five, six, grab your crucifix. / Seven, eight, better stay awake. / Nine, ten, never sleep again." Konečně jsem se dostal k Freddymu Kruegerovi. :) A bylo to setkání příjemné, překvapující a zalité krví.. a tak to má být - už se těším na pokračování.. ()

nascendi

Je možno hanbou, že taký kultový film som premiérovo videl 30 rokov po nakrútení, ale po záverečných titulkoch si myslím, že som ho nemusel vidieť vôbec, lebo by som prišiel iba o mladého Johnnyho Deppa. Všetko ostatné bolo klišé, ktoré ma už nemalo čím prekvapiť, ba ani zaujať. Neviem si predstaviť, čo by sa muselo stať, aby som dostal chuť pozrieť si aj pokračovania a napodobeniny. ()

PetrPan

Freddy přichází.... kult právě začíná. První Noční můra má všechny správné ingredience dokonalého hororu. Mrazivá atmosféra, nervydrásající napětí a dokonale temný a zlý záporák, to vše namíchané do fantastického koktejlu hrůzy, který si vychutnáte až do samého závěru.... Wes Craven předvádí jak má vypadat horor 80. let a nejen jich. ()

Němi

Vynikající. Brutální, atmosférický horor, kde nekompromisní Freddy labužnicky zlikviduje vše, co se mu připlete do cesty. Pod skvělý nápad se schoval nečekaně vážný a krvavý horor, víc než na lekačky se soustředící na "znepokojivou" atmosféru. Několik momentů je pak nádherně mrazivých způsobem, který se velmi podobá geniálnímu Vymítači ďábla. K dokonalosti chyběl jen krapet střídmější a nepřepísklý konec, který ovšem nijak neubírá na celkové obrovské působivosti díla i po téměř čtvrt století od vzniku. _____ Mé pořadí série: E1 (jasně lepší o několik tříd), E5, E7, E3, E4, E2, E6 Sudé části jsou téměř nekoukatelné ()

Joker Punx

Noční můra v Elm Street - První díl Freddyho. Pamatuju si že jsem tohle viděl ještě když jsem byl ve školce :D Tenkrát mě táta přišel vyzvednout a řekl mi že to nahrál z nějakýho německýho programu. Nahrál to kvůli tomu že jsem měl rád Johnnyho Deppa :) Jak jsem byl starší, tak jsem to už viděl na Nově. Jo tenhle první díl je pecka, skvělá temná atmosféra a na roli Freddyho nemohli vybrat lepšího herce než je Robert Englund. Dobře se hodil na tohodle záporáka. Heather Langenkamp v roli Nancy skvělá a líbil se mi v roli policajta otec Nancy - John Saxon. Herecký výkony dobrý. Gore dobrý a nechutný, skvělá postelová scéna s Johnnym Deppem i když je to přehnaný a tolik krve by z tý postele nestříkalo, tak se mi to stejně líbilo. To bylo docela vtipný jak namlouval Deppa Michal Suchánek :D Wes Craven natočil jeden z nejlepších slasherů v historii hororu a vůbec můj nejoblíbenější slasher zabiják, mám ho radši než Michaela nebo Jasona. Freddy je moje dětství :) ()

Vitason

Bylo nebylo. Jednoho dne se Wes Craven chystal natočit komedii s Johnny Deppem, když k němu přišli chlapíci z Guinessova světa rekordů s žádostí, aby pro ně natočil film, po kterém se bude jejich pokusný králík bát usnout, protože rekord nespavosti si už vyžadoval aktualizaci… Noční můra v Elm Street je atmosferický horor, který je sice plný klišé hororového žánru, ale má hustou atmosféru jako mlha, kterou seslal na malé městečko Frank Darabont ve svém posledním filmu a to i přesto, že Freddyho body count nečítá ani jednu čínskou vesnici. Atmosféru podtrhuje slušná hudba, solidní herecké výkony a charismatický zabiják, na němž je nejstrašidelnější jeho svetřík. ,,Co tomu říkal koroner?"- ,,Zvrací od té doby, co to viděl." ()

Rocky62

Proslulý kult, který u mě osciluje na hranici mezi černou komedií a hororem. Ne snad, že by na těchto žánrech bylo něco špatného, ale díky tomu je narušená celá struktura filmu. Jakoby se na postu autora střídali Carpenter s Rodriguezem, nebo nevím. Plynulost děje je, řekl bych až bizarní. Jedna pasáž přijde se zbrklou scénou, kde se dočkáme akorát řevu a krve, další pasáž nabídne pro změnu nudu a dětinské dialogy. O nějakých kvalitních hereckých projevech si divák může nechat zdát. Úplný debakl to však není, přece jen v některých chvílích je cítit tísnivá atmosféra a chladná hudba, ale to je tak vše, co stojí za pozornost. 40%.PS:Doufám, že mi Freddy za mé hodnocení nenakrájí pařátem palici. ()

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

Star Wars a Pán prstenů se dočkaly obří pocty

15.12.2021

Americký národní filmový registr se letos opět rozšířil o několik významných děl, mezi něž byl konečně zařazen také fantasy počin režiséra Petera Jacksona Pán prstenů: Společenstvo Prstenu. Snímek z… (více)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon